Női kézi NB I: a Dunaújváros elkapta a Fradit

2013.09.18. 19:35
A BL-sikert ismét dunaújvárosi csalódás követte (Fotó: NS-archív, Tumbász Hédi)
A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság negyedik fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria Dunaújvárosban kétgólos vereséget szenvedett. A címvédő Győri Audi ETO KC – amely a népligeti vereséggel indított a szezont – magabiztos győzelmet aratott Békéscsabán.

A népligetiek a vasárnapi BL-siker után – hazai környezetben harcolták ki a csoportkörös kvalifikációt – szinte nem is ünnepeltek, helyette azonnal fogadkoztak: már csak a szerdai, dunaújvárosi bajnokira koncentrálnak. Nem véletlenül... Egy éve pont hasonló folyóba léptek: nemzetközi kupameccsen remekeltek, majd váratlanul pontot hagytak Dunaújvárosban október végén (31–31). Hiába a ráhangolás, készültek az újvárosiak is, akik ezúttal nem elégedtek meg az egyik ponttal, hanem mindkettőt maguknál tartották. A házigazdák mindkét félidőben egy-egy góllal bizonyultak jobbnak a vendégeknél. Bulath Anita és Tomori Zsuzsanna külön gólpárbaja eldöntetlen lett – mindketten 11–11 találatot szereztek –, nem úgy a meccs...

A győriek remek védekezéssel már egy félidő alatt eldöntötték a békéscsabai bajnokijukat – hét gólt kaptak, közben tizenötöt lőttek –, a Siófok mínusz ötös első félidő után tudott nyerni hárommal Veszprémben. Ez volt a Balaton-partiak első bajnoki győzelme a szezonban. A negyedik győzelmét arató Debrecen a szünetben még csak minimális előnyt szerzett, de a végén öttel nyert az újonc egriek otthonában. A jó erőkből álló Fehérvár a szünetre behozhatatlan távolságra került az MTK Budapesttől, s a folytatásban abból az előnyéből élt meg.

NŐI KÉZI NB I
4. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 28–26 (15–14)
Dunaújváros, 900
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
DUNAÚJVÁROS: VIG – Hosszu 2, Takács D. 1, Sánta 1, BULATH 11 (4), FERLING 6, Vincze 3. Cs: Csapó, Pisák (kapusok), GERA 3, Ács, Berta N. 1, Vadász, Rádl. Edző: Mátéfi Eszter
FTC: Abramovics – Kovacsicz 4, TOMORI 11 (2), Szucsánszki, Cifra, Zácsik 1, Szarka 1. Cs: Szikora (kapus), Steinbach 1, Szamoránsky P. 1, PENA 7 (1), Such N., Mészáros R. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 9. p.: 5–1. 15. p.: 6–7. 38. p.: 18–19. 42. p.: 21–20. 49. p.: 23–25. 56. p.: 26–25
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/3
Mátéfi Eszter:
– Győzelmünk a szív diadala, a lányok mindent megtettek a sikerért. Időnként extázisban kézilabdáztak, a közönség hatalmas erőt adó biztatásának is köszönhetően győztük le a BL-ben meghatározó erősségű FTC-t. Óriási teljesítmény ez tőlünk, mindenkinek gratulálok, aki valamit hozzátett a sikerhez.
Elek Gábor: – Abszolút megérdemelt a Dunaújváros győzelme, csak saját magunkat okolhatjuk a vereségért. Az elmúlt időszakban többször megpróbáltuk a saját magunk által magasra tett lécet leverni – ezúttal sikerült. Elismerésem a Kohásznak.

BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 15–30 (7–15)
Békéscsaba, 1800 néző. V: Bonifert, Oláh
BÉKÉSCSABA: VERESS – Csáki 1, Nyikolajenko 3 (1), Szabó V., GLUSICA 6, Kelemen 1, Szögi 2. Cs: Sipeki (kapus), Hanczvikkel 1, Dombi 1, Gávai, Diószegi. Edző: Bakó Botond
GYŐR: LUNDE – Orbán A. 4 (2), Rédei-Soós 3, Hornyák Á., LÖKE 7, AMORIM 5, Szepesi 3. Cs: Tervel, Hornyák D. 2, Bognár-Bódi 4 (1), Korsós 1, Sirian 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 3. p.: 1–1, 7. p.: 1–5, 17. p.: 2–10, 26.: 6–11, 29. p.: 6–15, 37. p. 8–18, 47. p.: 11–21, 50. p.: 12–24, 53. p.: 14–24, 57. p.: 15–28
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Bakó Botond:
– Harciasan játszottunk negyvenöt percen át, jó volt a védekezésünk, támadásban azonban nem tudtunk Lunde eszén túljárni.
Ambros Martín:– A Békéscsaba hasonlóan játszik, mint a Ferencváros, jó volt a védekezésük, kevés lehetőséget adtak támadóinknak. Meghatározó játékosaink hiányoztak, de akik átvették szerepüket, mint Amorim, Tervel és Hornyák Ágnes, sokat tettek a győzelemért.

