Női kézi NB I: az Érd zsinórban harmadszor nyert idegenben

M. D.M. D.
2021.02.20. 18:39
Szabó Kitti (jobbra) magabiztosan értékesítette a heteseket Szombathelyen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Az Érd 29–27-re nyert Szombathelyen, míg a Dunaújváros 13 góllal (41–28) legyőzte otthon a sereghajtó Békéscsabát a női kézilabda NB I-ben szombaton.

SZOMBATHELY–ÉRD

A Pest megyei együttes a szünetben hat (18–12), az 52. perc közepén öt (26–21) góllal vezetett a Szombathely vendégeként, mégis izgalmassá vált a végjáték, ám Szabó Kitti nyolcadik gólja 59:54-nél végleg megpecsételte a hazaiak sorsát (27–29). Nála is többször volt eredményes Kiss-Walfisch Mercédesz (9), ketten együtt 17 góllal járultak hozzá az újabb érdi sikerhez.

Az újjáépült Érd ebben az idényben először nyert meg sorozatban három bajnoki meccset – az első 10 fordulóban összesen kétszer győzött –, ráadásul a Kisvárda (22–21) és a Fehérvár (27–22) után a Szombathelyt is idegenben múlta felül.

DUNAÚJVÁROS–BÉKÉSCSABA

A játéknap másik mérkőzésén a Dunaújváros simán nyert otthon a Békéscsaba ellen, így elkönyvelte negyedik sikerét ebben a bajnokságban – mind a négyszer hazai környezetben győzött Vágó Attila csapata. A hazaiaknál a két Anita, Bulath és Kazai egyaránt hét gólig jutott.

NŐI KÉZILABDA NB I
HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–ÉRD 27–29 (12–18)

Szombathely, zárt kapuk mögött. Vezette:
Hargitai, Markó
SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS – Varga N. 1, Horváth P. 2, GORILSZKA 8 (2), Pődör R. 3, BANDELIER 6, Mayer Sz. 1. Csere: Christe (kapus), Biró D., Franka, Szendrei, Orbán 3, Wald, M. Agbaba 3. Edző: Marosán György
ÉRD: Györkös 1 – FEKETE B. 5, SZABÓ K. 8 (6), KISS-WALFISCH 9 (1), Horváth D., PARÓCZY 4, Király 2. Csere: Győrffy (kapus), Csáki I., Kopecz, Mód, Kóka, Sztankovics, Landi, Kovács B., Kiss D. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 10. p.: 5–6. 15. p.: 6–9. 20. p.: 7–12. 23. p.: 10–15. 35. p.: 12–19. 40. p.: 16–20. 45. p.: 19–23. 50. p.: 21–25. 55. p.: 25–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 8/7
Marosán György:
– Az első félidőben elképesztő mennyiségű ziccert rontottuk el. A fordulást követően visszakapaszkodtunk, fizikailag rendben vagyunk. Hajtott a csapat becsülettel, de még mindig kicsit görcsösek vagyunk.
Horváth Roland: – Tudtam, hogy pokolian nehéz mérkőzés vár ránk, és ez beigazolódott. Magam sem számítottam rá, hogy ilyen tetemes előnnyel vonulhatunk az öltözőbe. A második félidőben fáradtunk, többet rontottunk, feljött a szombathelyi együttes, ám az előnyünkből sikerült két gólt megtartanunk. Nagyon boldog vagyok!

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 41–28 (23–14)
Dunaújváros, zárt kapuk mögött. Vezette:
Fekete T., Tóth D.
DUNAÚJVÁROS: Hlogyik – Horváth G. 3 (2), FERENCZY F. 6, BULATH 7 (4), Nick, KAZAI 7, Szalai B. 2. Csere: Babovics 1, Wéninger (kapusok), DABEVSZKA 4, Barján 3, Mihály P. 3, Fodor N. 2, Krupják-Molnár, Román 1 (1), Schatzl Natalie 2. Edző: Vágó Attila
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki 3, IVÁN E. 6, Radojevics 3 (1), J. Agbaba 3, Mitrovics 1, SZABÓ P. 4. Csere: Csizmadia, Mistina K. (kapusok), Török F. 3, Giricz 2, T. Petika 1, Bucsi 2 (1). Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–3. 18. p.: 15–8. 22. p.: 18–9. 43. p.: 30–19. 47. p.: 33–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2
Vágó Attila:
– Majdnem százszázalékosan elégedett vagyok. Mindössze a második félidő elején éreztem, hogy kicsit az öltözőben maradtunk, de gyorsan rendeztük sorainkat. A huszonnyolc kapott gól ellenére jól védekeztünk, a jobbátlövő és a beálló körüli védekezésben kell javulnunk. Átszakadt a gát, nagyon fontos két pontot szereztünk, másrészt tekintélyt parancsoló az eredmény.
Vida Gergő: – A védekezésünk minősíthetetlen volt, csakúgy, mint a hétközi Magyar Kupa-meccsen, de akkor legalább jó volt a kapusteljesítmény. A huszonnyolc lőtt gólunk rendben van, de a negyvenegy kapott és főleg az első félidőben beszedett huszonhárom szégyenletes.

1. Győr 12 12 428–241 +187 24
2. Mosonmagyaróvár 13 12 1 393–343 +50 24
3. Siófok 15 11 4 482–382 +100 22
4. FTC 11 10 1 376–244 +132 20
5. Vác 14 9 5 407–397 +10 18
6. MTK 13 8 1 4 404–401 +3 17
7. Debrecen 12 7 1 4 358–321 +37 15
8. Kisvárda 14 5 9 342–373 –31 10