Női kézi NB I: az eleje szoros volt, aztán 12-vel nyert a Győr

K. Zs.K. Zs.
2021.05.22. 16:34
Stine Oftedal hat gólt szerzett a győri csapatban (Fotó: Török Attila – archív)
A Győr hazai pályán 33–21-re megverte az MTK-t a női kézilabda NB I 24. fordulójának szombati játéknapján. A Szombathely két góllal legyőzte a Békéscsabát, ezzel életben tartotta bennmaradási reményeit, viszont a sereghajtó csabaiak kiesése biztossá vált.

Jól kezdett az MTK a bajnok otthonában, az első tíz percben jobbára vezetett, volt háromgólos előnye is (3–6), de a Győr zsinórban négy gólt lőve fordított (7–6), és onnantól már egyszer sem jártak előrébb a fővárosiak. Ezzel együtt a szünetben csak eggyel vezetett a Győr, az olló a második félidőt nyitó, zsinórban született nyolc hazai góllal nyílt ki (23–15). A bajnoki címvédő végül 12 góllal győzött (33–21).

NŐI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–MTK BUDAPEST 33–21 (16–15)
Győr, 1022
néző. V: Paska, Vastag
GYŐR: Leynaud – Faluvégi D. 2, V. Kristiansen 1, S. Oftedal 5 (1), Brattset 3, Anne M. Hansen 2 (1), FODOR CS. 5. Csere: SILJE SOLBERG (kapus), Nze Minko 2, LUKÁCS V. 6, Edwige 1, E. AMORIM 5, Csekő 1, Kürthi. Edző: Ambros Martín
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 2, Szekerczés 3, MARINCSÁK 4, Dakos 3, Bujdosó-Gerháth 3, Sallai. Csere: Suba (kapus), Szabados, Pál T. 3 (3), Sári 1, Pelczéder 2. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 9. p.: 4–6. 12. p.: 7–6. 18. p.: 11–8. 22. p.: 12–12. 37. p.: 20–15. 45. p.: 24–16. 52. p.: 28–18
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Ambros Martín:
– Az első harminc percben sok gondot okozott az MTK, sok hibával játszottunk, de annak örülök, hogy ezek most jöttek felszínre. A szünet után orvosolni tudtuk a problémákat anélkül, hogy a védekezési rendszeren változtatni kellett volna, a feljavuláshoz elegendőnek bizonyult néhány csere.
Golovin Vlagyimir: – A győri tempót egy félidőn keresztül tudtuk tartani. A hazaiaknak a szünet után összeszedettebb lett a védekezésük, és ha nehezen helyzetbe is kerültünk, Silje Solberg védett bravúrral. Nem lehetek teljesen elégedetlen, csak néhány elkapkodott ziccerünk miatt van hiányérzetem.

ÉRD–ALBA FEHÉRVÁR KC 25–29 (11–12)
Érd, 400
néző. V: Őri, Pozdena
ÉRD: Györkös – Király R. 4, Mód, SZABÓ KITTI 6 (2), Paróczy 4, KISS-WALFISCH 8 (5), Fekete B. 2. Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Abilda 1, Csáki, Kóka. Edző: Horváth Roland
FEHÉRVÁR: Pijevic – TÖPFNER 10 (8), Boldizsár 2, Temes, Bardi 2, Triscsuk 4, Szarka A. Csere: Dányi (kapus), Rózsás, Besszer, Szabó-Májer 1, Gerháth K. 3, UTASI 6, Háfra L. 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1. 12. p.: 4–5. 20. p.: 10–8. 27. p.: 11–11. 36. p.: 15–13. 43. p.: 20–17. 48. p.: 22–20. 54. p.: 24–24. 57. p.: 25–28
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 9/8
Horváth Roland:
– Küzdünk, küzdünk, de az az igazság, hogy mentálisan elfogytunk.
Józsa Krisztián: – Óriási szívünk volt, és megmutatta a csapat, hogy igenis tud küzdeni, pedig sokan mondták, hogy nem vagyunk erre alkalmasak. Büszke vagyok a lányokra, és a második félidő alapján megérdemelten nyertünk.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 26–24 (11–11)
Szombathely, 300
néző. V: Hargitai, Markó
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán Adrienn 2, M. Agbaba 4 (2), Gorilszka 3 (1), HORVÁTH P. 4, MAYER SZ. 5, Wald 1. Csere: Christe, BALOG J. (kapus), Kulcsár D., PŐDÖR R. 5, Varga N., Bandelier 2, Szendrei, Forgács, Virág N. Edző: Marosán György
BÉKÉSCSABA: MISTINA K. – Andróczki 1, Török F., J. Agbaba 1, T. Radojevics 4, Kukely A. 5 (2), SZABÓ P. 5. Csere: Csizmadia, Szabó D. (kapus), Giricz 1, Iván E., Bucsi, I. MITROVICS 7, Kukely K. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 10. p.: 4–3. 15. p.: 5–6. 25. p.: 9–10. 35. p.: 15–13. 40. p: 19–18. 50. p.: 21–22. 55. p.: 23–22. 58. p.: 25–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Marosán György:
– Fontos csatát nyertünk meg, de kettő még vár ránk. A védekezés döntött, a csapat ezt a játékelemet jól oldotta meg. A kulcsszituációkban sikerült megfelelő döntéseket hozni, ez is kellett a sikerhez. Bízom benne, hogy fantasztikus szurkolóink elkísérnek minket szerdán Érdre is. Remélem, hogy a győzelemmel hozzájárulunk elnökünk, Pődör Zoltán és családjának mielőbbi felgyógyulásához.
Vida Gergő: – Voltak olyan pillanatok, amikor akár eldönthettük volna mi is a meccset, kétszer is emberelőnyben támadhattunk a vezetésért, de ekkor hibáztunk. A csoda kategóriájába tartozott volna, ha bennmaradunk. Mindenesetre látszik a fejlődés a teljesítményünkön, a hátralévő két összecsapáson is megteszünk mindent a sikerért. Jobbulást kívánok Pődör Zoltánnak és családjának, mielőbbi visszatérését várjuk a kézilabda világába.

Később
DVSC Schaeffler–FTC-Rail Cargo Hungaria 27–29
Siófok KC–Motherson Mosonmagyaróvári KC 26–22 (15–13)

14. Békéscsaba 24 2 2 20 572–760 –188 6
A végelszámoláskor pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak, ez Győr–FTC viszonylatban a fővárosi csapatnak kedvez.