Női kézi NB I: a DVSC másodszor is simán nyert a SZISE ellen

M. D.M. D.
2021.01.23. 17:28
Kovács Annának (jobbra) jól ment a játék (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló, archív)
A DVSC 37–29-re legyőzte hazai pályán a Boglári Akadémia-SZISE együttesét a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén.

A debrecenieknél Kovács Anna hét gólig jutott, a vendégeket erősítő Koronczai Petrával együtt ők ketten voltak a mezőny legeredményesebb játékosai.

A két csapat két héttel ezelőtt Balatonbogláron csapott össze egymással, akkor a DVSC tíz góllal (35–25) nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCAHEFFLER–BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE 37–29 (20–13)
Debrecen, zárt kapuk mögött. V:
Rontó, Szanyi
DVSC: GIEGERICH – Bánfai K., 1, KOVÁCS ANNA 7 (3), VÁMOS P. 5, Bordás 2, Deszpotovics 4, Vantara-Kelemen 3. Csere: Csapó Kyra (kapus), HORNYÁK D. 5, TÓVIZI 3, Petrus, Vámosi P. 4 (2), CSERNYÁNSZKI 2, Sápi B., Sápi G, Panyi 1. Edző: Köstner Vilmos
BOGLÁR: Magera – Kukucska, Kajdon 3, Kocsis B. 1, Farkas J, 3, KORONCZAI 7 (4). Csere: Gercsó, Szabó Luca (kapusok), MLINKÓ 6, Juhász Gréta 1, Bánhidi B. 1, Takó 2, Monori 3, Faragó L. 1, Mérai 1. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 10. perc: 8–2. 19. p.: 13–8. 27. p.: 18–10. 42. p.: 26–21. 50. p.: 32–22
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill 6/4
Köstner Vilmos:
– Jól kezdtük a mérkőzést, de a folytatásban sajnos visszavettünk a tempóból. Az első húsz percben a megfelelő kapusteljesítménynek köszönhetően rendben volt a kapott gólok száma. A bajnokság folytatásában sűrűn jönnek a mérkőzések, ennél koncentráltabb játékra és védekezésre lesz szükségünk
Ifj. Kiss Szilárd: – Más fordulatszámon kezdtek a hazaiak, aztán amikor visszavettek a tempóból feljavultunk. Akadtak jó szakaszaink a mérkőzésen, s bár a győztes kiléte nem volt kérdéses, örömteli, hogy fiatal csapatunk az eső osztályban szerepel.

1. Siófok 13 10 3 412–322 +90 20
2. Győr 9 9 317–172 +145 18
3. FTC 9 9 310–186 +124 18
4. Debrecen 10 7 3 302–261 +41 14
5. MTK 9 7 2 290–272 +18 14
6. Mosonmagyaróvár 8 7 1 224–215 +9 14
7. Vác 11 6 5 307–310 –3 12
8. Kisvárda 11 3 8 267–304 –37 6