Női kézi NB I: a Vác és a Mosonmagyaróvár is nyert

H. K./MTIH. K./MTI
2021.01.27. 17:49
A Vác legyőzte a Szombathelyi KKA-t (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Vác Szombathelyen, a Mosonmagyaróvár pedig Érden nyert a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. Az Alba Fehérvár hazai pályán legyőzte a Békéscsabát, míg a Dunaújváros az MTK ellen aratott sikert.

A váciak a Szombathely otthonában győztek szoros végjátékban, három góllal. A mezőny legeredményesebb játékosa a vesztes hazaiak ukrán beállója, Lilja Gorilszka volt, aki 13 lövésből tízszer talált be.

A Mosonmagyaróvár – a kilenc gólig jutó szlovák balátlövő, Simona Szarková vezérletével – kilenc találattal nyert Érden.

A Dunaújváros remek második félidei teljesítményével fordított az MTK Budapest ellen, s 31–28-ra diadalmaskodott. A mezőny legeredményesebb játékosa a vesztes vendégek irányítója, Pál Tamara volt, aki 12 lövésből tízszer talált be. A hazaiaknál Szalai Babett kilenc, Bulath Anita hét góllal járult hozzá a sikerhez.

A játéknap utolsó összecsapásán az Alba Fehérvár hazai pályán 35–28-ra nyert a Békéscsaba ellen.

KÉZILABDA
NŐI NB I
HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–VÁCI NKSE 30–33 (15–13)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V: Hargitai, Markó
SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS – Orbán Adrienn 1, M. Agbaba 7, GORILSZKA 10 (4), Pődör R. 3, HORVÁTH P. 6, Mayer Sz. 1. Csere: Christe (kapus), Bíró D., Franka, Kulcsár D. 1, Varga N., Szendrei, Wald 1. Edző: Marosán György
VÁC: Bukovszky – DIÓSZEGI 4, KÁCSOR 5, LAKATOS R. 7, Helembai F. 1, HÁMORI 4, Radoszavljevics 6. Csere: Bálint A. (kapus), Szeberényi, Szabó Laura 6 (5), Tóth Abigél, Pálffy, Bárdy, Szondi. Szakmai igazgató: Németh András
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 15. p.: 8–5. 20. p.: 11–8. 26. p.: 13–11. 34. p.: 16–17. 36. p.: 19–17. 42. p.: 22–25. 49. p.: 26–25. 52. p.: 28–28. 57. p.: 29–31
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/5
Marosán György: – Nagyon mélyen voltunk néhány héttel ezelőtt, de most úgy érzem, visszatértünk a helyes útra. Az eredménnyel természetesen nem vagyok elégedett, hiszen bár papíron jobb együttes a Vác, de a hajráig esélyünk volt a győzelemre. A végén viszont több rossz döntést is hoztunk.
Németh András: – Meggyőződésem, hogy ha a későbbiekben is így teljesít a Szombathely, biztosan bent marad az élvonalban. Sokáig nyílt volt a találkozó, aktívabb védekezésünknek, valamint a feljavuló kapusteljesítményünknek köszönhetően nyertünk.

