Nem volt vita: a Győri ETO nyerte a kézilabda Magyar Kupát

2021.05.16. 18:00
A Győri ETO nyerte meg a kézilabda női Magyar Kupát: a vártnál szorosabb meccsen végül is biztosan győzte le a Debrecent a fináléban. A harmadik helyért a Ferencváros a Kisvárdát múlta felül.
Győri öröm Veszprémben, 15. alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát az ETO (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

néző. Vezette: Medve, Südi
GYŐR: Glauser – Faluvégi D., NZE MINKO 4, S. OFTEDAL 6, Brattset 2, E. Amorim 2, FODOR CS. 4. Csere: Silje Solberg (kapus) Anne M. Hansen 2, V. Kristiansen 3, Görbicz 5 (4), Edwige 1. Edző: Ambros Martín
DVSC: Csapó Kyra – Arany R., KOVÁCS ANNA 12 (4), Vámos P. 3, Tóvizi 5, Hornyák D. 1, Vantara-Kelemen. Csere: Giegerich (kapus) Deszpotovics 2, Petrus, Vámosi P., Bánfai K., Karsten. Edző: Kudor Kitti
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–7. 18. p.: 8–10. 23. p.: 12–11. 37. p.: 17–16. 44. p.: 21–20. 51. p.: 25–20. 55. p.: 27–22
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4

A BRONZMECCSEN
Kisvárda–FTC 21–28 (15–19)

Ha egy négycsapatos fináléban előrehozott döntőt játszol már az első napon, hogy megszerezhesd másnap az aranyérmet, könnyen előfordulhat, hogy mentálisan kiürülsz – akár nyersz, akár veszítesz –, és másnap szenvedsz a helyosztón.

A Győr és az FTC alaposan leszívta egymás energiáját a veszprémi final four nyitó napján, és talán ezért volt a vártnál nehezebb dolguk a vasárnapi mérkőzéseken – végül mindketten megoldották a feladatukat, a fővárosiak bronzérmet szereztek, az ETO pedig az aranyat nyert.

A döntőre próbált a Rába-partiak vezetőedzője, Ambros Martín frissíteni, váratlant húzni, így kezdhetett a kapuban az elmúlt hónapokban éles helyzetekben csak epizódszerepeket kapó Laura Glauser, méghozzá kiválóan, hiszen az első négy kapujára száguldó lövésből hármat is megfogott.

Azonban a másik oldalon meg ott volt a friss válogatott Csapó Kyra, aki szintén nem akart lemaradni kollégája mögött, és neki is köszönhető, hogy a Debrecen folyamatosan tartotta a lépést a kissé fásultnak tűnő, a megszokottnál sokkal több technikai hibát elkövető riválisával.

Az meg talán leginkább Kovács Anna érdeme, hogy a hajdúságiak a 9. percben át is vették a vezetést, a jobbátlövő megállíthatatlannak bizonyult, szanaszét szaggatta a győri hálót, Glauser talán egyedül vele nem bírt igazán. Ambros Martín villámgyorsan időt is kért, és vélhetően azt kérte, hogy Kovácsra jobban ügyeljenek játékosai, ezért hol Estelle Nze Minko, hol Veronica Kristiansen lépett ki rá erőszakosabban, hogy megállítsa, de a debreceni átlövő így is eredményes volt, az első félidő végéig nyolc gólig jutott.

