A Békéscsaba a 40. percig bírta a siófoki tempót (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

A Balaton-partiak már a meccs elején is többször elléptek három góllal, a 21. percben már öt (6–11), nem sokkal később pedig hat (7–13) volt közte.

A szünetig kicsi közeledtek a békéscsabaiak, a 38. percben pedig Bucsu Lili góljával egyenlíteni is tudtak (16–16)!

A siófoki gólcsend a 40. percben ért véget, innentől kezdve pedig beindult a henger, az 51. percben még hét találattal vezettek a vendégek (17–24), a végére pedig 11 lett közte (20–31).

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–SIÓFOK KC 20–31 (11–14)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. V: Bóna, Földesi
BÉKÉSCSABA: Mistina K. – Kukely K. 1, Iván E. 3, KUKELY A. 5 (1), Giricz 2, TÖRÖK F. 3, Szabó P. Csere: Madera-Domokos (kapus), Petika, BUCSI 5 (2), Csepregi, Török Cs., Szabó K. 1. Edző: Vida Gergő
SIÓFOK: SZIKORA – BÖHME 5, JEZIC 9, Kiss N. 1, TOMORI 3, Niombla 3, AOUSTIN 7. Csere: Csapó Kincső (kapus), Hársfalvi, Such, Tóth G. 3 (3), Mazák-Németh. Edző: Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 11. p.: 4–8. 22. p.: 7–13. 29. p.: 11–14. 38. p.: 16–16. 50. p.: 17–24. 55. p.: 18–26
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Vida Gergő: – Sok problémával küzdöttünk, de a fiatalok jól helyettesítették a hiányzókat. Negyvenöt percen keresztül erőn felül kézilabdáztunk, azután kijött a különbség. Már az is nagy eredmény, hogy jelentős erőfeszítésre késztettük a Siófokot. Bízom benne, hogy januárban már mérkőzéseket is nyerünk.
Zdravko Zovko: – Elismerés illeti a Békéscsabát, mert keményen és jól játszott. Nem kézilabdáztunk topformában, de fontos, hogy végre játszhattunk.

1. Siófok 10 7 3 317–249 +68  14
2. Mosonmagyaróvár 7 6 1 194–192 +2  12
3. Győr 5 5 184–99 +85  10
4. FTC 5 5 165–107 +58  10
5. Debrecen 7 5 2 197–172 +25  10
6. MTK 6 4 2 187–180 +7  8
7. Vác 9 4 5 234–255 –21  8