Női kézi NB I: 16–0-s széria után 19 góllal nyert az FTC

M. D.M. D.
2020.09.16. 19:28
Klujber Katrin mind a négy hetesét értékesítette a Békéscsaba ellen (Fotó: Balogh László)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 37–18-ra legyőzte hazai pályán a Békéscsabát, míg a Győri Audi ETO KC 43–22-re nyert a Szombathely vendégeként a női kézilabda NB I-ben szerdán.

Az első tizenöt perc (7–7) alapján úgy tűnt, hogy a Boglári Akadémia-SZISE-től tizenegy (22–33), a DVSC-től nyolcgólos (24–32) vereséget szenvedő Békéscsaba tisztesen helyt áll az Elek Gyula Arénában az FTC vendégeként, utána azonban húsz percen át nem dobott gólt – nemcsak az első félidő második felében, hanem a második játékrész első öt percében sem talált be –, s ez idő alatt Klujber Katrinék 16–0-s szériát építettek.

Valószínűleg amúgy is megtette volna, de Elek Gábor így aztán végképp tudott spórolni kulcsemberei erejével, akik közül csak Pásztor Noémi (39:51) és Háfra Noémi (30:40) töltött fél óránál többet a pályán. A kaput szinte végig Janurik Kinga védte, a meccsre benevezett mezőnyjátékosok közül csak Csiszár-Szekeres Klára és a szűk húsz percet játszó Kovacsics Anikó nem szerzett gólt.

Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a Győr szombathelyi mérkőzése is: 6–6-ig, az első 13 percben fej fej mellett haladtak a csapatok, majd az ETO egy 18–4-es sorozattal 24–10-re elhúzott a szünetig. Aligha meglepetés, hogy a különbség a folytatásban sem csökkent a felek között, a győriek végül a nyolcszor eredményes Estelle Nze-Minko vezérletével 43 gólt szerezve nyertek (43–22). A vendégeknél Lukács Viktória, Veronica Kristiansen és Kari Brattset is húsz percnél kevesebbet töltött a pályán, Fodor Csenge ellenben végigjátszotta a meccset. A kapuban Laura Glauser és Silje Solberg egy-egy félidőt kapott Danyi Gábortól.

A Debrecen úgy nyert 31–24-re Érden, hogy már a 23. percben 16–7-re vezetett. A meccs ezzel el is dőlt, a hazaiakon a kapuscsere annyiban segített, hogy nem nőtt tovább a differencia a két csapat között. A vendégeknél Tóvizi Petra tíz lövéséből kilenc gól született.

A Mosonmagyaróvár izgalmas mérkőzésen nyert a Vác ellen (28–27), így a Siófokon, a Győrön és a Ferencvároson kívül egyedüli csapatként áll legalább hat ponttal négy forduló után.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 37–18 (20–7)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 500 néző. Vezette: Rontó, Szanyi
FTC: Janurik – Kovács Anett 2, KLUJBER 7 (4), Kovacsics, Behnke 1, Bölk 2, Márton G. 3. Csere: Csiszár-Szekeres, HÁFRA N. 5, PÁSZTOR N. 4, Tóth Nikolett 3, KISFALUDY 3, Szucsánszki 1, Schatzl Nadine 3, Malestein 3. Edző: Elek Gábor
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki, Borgyos 1, J. AGBABA 4, Petika 1, Kukely A. 3 (1), Szabó P. Csere: Mistina K., Csizmadia (kapusok), Vámosi P. 2, Török F. 2, Giricz, Csepregi, Bucsi, IVÁN E. 4, Kukely K. 1. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 9. p.: 4–5. 16. p.: 7–7. 39. p.: 25–10. 45. p.: 30–13. 54. p.: 34–16
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Elek Gábor:
– Hasonló mérkőzésre számítottam, de nagyon sajnálom Borgyos Panna sérülését, engem is kicsit megviselt, mert borzasztó látni, ha egy fiatal játékos kidől. Az elején figyelmetlenek voltunk, de rendeztük a sorokat, és egy tizenhat-nullás sorozatot produkáltunk, ami persze nem reális. Összességében részünkről rendben volt a meccs.
Vida Gergő: – Nagyon jó ritmusban kezdtük a mérkőzést, felvettük a kesztyűt az elején, jó sebességgel támadtunk és védekezésben is megvoltak a faultok. Aztán Borgyos Panna korai és súlyosnak tűnő térdsérülése beárnyékolta az addigiakat, egyben meghatározta a cserelehetőségeinket, ki is nyílt az olló a két csapat között. A szünet után viszont jól tartottuk magunkat az első félidőhöz képest.

SZOMBATHELYI KKA–GYŐRI AUDI ETO KC 22–43 (10–24)
Szombathely,
Arena Savaria, 800 néző. V: Bóna, Földesi
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – VARGA N. 4, M. Agbaba 2, Frank, HORVÁTH P. 4, Mayer Sz. 2, Wald 2. Csere: Csapó Kincső (kapus), Bíró D., Szendrei, Kozma, PŐDÖR R. 6 (2), Győri V., Tóth A., Pődör B. 2 (1). Edző: Marosán György
GYŐR: Silje Solberg – Lukács V. 4, KURTOVIC 6 (2), Edwige 3, S. Oftedal 4, Anne M. Hansen 4, FODOR Cs. 6. Csere: Glauser (kapus), Kürthi 2, Brattset 2, E. Amorim 2, V. Kristiansen 2, NZE–MINKO 8. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–1. 5. p.: 3–3. 8. p.: 4–5. 15. p.: 6–10. 19. p.: 8–14. 25. p.: 8–20. 34. p.: 14–30. 42. p.: 18–35. 53. p.: 20–40
Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Marosán György:
– Ezért jó az NB I–ben játszani, mert ilyen ellenfelek ellen tudunk pályára lépni. A nagy gólkülönbségű vereségnek én vagyok az oka, mert több fiatal játékosomnak is lehetőséget biztosítottam ezen a mérkőzésen.
Danyi Gábor: – Ezen a jó iramú mérkőzésen jó volt itt játszani. A találkozó jó felkészülés volt nekünk a következő, a horvát Koprivnica elleni szombati BL-csoportmérkőzésre. Sokat forgattam a csapatot, az eredményt, a különbséget azonban túlzottnak tartom.

