Női kézi NB I: a Fehérvár a szünetig bírta a Győr tempóját

2012.12.30. 17:19
A Győri Audi ETO KC 30–17-re nyert a Fehérvár KC vendégeként a női kézilabda NB I 10. fordulójában.

A hazaiak az első félidőben remekül tartották magukat, 30 percnyi játék után csak egygólos hátrányban voltak. A címvédő azonban a szünet után rákapcsolt, és végül az erőviszonyoknak megfelelően sima győzelmet aratott.

NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ
FEHÉRVÁR KC–GYŐRI AUDI ETO KC 17–30 (10-11)
Székesfehérvár, 1100 néző. V: Bonifert, Oláh V.
FEHÉRVÁR: SZIKORA – AZARI 3, EMBEROVICS 2, Tilinger 2, Horváth B. 1, Triscsuk 4 (3), Vaszari 1. Cs: Trimmel (kapus), Németh K. 2, Siti E. 2, Németh N., Kuhinkó, Zsigmond V. Edző: Pal Oldrup Jensen
GYŐR: LUNDE HARALDSEN – Orbán A. 4, Tervel 1, Görbicz 4 (1), Löke 2, LEKICS 5 (1), Korsós 1. Cs: Herr O. (kapus), Kovacsics 2 (1), RÉDEI-SOÓS 4, Szepesi, Hornyák D. 1, Sirián 1, RADICSEVICS 5. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 6. p.: 5-2, 12. p.: 7-5, 18. p.: 7-9, 23. p.: 9-9, 28. p.: 9-11, 33. p: 11-14, 40. p.: 12-18, 46. p.: 14-21, 52. p: 17-24, 58. p: 17-28.
Kiállítások: 2 illetve 2 perc
Piros lap: Kovacsics (51. perc, Horváth B. lerántásáért)
Hétméteresek: 4/3 illetve 5/3
MESTERMÉRLEG:
Pal Oldrup Jensen: – Az első játékrész teljesítményével elégedett vagyok, amióta Fehérváron dolgozom most játszottuk a legjobb félidőnket. A szünet után a támadásaink már nem jelentettek igazi veszélyt, míg a Győr könnyű gólokat szerzett, és megnőtt a különbség. Talán, ha pontosabban támadunk, akkor nem lett volna a végére ekkora differencia.
Ambros Martín: – Nehéz mérkőzésre számítottam, és nagyon jól kezdett a Fehérvár. Nekünk idő kellett, amíg vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, átvettük az irányítást, utolértük magunkat, és így sikerült egy góllal megnyernünk az első félidőt. A szünet után megkeményedett a játékunk, feljavultunk védekezésben, és a nyomásunk hatására már megnőtt a különbség.