Női kézi NB I: a Siófok fordított, megvan az első győzelme

D. Á.D. Á.
2022.09.10. 19:33
Örülhettek a siófokiak (Fotó: <a href="https://siofokkc.hu/felnott/megvannak-az-elso-pontok?fbclid=IwAR2sRRfKaK-XmaZb6v3hjMvxfh2rAPJNdzd8Dc0eCJA9s6oe-0UadSHAEts" target="_blank"><strong>siofokkc.hu</strong></a>)
A női kézilabda NB I 2. fordulójában a Siófok KC 28–25-re legyőzte a NEKA csapatát.

A siófokiak hazai pályán javítottak volna azok után, hogy az első fordulóban 26–22-es vereséget szenvedtek el Vácon. A rossz idényrajt, és a hiányzók ellenére – Dejana Milosavljevics, Sirián Szederke, Dounia Abdourahim és Lakatos Rita sem lépett pályára – a Siófok toronymagas esélyesnek számított a NEKA ellen.

A Balaton-partiak nem kezdték meggyőzően az összecsapást, sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán az első félidő végén a NEKA négy góllal elhúzott – 11–15-ös vendégelőnnyel fordulhattak a felek.

A mérkőzés hajrájára csak visszakapaszkodott a Siófok, s rendkívül izgalmas végjátékban 28–25-re végül győzni tudott.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK NK–NEKA 28–25
(11–15)
Siófok, 500 néző. V: Asztalos, Szalay
SIÓFOK: Rajcic – Such 2, Kiss N. 1, Janjusevics 5, N'Diaye, Kajdon, Mavsar 8 (2). Csere: Herczeg (kapus), Kojics 2, Juhász F., Török, Debreczeni-Klivinyi 7, Lapos, Puhalák 3. Edző: Uros Bregar
NEKA: Wéninger – Molnár D., Kovalcsik 4, Juhász K., Csata 1, Uhrin 9, Szabó A. 5. Csere: Zaj (kapus), Varga E. 5 (1), Zsembery, Gém, Horváth P., Kocsis B., Szabó L., Kellermann 1. Edző: Bohus Bea
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 16. p.: 6–9. 26. p.: 9–13. 39. p.: 12–17. 53. p.: 23–23
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Uros Bregar: – A NEKA remek kézilabdát játszott. Nekünk főleg az első félidő volt szégyenteljes. A második játékrészben gyorsan fel akartunk zárkózni, ez is sok hibát eredményezett, és még a tapasztalt játékosaink is meg voltak zavarodva, amit nem is értek. A végén a rutinos kézilabdázóink segítettek megnyerni a mérkőzést.
Bohus Bea: – Az első félidőben szenzációsan kézilabdáztunk, aztán elfáradtunk, a második félidőben muszáj volt cserélni, mert többen nem bírták volna végig a sok kiállítás miatt. Biztos kapok érte, amiért most ezt mondom, de nem is értem a két játékvezetőt... A munkánknak meglesz az eredménye, büszke vagyok a csapatomra!

1. Győr 3 3 100–65 +35 6
2. Debrecen 2 2 64–47 +17 4
3. FTC 2 2 56–45 +11 4
4. Dunaújváros 2 1 1 56–52 +4 3
5. Vác 1 1 26–22 +4 2
6. Siófok 2 1 1 50–51 –1 2
7. Kisvárda 2 1 1 51–60 –9 2
8. Érd 2 1 1 53–65 –12 2