Női kézi NB I: a Vác tíz góllal győzött Dunaújvárosban

2021.09.25. 18:46
Kácsor Gréta 11 gólt szerzett a DKKA ellen (FOtó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Váci NKSE 33–23-ra nyert a Dunaújvárosi Kohász otthonában a női kézilabda NB I 3. fordulójában. A Kisvárda az újonc Vasas vendégeként gyűjtötte be a két pontot. Az MTK és Mosonmagyaróvár nem bírt egymással, a Siófok öt góllal győzte le a Szombathelyi KKA-t.

A találkozó előtt még veretlen volt a Dunaújváros, de a Vác ellen esélye sem volt ezen a napon. A két csapat helyet is cserélt a tabellán.

KÉZILABDA
NŐI NB I

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–VÁCI NKSE 23–33 (11–16)

Dunaújváros, 400 néző. V: Felhő, Öcsi.
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Kukucska 1, Mrmolja 1, Szalai B. 2, Weisheitel 1, BULATH 9 (6), Kazai 1. Csere: Wéninger, Hlogyik (kapusok), Polics, Borgyos 3, Fodor N., Matucza, Farkas J. 5 (2), Kiss Cs. Edző: Vágó Attila
VÁC: PÁSZTOR B. – Diószegi, HÁMORI 7, KUCZORA 7, Helembai F. 2, KÁCSOR 11, Schatzl Natalie 2. Csere: Bukovszky (kapus), Grosch 2, Ballai B. 1, Szondi, Aron 1, Kovalcsik. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 10. p.: 2–3. 22. p.: 9–13. 32. p.: 12–18. 42. p.: 14–22. 56. p.: 19–30.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 8/8, ill. 1/0
Vágó Attila:
– Nagyon sajnálom a vereséget, mert jó kezdés után rosszul, fegyelmezetlenül kézilabdáztunk. Egyéni butaságokból, figyelmetlenségekből hagytuk, hogy a Vác a maga javára fordítsa a mérkőzést. Amikor lett volna lehetőségünk szorosabbá tenni az eredményt, akkor pedig könnyelműsködések miatt fontos helyzetek, ziccerek tömkelege maradt ki.
Ottó Katalin: – A hét közben megbeszélt taktikai húzásokat maradéktalanul betartotta a csapat, támadásban, védekezésben egyaránt. Végig volt tartása az együttesnek, amelyhez nagyon-nagyon jó kapusteljesítmény párosult, különösen a második félidőben. Ez eredményezte a nagyarányú győzelmünket.

MTK BUDAPEST–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 33–33 (14–17)
Népfürdő utca, 350 néző. V: Nagy F., Túróczy.
MTK: Rutka-Győrffy – Bánfai K. 1, PUNYKO 5, Szabó Laura 2 (1), Mazák-Németh, Marincsák 4, Pelczéder. Csere: Győri B. (kapus), Bujdosó-Gerháth 2, PÁL T. 8 (6), Juhász Eszter 3, Sallai N. 1, Koronczai 3, DAKOS 4. Edző: Golovin Vlagyimir
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics 3, Lancz 3, Pásztor N. 4, Kovács P. 2, TÓTH G. 7, HAJTAI 5. Csere: Soltész K., Mistina K.(kapusok), Tóth Eszter 4 (2), Stranigg 3 (1), Csekő, Mihály P. 1, Aszanin 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–9. 20. p.: 11–13. 38. p.: 20–23. 48. p.: 26–24. 56. p.: 31–30.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 6/3
Golovin Vlagyimir:
– Átok ül a hazai pályánkon, mindenki menekült a labdától, mástól várta a gólt. Az első tizenöt perc jó volt, bár a visszarendeződés akkor sem ment tökéletesen. A második félidőben valamelyest felszabadultunk, jobb lett a helyzetkihasználás, várható volt, hogy aki bízik magában, az fog nyerni. A végén kis szerencsével győzhetett volna bármelyik csapat, de az is tény, hogy egyik sem érdemelt vereséget.
Gyurka János: – Arra számítottunk, ami történt, jó védekezésből gyors lerohanásokat indított az MTK. A második félidő küzdelmes volt, a lőtt gólokon látszik, hogy inkább a támadáson volt a hangsúly mindkét félnél. Fiatal a csapatom, hiányzik belőle a rutin, de ezen dolgozunk hétről–hétre.

VASAS SC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 23–30 (12–16)
Fáy utca
, 350 néző. V: Fekete T., Tóth D.
VASAS: Gercsó N. – Imrei 1, M. AGBABA 6 (2), Kajdon 7 (2), Faragó L., Speth, Oláh K. 2. Csere: Zsigmond P., Kurucz (kapusok), Dmitrovics, Sárkány, Szilovics 3, ÁCS 2, Kovács Noémi, Szatmári M. 2, Hadnagy. Edző: Penszki Gergely
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Dombi L. 1, Habánková 4, T. RADOJEVICS 5 (2), JUHÁSZ GRÉTA 2, SISKA 3, Sztamenics 4 (2). Csere: Sulega, Leskóczi (kapusok), UDVARDI 4, Mérai 2, Makkai, Mészáros-Mihálffiy 2, Zavaczki 1, BOUTI 2, Dombi K. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 20. p.: 6–12. 29. p.: 11–16. 40. p.: 14–23. 48. p.: 19–28. Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4
Penszki Gergely:
– A rossz helyzetkihasználásunk és a technikai hibáink is megmutatkozik a kevés lőtt gólunkban. Védekezésben próbáltuk kompenzálni a hibáinkat, de nem működött és a kapusteljesítménnyel sem voltam elégedett.
Bakó Botond: – Győzni jöttünk, így örülünk, hogy sikerült nyernünk. A mutatott játékkal viszont nem vagyok elégedett, sokat hibáztunk. Tanulnunk kell az elkövetett pontatlanságokból.

SIÓFOK KC–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 38–33 (23–18)
Siófok
, Kiss Szilárd sportcsarnok. V: Bóna, Földes
SIÓFOK: Csapó Kincső – Such 1, Kiss N. 4, Lakatos R. 5, Jezic 5, Holta 3, Wald 3. Csere: Herczeg L., Vojnovic (kapusok), Janjusevics 3, Szarková 6, Lapos 1, Sirián 1, Böhme 6, Puhalák. Edző: Danyi Gábor
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Kadlicsek 3, Pődör R. 11, Sztosics 4, Prkacin 8, Szendrei 3, Csire 1. Csere: Balog J. (kapus), Szmolek 2, Virág N., Forgács V. 1, Borba. Edző: Marosán György.
Kiállítások: 6, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Danyi Gábor:
– Nagyon örülök, hogy megszereztük az első győzelmünket. Jól kezdtünk, de nem tudtuk elhúzni, hiába volt rá többször is lehetőségünk. Jól tartotta magát a Szombathely, nem adta fel. A védekezésünk agresszivitásán sokat kell javítanunk
Marosán György: – Ezen a mérkőzésen is kiadtunk magunkból majdnem a maximumot. Jól harcoltunk, de nyilván sok energiánkat felemésztette, hogy rendre vissza tudjunk zárkózni, de tetszett, hogy egy pillanatra sem adtuk fel.

1. FTC 3 3 105–69 +36 6
2. Győr 3 3 111–78 +33 6
3. Debrecen 3 3 89–68 +21 6
4. Vác 3 2 1 83–69 +14 4
5. Dunaújváros 3 2 1 80–75 +5 4
6. Kisvárda 3 2 1 87–87 0 4
7. MTK 3 1 1 1 80–80 0 3
8. Mosonmagyaróvár 3 1 1 1 94–96 –2 3