ÉRD–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 26–35 (14–18)
Érd, zárt kapuk mögött. V: Altmár, Horváth M.
ÉRD:
Györkös – Király R. 2, MÓD 5, Szabó K. 4, Paróczy 7 (4), Kiss-Walfisch 2, Fekete B. Csere: Győrffy (kapus), Mézes 1, Sztankovics 1, Kopecz 1, Horváth D., Csáki 2, Landi 1. Edző: Horváth Roland
MKC: Szemerey – Katona F. 5, KOVÁCS P. 5 (1), Tóth Eszter 3 (1), Horváth B. 3, SZARKOVÁ 9, Stranigg 2. Csere: Herczeg L. (kapus), Gyimesi, HAJTAI 5, Hudák, Domokos, Sirián 1, Lancz 2, Kellermann. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–2. 12. p.: 5–4. 16. p.: 6–7. 21. p.: 9–9. 26. p.: 11–15. 34. p.: 15–21. 39. p.: 16–26. 43. p.: 20–28. 49. p.: 23–32. 55. p.: 24–35
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/2
Horváth Roland: – Önbizalom nélkül ezt a sportot nem lehet játszani. Itt nem szakmáról kell beszélni. Vagy elszánt egy játékos, vagy nem. Ha nem elszánt, akkor ez lesz, ha valaki elszánt és akar valamit csinálni, akkor ez nem így alakul.
Gyurka János: – Úgy éreztem, mintha most kezdtük volna a bajnokságot. Sokat hagytunk ki és ez látszott a játékunkon, sokat hibáztunk, kicsit feszültek voltunk védekezésben és támadásban is. Aztán helyreállt a rend és gyors gólokat tudtunk szerezni és a védekezésünk is stabillá vált. Jó tempót játszott a társaság és nagyot küzdött.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KAMTK BUDAPEST 31–28 (15–18)
Dunaújváros, zárt kapuk mögött. V: Horváth P., Marton B.
DUNAÚJVÁROS: Wéninger – Horváth G. 1, Ferenczy F. 4, SZALAI B. 9, Nick 1, BULATH 7 (4), KAZAI 5. Csere: Hlogyik, BABOVICS (kapusok), Barján, Mihály P. 2, Román, Dabevszka, Fodor N. 2. Edző: Vágó Attila
MTK: GYŐRI B. – Dávid-Azari 2, Szekerczés 1, Marincsák 2, Dakos 4, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Pelczéder 2. Csere: Suba (kapus), PÁL T. 10 (3), Bujdosó-Gernáth 1, Sallai N., Szabados. Edző:Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–6. 16. p.: 7–8. 20. p.: 8–13. 25. p.: 12–16. 33. p.: 17–18. 42. p.: 23–23. 48. p.: 26–25. 52. p.: 28–25. 59. p.: 31–27
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Vágó Attila: – Igazi taktikai csata zajlott a pályán. Az első félidőben több védekezési, helyezkedési hibát követtünk el, ezekből könnyű gólokat lőtt az ellenfél, ráadásul több ziccert is kihagytunk. Szünetben azt kértem a játékosoktól, hogy az extázis mellett a koncentrációjuk is magas szintű legyen. A fordulás után jó kapusteljesítményünknek és feljavuló védekezésünknek köszönhetően nyertünk.
Golovin Vlagyimir: – Megérdemelten győzött a Dunaújváros. Tudtuk, hogy mit fog játszani és az első félidőben meg is oldottuk a védekezésünket. Lerohanásból szerzett góljaink sokat jelentettek ebben az időszakban. Szünet után az első tíz perc meghatározónak bizonyult, elveszítettük az önbizalmunkat, míg a hazaiak magabiztosan játszottak.

ALBA FEHÉRVÁR KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 35–28 (18–13)
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V: Andorka M., Hucker
FEHÉRVÁR: PIJEVIC 1 – TÖPFNER 5, Bardi 3, Boldizsár 2, Gerháth K. 2, TRISCSUK 6 (2), Szarka A. 3. Csere: Dányi (kapus), Temes, AFENTALER 4, SZABÓ–MÁJER 5, Varga E. 3, Háfra L. 1, Rózsás, Utasi. Edző: Józsa Krisztián
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki 3, Iván E. 2, TÖRÖK F. 4, J. AGBABA 8, KUKELY A. 4, Szabó P. Csere: Csizmadia (kapus), Radojevics 2 (1), Csepregi 1, Mitrovics 1, Giricz 2, Török Cs. 1. Edző: Vida Gergő
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Józsa Krisztián: – Szerettünk volna javítani a Kisvárda elleni vereség után. Fontos volt, hogy koncentráltabbak legyünk, ez addig, amíg el nem döntöttük a mérkőzést működött is. Hullámzó volt a teljesítményünk, főleg a második félidőben, de amikor nagyon kellett, akkor mindig rá tudtunk kapcsolnia a jó egyéni teljesítményeknek köszönhetően.
Vida Gergő: – Óriási különbség volt a két csapat kapusteljesítménye között, a védések száma többszöröse volt a másik oldalon a miénkhez képest, így ezekből könnyű gólokat lőtt az ellenfél. A védekezésünk nem működött jól, csak periódusonként, de ez nagyon kevés.

1. Siófok 13 10 3 412–322 +90 20
2. Győr 9 9 317–172 +145 18
3. FTC 9 9 310–186 +124 18
4. Mosonmagyaróvár 9 8 1 259–241 +18 16
5. Debrecen 10 7 3 302–261 +41 14
6. MTK 10 7 3 318–303 +15 14
7. Vác 12 7 5 340–340 0 14
8. Fehérvár 11 4 7 287–335 –48 8