Női kézi NB I: a NEKA kikapott a Mosonmagyaróvártól

2023.01.27. 19:55
Kikapott hazai pályán a NEKA (Fotó: NEKA/Facebook)
A Mosonmagyaróvár könnyedén legyőzte a tabella utolsó helyén álló NEKA-t a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Csíkos Luca 12 találata is kevés volt a balatonboglári együttesnek, hogy megszakítsa nyolc meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatát, így továbbra is az utolsó helyen áll a bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA NB I
NEKA–MOSONMAGYARÓVÁR KC 26–33
(14–17)
Balatonboglár, 200 néző. V: Fekete T., Tóth D.
NEKA: Wéninger – Molnár D. 1, CSÍKOS 12 (2), KOCSIS B. 1, Kellermann 1, Varga E., Szabó A. 1. Csere: Németh K., Zaj (kapusok), UHRIN 6, Szabó L., KOVALCSIK B. 4, Faragó Lea, Gém, Zsembery. Edző: Bohus Beáta
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Mihály 1, LANCZ 5, Kovács P. 4, PÁSZTOR N. 6, TÓTH E. 7 (1), Stranigg 4. Csere: Tóth N. 2, Albek 2, Faragó Luca, Bardi, Tóth G. 2. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 11. p.: 7–7. 17. p.: 7–10. 20. p.: 11–12. 26. p.: 12–14. 29. p.: 12–17. 33. p.: 15–17. 42. p.: 17–22. 46. p.: 20–22. 51. p.: 23–27. 56. p.: 23–31
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 1/1
Bohus Beáta: – Sokáig rendben volt a teljesítményünk, majd a második félidőben volt egy időszak, amikor kapkodva és gyorsan akartuk befejezni a támadásokat, emiatt a vendégek hat góllal elléptek. A játékunkból ezúttal hiányoztak a szélsőgólok, illetve a kapusteljesítmény is elmaradt a várttól.
Gyurka János: – Teljes koncentrációval küzdöttünk, nem is kapott mindenki játékidőt, mert úgy ítéltem meg, ez rendkívül fontos mérkőzés. Nagyon jó egyéni teljesítményeink voltak, amelyek több nehéz helyzeten is átsegítettek, és győzelemre vezettek bennünket.

1. Győr 13 12 1 416–300 +116 24
2. FTC 12 11 1 392–296 +96 23
3. Debrecen 14 9 1 4 417–367 +50 19
4. Mosonmagyaróvár 12 8 4 377–327 +50 16
5. Vác 11 5 2 4 290–294 –4 12
6. Dunaújváros 13 5 2 6 333–387 –54 12
7. Siófok 11 5 1 5 285–290 –5 11
8. MTK 13 4 2 7 366–375 –9 10