Érthető a győriek boldogsága, legyőzték a DVSC-t a kupadöntőben (Fotó: Török Attila)

A DVSC sokáig nem adta ki a kezéből az előnyét, de edzőjének, Kudor Kittinek sokkal kevesebb variációs lehetősége volt, mint Martínnak, így az első félidő hajrájára elkezdtek fáradni játékosai, ennek egyik jeleként lopott labdát Nze Minko közvetlenül egy középkezdés után, majd a értékesített ziccere után a 21. perctől megint a Győr vezetett. És onnantól nem is adta ki a kezéből a kezdeményezést, folyamatosan nála volt az előny. Az első játékrész hajrájában Görbicz Anita góljai azt eredményezték, hogy kétgólos fórral mehet szünetre az ETO, és ez azért előrevetítette a fordulás utánra a forgatókönyvet. 15–13

Amelyet a debreceniek azért még megpróbáltak átírni, minden erejükkel azon voltak, hogy látótávolságon belül maradjanak a zöld-fehérekhez képest, és ez nagyjából a 45. percig sikerült nekik. A különbség ott ütközött ki, hogy a Győr végig tudott olyan sebességben játszani, ami számára megszokott és természetes, a Loki játékosai viszont fáradtak, csökkent a koncentrációjuk. Az ETO klasszisai ki is használták ezt a helyzetet, az utolsó percekben az maradt a kérdés, mennyi lesz a különbség a végére. Végül hat lett, amely meg is felelt a játék képének. 29–23

A győri lányok a magyar népmesék klasszikus dallamaival köszönték meg a drukkereknek, hogy a két nap során nagy segítséget kaptak, a múlt hét hétfőn munkába álló Ambros Martín pedig „friss húsként” rögtön trófeát nyert, Magyar Kupából pályafutása során a hatodikat. Abban azért biztosak lehetünk, hogy a következő két hétben, ami a Bajnokok Ligája négyes döntőjéig rendelkezésre áll, kemény munkára fogja majd a csapatot, hogy ne csak egyetlen trófeát emelhessen magasban ebben az évadban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Győri ETO nyerte a Magyar Kupát. 23–29
60. perc:
Sokáig támadott a Debrecen, de nem jött össze a gól, Vámosi lőtt fölé.