ÉRD–IPRESS CENTER VÁC 24–14 (10–7)
Érd, 500
néző. V: Andorka Miklós, Hucker Róbert
ÉRD: OGUNTOYE – Koren 1, Kovács Anna 4, Szekeres 1, Kisfaludy 2, KLIVINYI 3, Balog B. 1. Csere: Gridnyeva (kapus), Vukcsevics 1, SCHATZL 6, Wolf 4 (2), Kovács G. 1, Oláh. Edző: Szabó Edina
VÁC: TRIFFA – Niksic 2, Stefanovics 3, KAMPER 4 (2), Fülöp 1, Nikcsevics 1, Szádvári. Csere: Bíró (kapus), Farkas, VIRÁG 3. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–0. 9. p.: 4–1. 14. p.: 5–3. 19. p.: 8–4. 28. p.: 9–5. 33. p.: 12–7. 39. p.: 14–10. 46. p.: 18–10. 52. p.: 22–11
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 3/2
Szabó Edina:
– Remek védekezéssel és kapusteljesítménnyel sikerült a fontos két pontot megszereznünk, gratulálok a lányoknak.
Konkoly Csaba: – Szégyellem magam a mutatott játék miatt. Ennél többre vagyunk képesek.

VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 29–32 (15–10)
Veszprém, 200
néző. V: Tomecskó-Hunyadi T., Vnyatinszki T.
VESZPRÉM: SZEMEREY – Vesztergombi 1, Tóth G. 6, PLANÉTA 6, Takács B. 3, TÓTH E. 9 (1), PELCZÉDER 3. Cs: Pásztor (kapus), Kurucz, Kokas, Gulyás V., Palotás, Marincsák, Hajtai 1. Edző: Róth Kálmán
SIÓFOK: Pastrovics – Lukács 5, Léránt 3 (1), SZAMORÁNSKY A. 3, Dajka 3, BOGDANOVIC 8 (2), Szalai. Cs: Futaki (kapus), Drávai 4 (1), Varga N., Deáki, ERDŐSI 6. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 2.perc: 1–1. 7. p.: 6–2. 16. p.: 10–3. 19. p.: 11–6. 22. p.: 14–7. 26. p.: 14–9. 32. p.: 16–12. 39. p.: 20–14. 47. p.: 23–20. 53. p.: 26–26. 57. p.: 26–30
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1 ill., 4/4
Róth Kálmán:
– Megnyertnek hitt mérkőzést vesztettünk el a negyedórás gólszünet miatt, sürgősen keresnünk kell egy jobb szélsőt.
Golovin Vlagyimir: – Fontos mérkőzést sikerült megnyernünk, a szív diadala volt. Nem játszottunk jól, de nagyon akartuk.

MTK BUDAPEST–FEHÉRVÁR KC 21–27 (10–17)
Népfürdő u., 300
néző. V: Natkai N., Szalai Z.
MTK: KÓKAI – Borbás 1, Kopecz, Barczi 3, Petrovszki 3 (2), Fekete 1, Rózsa 3 (1). Cs: Kulich, Pácz 2, FUNDÁK 3, Buzsáki 2, Baross 2, Schneck 1. Edző: Borsodi Péter
FEHÉRVÁR: KISS É. – Azari 1, EMBEROVICS 4, BENZAL 4, Hajduch, TILINGER 6 (2), VASZARI 5. Cs: Trimmel (kapus), Májer, Horváth B. 2, Becséri, Kuhinko 1, Siti 2, Herr, Mayer 2. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–7. 10. p.: 1–10. 14. p.: 5–10. 19. p.: 7–15. 45. p.: 12–22. 55. p.: 18–24
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Borsodi Péter:
– Adtunk az ellenfelünknek hét gól előnyt az elején, amit még tetéztünk a rengeteg technikai hibával. Így nem lehet mérkőzést kezdeni, sem sikeresen befejezni.
Pal Oldrup Jensen: – Parádésan kezdtünk, utána viszont megálltunk, ahhoz, hogy jobb csapatokat is megverjünk, sokkal jobban kell koncentrálnunk.

ESZTERHÁZY KFSC GLOBAL SAFE–DVSC-TVP 26–31 (12–13)
Eger, Eszterházy csarnok, 300
néző. V: Felhő F., Öcsi T.
KFSC: Fekete – Fehér 3, Gyimesi 1, Molnár N. 1, TRBOVICS 1, PADOS 9 (3), Bárkai. Cs: Sterbik (kapus, Kovács V., BÁRÁNY 8, Hárs 1, Király 2. Edző: Herczeg Béla
DEBRECEN: Lajtos – Slakta 7, Ábrahám 2, Karajos, Valovics 2, Kudor 5, Simsikova. Cs: Makai (kapus), Barna 6, Sopronyi 2, Karnik 5 (4), Szilágyi 2, Bohus-Karnik. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 5–4. 18. p.: 6–7. 24. p.: 9–11. 36. p.: 14–14. 42. p.: 16–19. 48. p.: 19–22. 54. p.: 22–25
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Herczeg Béla:
– Élvezhető mérkőzést láthatott a közönség, az első félidőben egészen kiválóan küzdöttünk, azon dolgozunk, hogy ezt a teljesítményt minél tovább kitoljuk.
Varga József: – Ezek is mi vagyunk, akik három győztes meccs után ezúttal csak szenvedtünk az újonc ellen.

1. DVSC-TVP 4 4 112–101 +11 8
2. Győri Audi ETO KC 4 3 1 112–76 +36 6
3. Érd 3 3 84–53 +31 6
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 3 1 113–90 +23 6
5. Dunaújvárosi Kohász KA 4 3 1 111–95 +16 6
6. Fehérvár KC 4 3 1 108–103 +5 6
7. Ipress Center Váci NKSE 4 2 2 87–91 –4 4
8. Veszprém Barabás Duna Takarék 3 1 2 81–84 –3 2