Női kézi NB I: a DVSC egy góllal nyert az MTK ellen

2022.12.03. 18:33
A DVSC egy góllal ugyan, de győzött (Fotó: Facebook/DVSC Kézilabda)
A női kézilabda NB I 15. fordulójában a Debrecen 29–28-ra legyőzte az MTK-t.

A találkozó előtt egyértelműen a Debrecen volt az esélyesebb, hiszen öt győzelem mellett csupán két veresége volt a bajnokságban. A másik oldalon már közel sem volt minden rendben, az MTK hat meccsből egyet nyert meg, ötször kikapott.

A DVSC már az első félidőben megmutatta, hogy az övé a jobb csapat – a szünetben 14–11-re vezettek a vendégek. A fordulás után az MTK óriásit küzdött, a találkozó végén még döntetlen is volt az állás. A lefújás előtt viszont a Debrecen megszerezte a győztesgólt, s 29–28-ra nyerni tudott.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
MTK BUDAPEST
DVSC SCHӒEFFLER 28–29 (11–14)
Riz Levente Sport és Rendezvényközpont, 200
néző. V: Altmár, Horváth
MTK: Győri B. – Szabó K. 4, Szabó L. 4 (2), Kekezovity 1, Pelczéder 1, Pál T. 6 (2), Grosch V. 2. Csere: Suba (kapus), Rnics, Sallai N. 1, Simon P. 3, Dakos 5, Román 1. Edző: Vágó Attila
DEBRECEN: C. JOELLE – Hámori 1, Füzi-Tóvizi 1, Hornyák D., Vámos P. 7, Kácsor 5 (1), Petrus 4, Csere: Bordás, Töpfner 7 (3), Planéta 3, Makó 1, Costa. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–1. 15. p.: 5–7. 25. p.: 9–12. 35. p.: 13–17. 45. p.: 19-22. 50. p.: 23–26, 55. p.: 26–28
Kiállítások: 3, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Vágó Attila: – Első alkalommal ültem az MTK kispadján és nagyon jól éreztem magam. A megbeszélt taktika szerint igyekeztünk közel maradni az ellenfélhez, ez a felfogás a végjátékban majdnem beváltotta elképzeléseinket.
Szilágyi Zoltán: – Köszönöm, hogy az MTK partner volt, és az Európa-liga-kötelezettségeink miatt előrehozhattuk a mérkőzést. Ellenfelünk új edzője színrelépésével főleg a végjátékában megnehezítette helyzetünket, amelyben a szerencse is mellénk állt. MIndenképpen kiemelném kapusunk jó teljesítményét.

1. Győr 8 8 253–171 +82 16
2. FTC 6 6 192–135 +57 12
3. Debrecen 8 6 2 240–200 +40 12
4. Mosonmagyaróvár 7 5 2 226–192 +34 10
5. Dunaújváros 7 3 2 2 183–199 –16 8
6. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
7. Fehérvár 6 2 1 3 152–174 –22 5
8. Siófok 5 2 3 121–130 –9 4