58. perc: Belemenést fújtak Csernyánszkinál, a másik oldalon Oftedal lőtt gólt, ki más?! 23–29
58. perc: Debreceni időkérés.
57. perc: Hansen harcolt ki hetest, Deszpotovicsot meg kiküldték két percre. A hetest Görbicz a bal alsóba lőtte. 23–28
56. perc: Kovács Anna bárhonnan be tudja lőni, most kicsit jobbról lőtt a léc alá. 23–27
56. perc: Solberg
védte Kovács Anna lövését.
55. perc: Petrus kihagyta a helyzetét, a másik oldalon Hansen szabadult meg az őrzőjétől, majd a kapu jobb oldalába lőtt. 22–27
54. perc: Oftedal oldalról engedett el egy szép lövést, a labda be is vágódott a kapu bal oldalába. 22–26
54. perc: Kovács belőtte a 11. gólját, mert előtte gyengén indított az ETO. 22–25
53. perc: Vámos
lövését könnyen védte Solberg.
53. perc:
Passzívig játszott a Győr, és belemenéssel ért véget az akciójuk.
52. perc: Hosszú idő után újra betalált a Debrecen, Kovács lőtt nagy gólt. 21–25
51. perc: Már öt gól a debreceni előny, mert Oftedal belőtte. 20–25
51. perc:
Labdát lopott a Debrecen, Petrus ejtéssel próbálkozott, de Solberg lekapta a labdát a levegőből.
50. perc: Győri időkérés.
50. perc: Kristiansen rossz passza adott lehetőséget a Debrecennek, de Kovácsnál belemenést fújtak.
48. perc: Támadófaultot fújtak a győrieknél, a debreceni támadás elég tanácstalannak látszott, míg aztán el is vették tőlük a bírók a labdát.
48. perc: Kovács gyenge lövése nem okozott gondot Solbergnek.
47. perc:
Kulcspillanatnak tűnt ez a debreceni labdavesztés, öt gólról nehéz lett volna visszajönni, de Görbicz lövését Giegerich védte.
46. perc: Ebből gyorsan gól is lett, mert Oftedal óriási erővel lőtt a bal felsőbe. 20–24
46. perc:
Elrontották a támadást a debreceniek, a másik oldalon Petrust küldték ki két percre.
45. perc: Debreceni időkérés.
45. perc: Labdát szerezett a Győr, Fodor indult, és szépen pöccintette be ziccerből a huszonharmadik győri gólt. 20–23
45. perc: Oftedalt ketten sem tudták megállítani, így elkerülhetetlen volt az újabb győri gól. 20–22
44. perc: Belemenés a győrieknél, sokáig támadhatott a Debrecen, nem találták a rést, majd Deszpotovics maradt egyedül a bal oldalon, és szépen kilőtte a bal fölsőt. 20–21
42. perc: Kovács harcolt ki hetest a Debrecennek, amelyet saját maga váltott gólra. 19–21
42. perc: Kristiansen betörése nem ízlett a debreceni védőfalnak, és a bal alsóba pattintott. 18–21
41. perc: Tóvizinek jól megy ma, újabb góllal szomorította a győrieket. 18–20
40. perc: Amorim
betört, hetest érően megállították, a hetest Görbicz belőtte. 17–20
39. perc: Deszpotovicsnak is összejött a gól, egy szép cunderral. 17–19
38. perc: Deszpotovics szabálytalankodott, jöhetett a Győr, Nze Minko szép kígyózás után a jobb alsóba pattintott. 16–19
38. perc: Tóvizi kapott két percet, a Győr pedig egy hetest. A hetest Görbicz a kapu közepébe lőtte. 16–18
37. perc: Deszpotovics nagy labdájával Tóvizi fordult be, és lőtt gólt. 16–17
36. perc: Oftedal
óriási csel után került helyzetbe, de a jobb kapufát találta el.
36. perc: Deszpotovics lövése a lécről ment fölé.
35. perc: Fodor indult meg győri labdalopás után, és bedobta a ziccert. 15–17
34. perc: Vámos viszi a hátán a csapatát, mint oly gyakran, most is emberrel a nyakán lőtte be. 15–16
33. perc: Amorim került helyzetbe a hatoson, és be is gyötörte az újabb győri gólt. 14–16
32. perc: Összejött viszont Vámosnak, aki nehéz helyzetből lőtt gólt. 14–15
32. perc:
Hipp-hopp, máris feltűnt Amorim a debreceni kapu előtt, de a gól nem jött össze.
31. perc: Hornyák lövése megpattant a védőkön, jöhetett a sarokdobás, majd Amorim szerezte meg a labdát.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, két góllal vezet a Győr. 13–15
30. perc:
A visszafutó Kovács labdát szerzett, de szabálytalanul, ezért kiküldték két percre.