ÉRD–DVSC-SCHAEFFLER 24–31 (12–18)
Érd, 600
néző. Vezette: Héjjas, Kránitz
ÉRD: Győrffy – Király R. 4, Mód 1 (1), Szabó K. 2 (1), Paróczy 2, WALFISCH 10 (4), Mézes 1. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics 1, Kóka, Abilda 3, Horváth D., Landi. Edző: Horváth Roland
DVSC: Csapó Kyra – Bánfai 1, Vukajlovics 4, Vámos 3, Bordás 1, HORNYÁK D. 3 (1), Vantara-Kelemen 1. Csere: Giegerich (kapus), Kovács Anna 5 (2), Deszpotovics 1, CSERNYÁNSZKI 2, TÓVIZI 9, Karsten 1, Arany. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–5. 11. p.: 4–8. 18. p.: 7–12. 23. p.: 7–16. 27. p.: 10–17. 34. p.: 15–20. 39. p.: 16–22. 44. p.: 18–25. 50. p.: 20–28. 57. p.: 24–30.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3
Horváth Roland:
– Ilyen kezdéssel és ilyen védekezéssel nem lehet ilyen szintű csapat ellen győzni.
Köstner Vilmos: – Az első félidei jó játékunk eldöntötte a két pont sorsát. Egy kicsit megint léptünk előre, legyen így tovább!

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE 30–28 (14–10)
Rácalmás, zárt kapuk mögött. V:
Andorka M., Hucker
DUNAÚJVÁROS: Hlogyik – Mihály P. 2, BARJÁN 6, KRUPJÁK-MOLNÁR 3, Nick, SZALAI B. 9, Kazai 2. Csere: Babovics (kapus), Dabevszka, Román 3 (1), Schatzl Natalie 2, Horváth G. 3. Edző: Vágó Attila
B. A.-SZISE: Gercsó – KUKUCSKA 4, Monori 2, Kocsis B. 1, Koronczai 3, Mlinkó 3, Vámos M. 1. Csere: Magera (kapus), FARKAS J. 5 (1), KAJDON 4 (1), Takó 3, Faragó L. 1, Woth, Vajer 1, Bánhidi. Edző: ifj. Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 14. p.: 8–4. 26. p.: 13–9. 34. p.: 16–10. 47. p.: 21–18
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Vágó Attila:
– Elégedett vagyok a csapatommal, mert a kezdeti négy–nullás vezetés után végig uralta a találkozót. Ettől függetlenül háromnegyed óra játék után több hibát is elkövettünk, ezekből szerzett gólokat ellenfelünk, amely egyre jobban játszik, és több csapatnak is szívós ellenfele lesz a folytatásban.
Kiss Szilárd: – Jól szolgálta a fejlődésünket ez a mérkőzés. Nem szabad elfelejteni, rendkívül fiatal az együttesünk. A találkozó végén ennek ellenére még a pontszerzés reménye is felcsillant előttünk.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–VÁCI NKSE 28–27 (15–11)
Mosonmagyaróvár, 850
néző. V: Őri, Pozdena
MOSONMAGYARÓVÁR: HERCZEG 1 – Katona 1, TÓTH ESZTER 7 (2), Kovács P. 3, Horváth B. 2, SZARKOVÁ 5, Hajtai 1. Csere: Gyimesi, Lancz 3, Tilinger 3, Stranigg, Sirián 1, Hudák 1, Domokos D. Edző: Gyurka János
VÁC: Triffa – Diószegi 5, HÁMORI 5, Helembai F. 2, Lakatos R. 2, Kácsor 4, RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: BUKOVSZKY (kapus), Szabó Laura 2, Szeberényi, Kuczora 1, Grosch. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 7. p.: 3–3. 12. p.: 6–4. 16. p.: 7–6. 20. p.: 9–8. 24. p.: 11–9. 35. p.: 18–14. 41. p.: 20–18. 45. p.: 22–19. 55. p.: 25–25
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/0
Gyurka János:
– Az első hazai győzelem megszerzése mindig nagyon nehéz és ez most is így volt a kiválóan küzdő, kevés hibával játszó váci csapat ellen. Az első harminc percben dinamikusak voltunk, megpróbáltuk elfárasztani az ellenfelünket. A folytatásban viszont statikus lett a játékunk, és nagyon meg kellett küzdenünk a győzelemért, amelyhez leginkább az igazi vezér szerepet vállaló Tóth Eszter segített hozzá.
Szilágyi Zoltán: – Óriási csatát hozott a találkozó, amiért mindkét csapat dicséretet érdemel. Az első félidőben nem voltunk elég pontosak, viszont az erőnket mutatja, hogy a második harminc percben fel tudtunk állni és egyenlítettünk. A hajrában is volt esélyünk a pontszerzésre, akkor már apróságok döntöttek, amelyek most a hazai csapatnak kedveztek.