Női kézi NB I: a DVSC és az MTK is magabiztosan nyert

K. T. I.K. T. I.
2021.01.09. 19:01
Vámos Petra remekelt korábbi klubja ellen (Fotó: Matey István/Hajdú-Bihari Napló)
A DVSC tíz góllal győzött a Boglári Akadémia-SZISE otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján – számolt be a Magyar Távirati Iroda. Az MTK szintén magabiztos sikert ért el, 35–28-ra verte a Békéscsabát.

A boglári mérkőzésen a mezőny legeredményesebb játékosa a debreceni Vámos Petra volt, a Nemzeti Kézilabda Akadémián nevelkedett válogatott irányító mind a hét lövését gólra váltotta a NEKA-csapat ellen.

Az MTK–Békéscsaba meccsen a mezőny legeredményesebb játékosa a fővárosiak irányítója, Pál Tamara volt, aki kilenc lövésből hét gólt szerzett.

A Békéscsaba a kilencedik meccsén a kilencedik vereségét szenvedte el, azaz továbbra is pont nélkül áll a bajnokság utolsó helyén.

KÉZILABDA
NŐI NB I

BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISEDVSC SCHAEFFLER 25–35 (13–19)
Balatonboglár, zárt kapuk mögött. V: Őri, Pozdena
BALATONBOGLÁR:
Magera – Takó 2, Kajdon 2, Kocsis B. 2, FARKAS J. 5 (2), Monori 3, Mérai 1
Csere: Gercsó, Szabó Luca (kapusok), Koronczai 5, JUHÁSZ GRÉTA 4, Bánhidi 1, Faragó L., Mlinkó, Vajer
Edző: ifj. Kiss Szilárd
DVSC: Giegerich – Bánfai K. 2, Kovács Anna 3, BORDÁS 3, VÁMOS P. 7 (2), Deszpotovics 3, Vantara-Kelemen 2
Csere: Csapó Kyra, Torda (kapusok), TÓVIZI 5, PETRUS 4, Vámosi P. 3 (2), Panyi 2, Csernyánszki 1, Sápi B., Sápi G.
Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–3. 12.p.: 5–9. 15.p.: 8–11. 18.p.: 9–14. 26.p.: 12–15. 33.p.: 16–21. 39.p.: 17–26. 42.p.: 19–27. 46.p.: 19–30
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
ifj. Kiss Szilárd: – Nyilvánvaló, hogy nincs azonos szinten a két csapat. Kicsit küszködtem magammal, hogy három és fél hónap után mit követelhetek a gyerekektől, de van, akinél nem szeretném, hogy felmentsük... Az volt a célunk, hogy tíz gólon belül maradjunk, amire meg is lett volna az esélyünk, ha precízebben játszunk és akaratosabbak vagyunk.
Köstner Vilmos: – Ahogy a hazaiak, úgy mi is keményen készültünk a találkozóra, hiszen tudtuk, hogy a fiatal ellenfél képes meglepetést okozni. Elsősorban azokra a páros kapcsolatokra, valamint egy az egy elleni szituációkra készültünk, amelyből felépül a balatonbogláriak játéka. Örülök annak, hogy minden benevezett játékosnak lehetőséget tudtam adni és a fiatalok éltek is a bizalommal.

MTK BUDAPESTEUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 35–28
(18–16)
Népfürdő utca, zárt kapuk mögött. V: Hargitai, Markó
MTK: GYŐRI B. – Dávid-Azari 5, Szekerczés, MARINCSÁK 5, DAKOS 5, Szöllősi-Zácsik 2, PELCZÉDER 6
Csere: Szabados, PÁL T. 7 (4), Bujdosó-Gerháth 1, Juhász Eszter 1, Sallai 1, Sári 2
Edző: Golovin Vlagyimir
BÉKÉSCSABA: Mistina K. – Andróczki 2, Török F., J. Agbaba 3, KUKELY A. 6, Csepregi, KUKELY K. 6
Csere: Szabó D., Csizmadia (kapusok), Iván E. 3, Bucsi 2, PETIKA 5, Giricz 1
Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 11. p.: 7–5. 21. p.: 13–9. 37. p.: 24–16. 50. p.: 31–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/0
Golovin Vlagyimir:– A győzelemmel elégedett vagyok, de sok minden mással nem. Sem a védekezésünk, sem a támadójátékunk nem volt meggyőző, mindenképpen javítani kell rajtuk.
Vida Gergő: – A második félidő elején eldőlt a mérkőzés. Védekezésben keveset ütköztünk, a támadások sebessége viszont megfelelő volt. Dolgozunk tovább, előbb-utóbb talán pontokat is szerzünk.

1. Siófok 12 9 3 379–301 +78 18
2. Győr 8 8 274–145 +129 16
3. FTC 8 8 269–169 +100 16
4. Mosonmagyaróvár 8 7 1 224–215 +9 14
5. Debrecen 9 6 3 265–232 +33 12
6. MTK 8 6 2 257–240 +17 12
7. Vác 10 5 5 268–285 –17 10
8. Fehérvár 9 3 6 227–280 –53 6