30. perc: Kovács Anna volt nagyon harcos, és be is talált a jobb alsóba. 13–15
29. perc: Hornyák lövése nem találta el a kaput, Amorim viszont kiharcolt egy hetest, amelyet Görbicz a jobb alsóba lőtt. 12–15
28. perc: Amorim rossz lövése után Görbicz lopott labdát, végigszaladt a bal oldalon, aztán remekül kilőtte a bal fölsőt. 12–14
27. perc: Tóvizi kapott jó indítást, megharcolt a labdával Amorimmal, aztán kiszorított helyzetből a bal alsóba lőtt. 12–13
27. perc: Hornyák
a szaggatottról magasan fölé lőtt.
26. perc: Edwige vonalra lépett, Deszpotovicsnál pedig lépéshibát fújtak. Így indulhatott egyedül Hansen, aki a bal alsóba lőtt. 11–13
25. perc:
Kölcsönös rontások után Vámos lőtt a kapu jobb oldala felé, Glauser azonban védett.
23. perc: Nem figyeltek a debreceniek, Nze Minko labdát lopott, és belőtte a ziccert. 11–12
23. perc: Oftedalról levált a védő, így lőhetett gólt. 11–11
22. perc: Kovács Anna
lövése most nem ment be, mert Glauser védett.
21. perc: Hansen került jó helyzetbe, de a lövése elzúgott a bal alsó mellett.
21. perc: Hetest kapott a Debrecen, Vámossal szabálytalankodtak. A hetest Kovács Anna biztosan belőtte. 11–10
20. perc: Vámos lőtte fölé, az ellenakcióból pedig Kristiansen betörés után lőtt gólt. 10–10
20. perc: Debreceni időkérés.
19. perc: Oftedal találta meg Edwige-et beállóban, ő pedig belőtte a helyzetét. 10–9
18. perc:
Újabb elrontott győri támadás után jöhetett a háromgólos előnyért a Debrecen, Deszpotovics azonban ellépte.
17. perc: Vámos eresztette el messziről, talán el sem hitték róla, hogy elvállalja, a labda pedig besurrant a jobb alsóba. 10–8
17. perc: Fodor szedte össze a labdát a bal szélen, és nehéz helyzetből is remekül belőtte. 9–8
16. perc: Kovács Anna
lőtte el a szaggatottról, de a nem túl helyezett labdát biztosan védte Glauser.
15. perc: Elrontották a támadásukat a győriek, majd a másik oldalon Hansent küldték ki két percre, mert meglökte Vámost a levegőben.
15. perc: Újabb hetest kapott a Debrecen, amelyet ezúttal is Kovács Anna lőtt a kapuba, csak most a kapu jobb oldalába. 9–7
14. perc: Deszpotovics lőtt mellé, az ellentámadásból pedig Amorim bombázott kegyetlenül a léc alá. 8–7
13. perc: Brattset
ziccerét nagy bravúrral védte Csapó.
12. perc:
Lépéshiba Oftedalnál, az ellentámadásból Vantara-Kelemen lőtt mellé a bal szélről.
11. perc: Deszpotovics harcolt ki hetest, amelyet Kovács Anna a jobb felsőbe vágott. 8–6
11. perc: Fodorra játszották ki a figurát a győriek, ő pedig nagyon szépen lőtt a bal alsóba. 7–6
10. perc: Győri időkérés.
10. perc: Szerencsés gól, de megdolgozott érte a Debrecen, Kovács Anna talált be megint. 7–5
9. perc: Kovács Anna nem sokat variált, néhány pillanattal a debreceni támadás elkezdése után lőtt pattintva az ETO hálójába. 6–5
9. perc: Gyorsan egyenlített a Győr, Nze Minko lőtt a bal alsóba. 5–5
8. perc: Támadásban rontott a Győr, gyors debreceni támadás végén Hornyák a kapufa segítségével szerzett gólt. 5–4
8. perc: Tóvizi Petra megint megjátszható volt a beállóban, és be is lőtte a helyzetet. 4–4
7. perc: Oftedal remek passzát Brattset lőtte be. 3–4
7. perc: Kovács Anna labdát szerzett, végigszaladt a pályán, majd a bal felsőbe lőtt. 3–3
6. perc: Glauser
újabb védése után Oftedal lőtt mellé, de szabaddobást kapott. Nze Minko nem túl jó helyzetből engedte el, Csapó védett.
5. perc: Nze Minko lőtt gólt Csapó lába között. 2–3
5. perc: Kovács Annak lőtt átlövésgólt a jobb kapufa segítségével. 2–2
5. perc:
Maradt a labda a Debrecennél, de előbb Deszpotovics lőtt kapufát, a kipattanót Tóvizi lőtte rá, de Glauser ezt is kivédte.
4. perc: Kölcsönös rontások után Arany lőhette rá hat méterről, Glauser azonban védett.
3. perc: Amorim harcolt ki hetest, amelyet Kristiansen kihagyott, de a kipattanó is a norvég elé pattant, és ezt már belőtte. 1–2
2. perc: Kinyílt a győri védőfal, ezt vette észre Tóvizi, és szép góllal egyenlített. 1–1
1. perc: Arany lövését Glauser védte, a másik oldalon Brattset talált be a hatosról. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Debrecen tiszta feketében, a Győr tiszta zöldben játszik.