Női kézi NB I: a Budaörstől is kikapott a NEKA

R. D. P.R. D. P.
2023.02.04. 18:06
A Budaörs gyors gólváltás után nem engedte ki a kezéből az előnyt (Fotó: Moyra-Budaörs Handball / Facebook)
A Moyra-Budaörs 28–21-re legyőzte a Nemzeti Kézilabda Akadémiát (NEKA) a női kézilabda NB I 13. fordulójának szombati játéknapján.

Ugyan a mérkőzés első gólját a NEKA szerezte, a Budaörs gyorsan fordított – ráadásul a hazaiak hamar négygólos fórt alakítottak ki. A vendégek csak minimálisan tudtak lefaragni a hátrányukból, a szünetre 14–10-zel vonultak a felek.

Sok változást a második játékrész sem hozott, a budaörsiek magabiztosan őrizték, sőt növelték előnyüket: a legnagyobb különbség nyolc gólt volt a két csapat között. Az összecsapás 28–21-gyel ért véget.

A Budaörs a két pontnak köszönhetően feljött a hetedik helyre a tabellán. A táblázat utolsó helyén álló NEKA idénybeli tizenegyedik vereségét szenvedte el.

KÉZILABDA, NŐI NB I
13. FORDULÓ
Moyra-Budaörs–NEKA 28–21
(14–10)
Budaörs, 573 néző. V: Őri E., Ónodi E.
BUDAÖRS: VARJAS-SIPEKI – Szabó-Májer 2, Gergely-Zsigmond 3, Pálos-Bognár 4 (1), GORILSZKA 5, Hudák 1, Tóth M. 1. Csere: VÁRTOK R. (kapus), Mlinkó 2, Braun 1, SCHNEIDER 7 (2), Vártok T., Smid, Szabadfi 1, Kiss M. 1, Szép. Edző: Buday Dániel
NEKA: Wéninger – Molnár D., Csíkos 1, Kocsis B., Kellermann 2, Uhrin 4, SZABÓ A. 7. Csere: Zaj, Németh K. (kapusok), Szabó L. 1, Varga E., BATÓ 5, Ferenczy, Gém, Horváth P. 1, Zsembery. Edző: Bohus Beáta
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–2. 14. p.: 9–4. 22. p.: 12–9. 36. p.: 17–11. 44. p.: 19–16. 51. p.: 23–16. 57. p.: 26–18. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. –
Buday Dániel: – A NEKA tabellán elfoglalt helyezése nem reális, szinte mindenki szenvedett eddig ellene. A legfontosabb az volt, hogy végig koncentráljunk. Kisebb-nagyobb hibákat láttam, de összességében jól játszottunk, és a kapusteljesítménnyel is elégedett vagyok.
Bohus Beáta: – Nagyon sok technikai hibát követtünk el, rendre kihagytuk a ziccereket. Elfogadhatatlannak tartom, ha egy sportoló nem úgy megy fel a pályára, hogy mindenáron győzni akar. Leülünk, megbeszéljük, aztán megyünk tovább.