Női kézi NB I: a második félidőben fordított a Győr Vácon

V. Á.V. Á.
2021.11.04. 19:25
Veronica Kristiansen három gólt lőtt a Vác ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
A Győri Audi ETO KC 37–31-re nyert Vácon a női kézilabda NB I 7. fordulójában.

A 10. percben még három góllal vezetett a Győr, a Vác azonban fordított a 21. percben (14–13). Sőt, egy perccel az első félidő vége előtt négygólos előnyben is volt a házigazda (19–15), végül kétgólos fórral mehetett a szünetre (19–17).

A második játékrészt ellenállhatatlanul kezdte az ETO, amely sorozatban hatszor is betalált, végül 37–31-re nyert.

KÉZILABDA
NŐI NB I
VÁCI NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC31–37 (19–17)
Vác, 600
néző.V:Fekete T., Tóth D.
VÁC:Bukovszky – Diószegi3,Hámori4,Helembai F.2,Kuczora4 (3),Kácsor2,SCHATZL NATALIE4.Csere:Szondi2,BALLAI B.5,Kovalcsik1,GROSCH4,Aron, Balogh P.Edző:Ottó Katalin
GYŐR: Silje Solberg – SZEMES3,Rju4 (2),BRATTSET7,BLOHM6,V. Kristiansen3,S. Oftedal1.Csere:Glauser, Leynaud (kapusok), NZE MINKO5,Deszpotovics1,Schatzl Nadine1,Lukács V.2,Anne M. Hansen1,Fodor3,Ogonovszky.Edző:Ambros Martin
Az eredmény alakulása. 5. perc:3–3.11. p.:5–8.16. p.:9–9.23. p.:15–13.29. p.:19–15.39. p.:19–23.47. p.:23–28.56. p.:26–36.
Kiállítások:4 perc, ill. 4 perc.
Hétméteresek:3/3, ill. 2/2
Ottó Katalin:– Olyan erősségű csapat ellen, mint a Győr, nem működhetnek a sablonok. Az első félidőben azért tudtunk versenyben maradni, mert teher nélkül, felszabadultan és ötletesen játszottunk támadásban. A folytatásban a határozottabb védekezéssel szemben már nem voltunk olyan sikeresek, kisebb ellenállást tudtunk kifejteni. Összességében jó teljesítménnyel vállalható mérkőzést játszottunk.
Ambros Martin:– Az első félidőért a Vác, a másodikért a mieink érdemelnek feltétlen dicséretet. A két ellentétes félidő közül az elsőben megleptek minket a hazaiak. Feldobta őket, hogy tudják tartani a lépést, hittek magukban. A második játékrészben már keményebben védekeztünk, de összességében mindkét csapat magas szintű támadójátékot mutatott be.

1. Győr 7 7 259–174 +85 14
2. FTC 6 6 194–146 +48 12
3. Debrecen 6 5 1 169–141 +28 10
4. Mosonmagyaróvár 7 4 1 2 229–204 +25 9
5. Vác 8 4 4 234–227 +7 8
6. MTK 6 2 2 2 171–167 +4 6
7. Kisvárda 6 3 3 161–164 –3 6
8. Dunaújváros 7 3 4 187–198 –11 6