Női kézi NB I: a Szombathely fordított; a Mosonmagyaróvár az első félidőben gálázott

B. D. K.B. D. K.
2022.04.01. 20:17
Pődör Rebeka (jobbra) nyolc góli jutott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Mosonmagyaróvár nagyon magabiztosan nyert a Vasas ellen, míg a Szombathely úgy győzte le a Fehérvárt, hogy a szünetben még kétgólos hátrányban volt a női kézilabda NB I 20. fordulójának pénteki játéknapján.

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC–VASAS SC 35–26 (21–9)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
MOSONMAGYARÓVÁR: MISTINA K. – Kojics 1, Asanin 5, KOVÁCS P. 4, Török L. 2, TÓTH G. 5, HAJTAI 6. Csere: Soltész K. (kapus), Milic 2, TÓTH ESZTER 5 (3), Mihály P. 1, Csekő 3, Lancz 1. Edző: Gyurka János
VASAS: Kurucz A. – Imrei 3, M. Agbaba 4, Kajdon 2, Speth 2, Faragó L. 1, Szatmári M. Csere: Gercsó N., ZSIGMOND P. (kapusok), Szilovics 4, Ács 2, Pénzes 1, BLAUBACHER 5, Kovács N. 1, Oláh K., Nagy Zsuzsanna 1. Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 7. p.: 5–2. 12. p.: 10–3. 16. p.: 13–5. 20. p.: 16–6. 24. p.: 17–8. 35. p.: 23–11. 41. p.: 26–17. 45. p.: 27–18. 55. p.: 31–23
Kiállítások: 4 perc, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0
Gyurka János: – Az első félidőben mutatott játékunkat sok futás és lendületes támadás jellemezte. Az ötvenöt százalékos mutatóval védő Mistina Kitty pedig kijavította, amit hátul a védekezésben elrontottunk. A fordulás után már több volt a hiba a játékunkban, de sajnos tudjuk, hogy az erőnk most még nem elég egy teljes mérkőzéshez. Ez a győzelem azonban sok erőt adhat a folytatáshoz, amiben remélhetőleg már a sérültjeink, betegeink is segíteni tudnak.
Penszki Gergely: – Pontosan harminc perccel maradtunk tovább a buszon, amit a jelentős sebességgel kezdő hazai csapat ki is használt. Ziccereket rontottunk, büntetőt hagytunk ki, a ki nem kényszerített hibákkal tálcán kínáltuk fel a gólszerzési lehetőségeket a Mosonmagyaróvárnak. Nem is telt barátságos beszélgetéssel a szünetünk, ami után a második félidőben már sokat javult a teljesítményünk.

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–28 (14–16)
Szombathely, 400 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS 1 – Gheorghe 1, Virág N., Gorilszka 3 (2), PŐDÖR R. 8 (4), Sztosics 2, Csire 4. Csere: Balog J., Christe (kapusok), Biró D., Szekerczés 1, HORVÁTH P. 4, Szmolek 2, HORVÁTH A. 4, Győri V. Edző: Pődör Zoltán
FEHÉRVÁR: Tóth Nikolett 1 – Takó, UTASI 7, VARGA E. 5, BESSZER 6, Boldizsár 3, Töpfner 3 (1). Csere: Kubina (kapus), Afentaler 2, Triscsuk 1 (1), Domokos D., Bardi, Gerháth K., Ohijama, Szarka A. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–6. 13. p.: 4–9. 19. p.: 9–13. 25. p.: 12–14. 34. p.: 17–17. 40. p.: 18–20 . 46. p.: 21–22. 53. p.: 27–25
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 3/2
Pődör Zoltán: – Folyamatosan azt hangsúlyozom, hogy nem vagyunk kieső csapat. Most léptünk is egyet előre a tabellán, harcolunk hétről hétre. Ezúttal nem játszottunk jól, de a szívünk vitt minket előre, ezért elismerés illeti a lányokat!
Józsa Krisztián: – Hiába kezdtük jól a mérkőzést, a későbbiekben sajnos kapusteljesítményben elmaradtunk a várakozástól. Ennek ellenére is megnyerhettük volna a találkozót, de rengeteg technikai hibát követtünk el, ez pedig most nem fért bele.