Női kézi NB I: a Győr magabiztosan legyőzte a Siófokot

2022.09.14. 20:26
Solberg remek védésekkel vette ki a részét a győzelemből (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 33–26-ra legyőzte a Siófokot a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A házigazdák a második félidőben már 14 góllal is vezettek, de csak héttel nyertek. Silje Solberg 41 százalékos védési hatékonysággal (17/7) járult hozzá a sikerhez. A vendégeknél Tamara Mavsar kilenc góllal zárt – közölte az MTI.

A Mosonmagyaróvár is magabiztos győzelmet aratott az Érd ellen. A 35–24-es sikerrel zárult találkozó 40 perc késéssel kezdődött, mert a játékvezetők olyan forgalmi helyzetbe kerültek, hogy nem tudtak odaérni a mérkőzésre.

KÉZILABDA
NŐI NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–
SIÓFOK KC 33–26 (18–10)
Győr, 1594 néző. V: Őri, Pozdena.
GYŐR: SOLBERG – FALUVÉGI 4, Rju Un Hi, Oftedal 2, BROCH 4, HANSEN 5 (2), Schatzl Nadine 3. Csere: Toft (kapus), Blohm 3, Kristiansen 4, Győri-Lukács 3, Gros 3, Fodor Cs. 1, Nze Minko 1. Edző: Ambros Martin
SIÓFOK: Rajcsics – Such, Janjusevics 3, Kajdon 4, N’Diaye 1, Debreczeni-Klivinyi 4, MAVSAR 9 (4). Csere: Csapó K. (kapus), KISS N. 3, Kojics, Török L., Juhász F., Wald 2. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 10. p.: 4–5. 15. p.: 9–6. 24. p.: 15–7. 32. p.: 20–10. 45. p.: 28–14. 49. p.: 29–19. 55. p.: 31–22.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Ambros Martin: – Jobb lenne azt hallani az utolsó pillanatig dicséretesen küzdő ellenféltől, hogy a Győrnek nem lehetett gólt dobni. Az utolsó tizenöt perccel ugyanis nem lehetek elégedett, az rossz érzéssel tölt el, és nem szabad többet előfordulnia.
Uros Bregar: – Összességében elégedett vagyok a látottakkal, mert bár volt nagyobb különbség is a két csapat között, a második félidőben már mutattunk biztató jeleket is. Folytatjuk a munkát, hogy a jövőben ezekből még több legyen.

MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC–ÉRD 35–24 (17–10)
Mosonmagyaróvár, 800
néző. V: Bócz, Wiedemann.
MOSONMAGYARÓVÁR:
MISTINA – Mihály, Lancz 2, Kovács P., Pásztor 2, Ivancok 4, STRANIGG ZS. 6 (2). Csere: TÓTH E. 11 (4), Bardi 2, FARAGÓ 1, HAJTAI 4, Sztankovics K. 1, Tóth N. 2. Edző: Gyurka János
ÉRD: HADFI – Dávid-Azari 3, Ábrahám 5, Gerencsér, Sztankovics R. 1, Kopecz 8 (4), Fekete B. 3. Csere: Csapó Kyra (kapus), HORVÁTH D., Puskás L. 2, Csiszár-Szekeres, Sztankovics R., Csáki Zs. 2. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 7. p.: 1–2. 12. p.: 4–4. 16. p.: 7–5. 20. p.: 10–5. 24. p.: 13-6. 35. p.: 21–11. 41. p.: 23–17. 45. p.: 26–17. 55. p.: 31–22.
Kiállítások:
8 perc, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Gyurka János: – Nehezen lendültünk játékba, a találkozó első negyedórájában nem voltunk elég élesek. Át is gondoljuk, min kell változtatnunk, ha ilyen rövid az idő, hiszen négy nap alatt játszottunk két bajnoki mérkőzést. Idővel azonban megtaláltuk a ritmust, sikerült magabiztosan begyűjteni ezt a két pontot.
Horváth Roland: – Egy edző tisztában van a realitásokkal, tehát nem is az bánt igazán, hogy vereséget szenvedtünk, hiszen az MKC remek csapat. Azzal van gondom, hogy volt kapusteljesítményünk, a védekezésünkre sem lehetett panasz, de kihagytunk tizennégy ziccert. Nehéz elfogadnom azt, hogy több játékosom hitetlenül kézilabdázik, ez ellen tenni is fogok.

1. Győr 4 4 133–91 +42 8
2. Mosonmagyaróvár 3 2 1 94–77 +17 4
3. Debrecen 2 2 64–47 +17 4
4. Vác 2 2 54–42 +12 4
5. FTC 2 2 56–45 +11 4
6. Dunaújváros 2 1 1 56–52 +4 3
7. Siófok 3 1 2 76–84 –8 2
8. Kisvárda 3 1 2 78–95 –17 2