„Hazudnék, ha azt mondanám, jólesett. De előre néztem, amiben a családom, a barátaim sokat segítettek. Nagyon nem szeretnék már ezzel foglalkozni, arra koncentrálok, ami most van, a többi dolgot a hátam mögött hagytam” – válaszolta Schatzl Nadine arra a kérdésre, hogy lelkileg mennyire viselte meg, hogy a válogatott csapatkapitányaként nem került be az Európa-bajnoki keretbe.

A balszélsővel a Győr Rapid Bucuresti elleni BL-meccse után beszélgetett az NSO Tv, videónkban részletesen is kitér a kétgólos sikerre. Arról is szót ejt, hogy a találkozóra játékosként is benevezett másodedző, Raphaëlle Tervel tudott volna-e segíteni a csapatnak, ha a szükség úgy hozza, illetve Ambros Martín idény végi távozására is reagált. Továbbá az is szóba került, hogy a jövő hét végén milyen pokol várhat rájuk a Rapid Bucuresti otthonában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–RAPID BUCURESTI (román) 32–30
(18–15)
Győr, 4579 néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
ETO: SILJE SOLBERG – Győri-Lukács 4, GROS 8 (1), S. OFTEDAL 6, Broch 2, Anne M. Hansen 1, SCHATZL NADINE 5. Csere: Nze Minko 3, Blohm 3, Faluvégi. Edző: Ambros Martín
RAPID: Sandru – Lopez Herrero 2, Espinoza Perez 1, Buceschi 3 (1), Ostase 1, KANOR 7, J. Gutierrez 2. Csere: KAPITANOVIC (kapus), KORSÓS 4, GROZAV 6, Hernandez Serrador 1, Polman 3, Janjusevics, Badea. Edző: Carlos Viver Arza
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 15. p.: 10–10. 20. p.: 11–11. 26. p.: 15–13. 36. p.: 19–18. 39. p.: 22–19. 44. p.: 27–20. 49. p.: 27–24. 56. p.: 29–28
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
Ambros Martín: – Ellenfelünk igazolta eddigi kiváló Bajnokok Ligája-teljesítményét. Magas színvonalú mérkőzést játszottunk, amelyen egyik fél sem adta fel az utolsó pillanatig. Csapatunknak időre volt szüksége a bemelegedéshez, onnantól kontrolláltuk a mérkőzést, bár a végére kicsit elfáradtunk.
Carlos Viver Arza: – Sok apróság döntött a mérkőzésen. Sajnos a második félidőben hét gólos előnyt engedtünk a hazaiaknak, és onnan már nehéz volt visszajönni. Az utolsó periódusban mutattuk meg igazán a karakterünket.