Női kézi NB I: a Debrecen is győzelemmel kezdett

2021.09.10. 19:43
Vámos Petra (jobbra) hat gólig jutott (Fotó: Kiss Annamarie)
A DVSC hazai pályán 30–22-re legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I első fordulójában, így a Ferencvároshoz és a Győri ETO-hoz hasonlóan sikerrel kezdte az új idényt.

A 24. percben még a Kisvárda vezetett 11–9-re, a szünetre azonban visszavette az előnyt a DVSC. A második félidőben már érvényesíteni tudta az akaratát a dobogóra hajtó Loki, amely tíz találattal is el tudott húzni, ebből nyolc a végére is megmaradt. A hazaiaknál Vámos Petra nyolc kísérletből hatszor talált be, ezzel a válogatott irányító lett a mezőny legeredményesebb játékosa.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–22 (13–12)
Debrecen,
1100 néző: V: Felhő, Öcsi.
DEBRECEN: GIEGERICH – M. Costa 2, VÁMOS P. 6, Planéta 2, TÓVIZI 2, HORNYÁK D. 3, Korsós 1. Csere: JEZSIKAVA 4, Bordás 3, Szabó Nina 1, Arany R. 1, PETRUS 4, Vámos M. 1, Poczetnyik. Edző: Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – UDVARDI 3, Habánková 4, Bouti 2, Dombi L. 1, Siska, Mérai. Csere: Sulega (kapus), Juhász Gréta 2, Mészáros-Mihállfy 1, SZTAMENICS 4, T. RADOJEVICS 5 (1). Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–3. 19. p.: 7–6. 25. p: 11–11. 39. p.: 19–14. 48. p.: 25–15. Kiállítások: – ill. 4 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 1/1
Szilágyi Zoltán:
– Az első félidőben a Kisvárda taktikusan, jól kézilabdázott, mi pedig sokat hibáztunk, pedig már ekkor is megvoltak a lehetőségeink, hogy nagyobb legyen a különbség. Nagyon örülök, hogy a csapat ilyen nagyszerű hangulatban jól kezdte az idényt. Ennek a kulcsa az volt, hogy védekezésben végig stabilak voltunk.
Bakó Botond: – Remek első félidőt produkáltunk, aztán a második játékrész elején pillanatok alatt lenullázott minket a Debrecen. Ebben szerepet játszott az is, hogy nagyon vékony volt a keretünk, nyolc felnőtt mezőnyjátékossal léptünk pályára, elfogytunk fizikailag, nem bírtuk a hazaiak sebességét. A legnagyobb problémám azzal van, hogy ilyen gyorsan dőlt el a meccs.