Női kézi NB I: az FTC nagy csatában nyert Debrecenben

K. Zs.K. Zs.
2021.05.22. 18:30
Támadásban az FTC (Fotó: Hajdú-Bihari Napló/Kovács Péter)
Az FTC 29–27-re győzött a Debrecen vendégeként a női kézilabda NB I 24. fordulójának szombati játéknapján, és ezzel megőrizte lépéselőnyét a Győrrel szemben a bajnoki aranyéremért folyó harcban.

Az elsőt gólt a debreceniek szerezték, a Ferencváros hárommal válaszolt, és sokáig tartotta két-három-négygólos előnyét. A szünet után a házigazdák egyre közelebb zárkóztak, és 19–19-nél, Jelena Deszpotovics góljával utolérték az FTC-t.

Fradi-gólra DVSC-gól volt a válasz 23–23-ig, aztán az utolsó negyedórára fordulva Szucsánszki Zita egymás után két gólt lőtt, és onnantól az FTC már nem engedte ki kezéből a vezetést.

A nap folyamán korábban a Győr is nyert, így a két bajnokaspiráns továbbra is azonos pontszámmal áll az első és a második helyen – mint ismert, az egymás elleni eredmények a Fradinak kedveznének a bajnokság végén.

A hátralévő fordulókban az FTC az Alba Fehérvárral (idegenben) és az MTK-val (otthon) játszik, a Győr a DVSC-vel (i) és a Mosonmagyaróvárral (o) mérkőzésik meg.

NŐI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ

DVSC SCHAEFFLER–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–29 (14–16)
Debrecen, 1000
néző. V: Horváth P., Marton B.
DVSC: Csapó Kyra – Arany, KOVÁCS ANNA 10, Vámos P. 4, Tóvizi, Hornyák D. 1, VANTARA-KELEMEN 4. Csere: GIEGERICH (kapus), DESZPOTOVICS 5, BORDÁS 3, Petrus, Bánfai K. Edző: Kudor Kitti
FTC: Bíró B. – Malestein 4 (3), E. BÖLK 5, Behnke 2, Csiszár-Szekeres, SZUCSÁNSZKI 10, Márton G. 1. Csere: Janurik (kapus), Klujber 1, HÁFRA N. 4, Kisfaludy, Schatzl Nadine, Stolle, KOVÁCS ANETT 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 8. p.: 4–8. 15. p.: 8–10. 23. p.: 10–14. 29. p.: 13–14. 37. p.: 17–19. 40. p.: 19–19. 44. p.: 21–21. 49. p.: 24–25. 55. p.: 24–28
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/3
Kudor Kitti:
– Az első tíz percben beragadtunk, négy góllal elment a Ferencváros és a maradék időszakot hiába nyertük meg két góllal. Lélektanilag fontos volt, hogy nem tudtuk átvenni a vezetést. A hajrában már sajnos hibáztunk, ez nem fér bele ilyen ellenféllel szemben, de örülök, hogy jó összképet mutatott a csapat. A hibákból tanulni kell, a hátralevő fontos meccseinket pedig meg kell nyernünk!
Elek Gábor: – Nagyon nagy csata volt, de előre tudtuk, hogy így lesz, tisztában voltunk vele, hogy a DVSC nagyon jó formában van, nagyon stílusosan kézilabdázik. Fontos volt a találkozó és tudtuk, hogy nem fogják könnyen és ingyen adni. Akadtak rossz periódusaink, de Szucsánszki Zita teljesítménye és a szívünk átlendített minket a nehézségeken. A legfontosabb momentum talán az volt, hogy a hazaiak egyszer sem tudták átvenni a vezetést, akkor bajban lehettünk volna. A legnehezebb lépést megtettük célunk elérése felé!

Korábban
Győri Audi ETO KC–MTK Budapest 33–21 (16–15)
Hungast Szombathelyi KKA–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 26–24
(11–11)
Érd–Alba Fehérvár KC 25–29 (11–12)

Később
Siófok KC–Motherson Mosonmagyaróvári KC 26–22 (15–13)

14. Békéscsaba 24 2 2 20 572–760 –188 6
A végelszámoláskor pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak, ez Győr–FTC viszonylatban a fővárosi csapatnak kedvez.