Női kézi NB I: a Kisvárda szoros meccsen győzött Fehérváron

M. D.M. D.
2021.01.22. 19:59
Triscsuk Krisztina (a labdával) hét gólja ellenére a Fehérvár kikapott a Kisvárdától (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)
A Kisvárda 27–25-re legyőzte idegenben az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A vendégek győzelmét biztossá tevő találatot 59:42-nél Veronika Habánková dobta, de az is hozzátartozik a meccs krónikájához, hogy utoljára a 37. percben volt döntetlen az eredmény (17–17), utána már végig a vendégek vezettek.

A Kisvárda ötmeccses vereségsorozatát szakította meg székesfehérvári sikerével, és jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőzte az Albát a táblázaton.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–KISVÁRDA MASTER GOOD 25–27 (13–13)
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V:
Bócz, Wiedemann
FEHÉRVÁR: Pijevic – Töpfner 1, Boldizsár 2, TRISCSUK 7 (4), Bardi 2, Gerháth K., Szarka A. 1. Csere: Dányi, (kapus), Temes, AFENTALER 6 (2), Szabó-Májer, Varga E. 2, HÁFRA L. 3, Utasi 1. Edző: Józsa Krisztián
KISVÁRDA: PÁSZTOR – Udvardi 3, Dombi L. 2, KARNIK SZ. 6, SISKA 5, Mihálffy, Bouti 1. Csere: Mátéfi D. (kapus), Milosevics 2, SZABÓ N. 5 (2), Habánková 3, Soltész, Termány, Dombi K. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 4–7. 18. p.: 7–8. 24. p.: 10–11. 28. p.: 12–12. 34. p.: 14–16. 40. p.: 17–19. 46. p.: 19–20. 52. p.: 22–23. 58. p.: 24–26
Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2
Józsa Krisztián:
– Ilyen szoros mérkőzésre számítottam, a végjátékban mi hibáztunk többet kulcsszituációban. A védekezésünk ezúttal nem úgy működött az első félidőben, mint a korábbi mérkőzéseken. Tartásunk viszont volt, vissza tudtunk jönni a meccsbe, a végjátékban volt ugyan esélyünk a döntetlenre is, de most felőrölt minket, hogy folyamatosan futottunk az eredmény után.
Bakó Botond: – Nehéz helyzetben érkeztünk, az MTK elleni vereség után padlón volt a csapat. Hitet kellett beléjük önteni. Ez valamelyest sikerült, és ezúttal addig gürcöltünk, és harcoltunk, amíg meglett ez a mérkőzés. Végre egy ilyen szoros összecsapás a mi javunkra dőlt el! Nagyon sokat jelentett ez a győzelem az önbizalom mellett a csapategység miatt.

1. Siófok 13 10 3 412–322 +90 20
2. Győr 9 9 317–172 +145 18
3. FTC 9 9 310–186 +124 18
4. MTK 9 7 2 290–272 +18 14
5. Mosonmagyaróvár 8 7 1 224–215 +9 14
6. Debrecen 9 6 3 265–232 +33 12
7. Vác 11 6 5 307–310 –3 12
8. Kisvárda 11 3 8 267–304 –37 6