Női kézi NB I: a DVSC és a Kisvárda is fölényes győzelmet aratott

2023.01.26. 19:46
Kilenc góllal nyert a Kisvárda (Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország)
A DVSC hazai pályán 30–22-re legyőzte az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE-t, míg a Kisvárda Master Good SE odahaza 28–19-re nyert a Dunaújvárosi Kohász KA ellen a női kézilabda NB I 12. fordulójának csütörtöki játéknapján.

Ahogy szerdán az MTK a Ferencváros ellen bebizonyította, hogy a tabellán elfoglalt helyezés nem sokat számít, úgy folytatta a sort ezúttal a Kisvárda és a Békéscsaba. Sokáig szorosan alakult mindkét csata, a félidőben még mindkét pályán belátható távolságban voltak a riválisok, bár a Békéscsaba ekkor már kezdett leszakadni a Debrecenről.

A cívisvárosban végül nem borult a papírforma és a második játékrész kezdetén ellépett a liláktól a házigazda, Szabolcsban azonban meglepetésre kikapott a DKKA. A dunaújvárosiak a szünet után többször is egyenlítettek Kisvárdán, fordítaniuk viszont nem sikerült, sőt, a végére kiütéses vereséget szenvedtek.

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ

DVSC SCHAEFFLER–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 30–22 (14–10)
Debrecen, 1500 néző. V: Haskó, Natkai.
DEBRECEN: GABRIEL – Töpfner, Planéta 1, VÁMOS P. 4, BORDÁS R. 4, KÁCSOR 8 (1), Vámos M. 3. Csere: GIEGERICH (kapus), Füzi-Tóvizi 3, HÁMORI 4, Szabó Nina, Petrus 2, Csernyánszki 1, Kiss Cs. Edző: Szilágyi Zoltán
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Horváth G. 1, LANISTANIN 10 (3), Bucsi 1, Mayer Sz., GYIMESI 4, Hajtai 1. Csere: Razum (kapus), Giricz, Török F., Andróczki 1, TERMÁNY 3, Borbély M., Vámosi, Bencsik, Kiss-Walfisch 1. Edző: Papp Bálint
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 15. p.: 6–7. 18. p.: 8–7. 22. p.: 10–7. 34. p.: 16–11. 43. p.: 22–14. 50. p.: 24–18. 58. p.: 30–20. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Szilágyi Zoltán: – A védekezésünkkel elégedett lehetek, mással nem. A helyzetkihasználásunk például kritikán aluli volt. Meg kell szoknunk a meccsterhelést, muszáj stabilan játszanunk folyamatosan.
Papp Bálint: – Az első félidő végét sajnálom a legjobban, ott nagyon elcsúsztunk. Megérdemelten győzött a Debrecen, ráadásul a második félidőben már a ritmust sem találtuk, a hazaiak uralták a mérkőzést. Bár ez a realitás, kicsit csalódott vagyok.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DUNAÚJVÁROSI KKA 28–19 (12–11)
Kisvárda, 650 néző. V: Nagy F., Túróczy.
KISVÁRDA: Graovac – UDVARDI 8 (6), KARNIK SZ. 7, Bouti 2, Sápi 2, Juhász G. 1, MÉRAI 3. Csere: MÁTÉFI D. (kapus), Akijama, RADOJEVICS 4 (2), Habánková, Siska 1, Trunková, Makkai. Edző: Bakó Botond
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic – Borgyos 1, Arany R. 2, NICK 3, Horváth P. 2, Matucza. Szalai B. Csere: Oguntoye (kapus) KAZAI 3, Krupják-Molnár 1, Farkas J. 3 (3), Poczetnyik 4, Weisheitel, Fodor N., Farkas K. Edző: Rapatyi Tamás
Bakó Botond: – Jól kezdtük a mérkőzést, úgy, ahogyan kell. Rengeteg energiát tettünk a védekezésbe, viszont az első félidő közepén a kispadról érkezők nem tudták felvenni a tempót. Pozitívum, hogy a Dunaújváros fordítása után sem törtünk meg, rájöttünk, hogy mit is kell játszani. A végén nagy lett a különbség, de sokat tettünk azért, hogy ez így legyen.
Rapatyi Tamás: – Végig bátortalanok voltunk, mindig lekéstünk egy kicsit. A védekezésünket az első félidőben valamennyire rendezni tudtuk, ám képtelenek voltunk olyan koncentráltan játszani, amit ez a meccs megkövetelt volna. Ez vezetett odáig, hogy a végén a szétesés hatására kerültünk, hiába próbáltam többet is cserélni.