A váci Szanja Radoszavljevics (jobbra) is ott lehet az olimpiai selejtezőn (Fotó: Földi Imre)

A szerbek a mieinkhez hasonlóan március 15-én kezdik a felkészülést, majd 18-án utaznak Győrbe az olimpiai selejtezőtorna helyszínére.

 
Itt a magyar női kézilabdakeret az olimpiai selejtezőre!

Ljubomir Obradovics szövetségi kapitány 24 fős keretet hirdetett, amelyben hat Magyarországon játszó légióst találunk. Érdekesség, hogy az irányítóknál ott van Andrea Lekics, aki a decemberi Európa-bajnokságon szenvedett Achilles-ín-szakadást, így valószínűleg csak a jelenlétével támogathatja a társait. A beállóknál nagy kérdés, hogy Dragana Cvijics felépül-e a selejtezőig, és ha igen, milyen állapotban lesz.

A magyar válogatott a második napon találkozik a szerbekkel, a tornáról két csapat jut ki a tokiói olimpiára. 

A SZERB NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT KERETE AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐRE
Kapusok:
Krisztina Graovac (Bayer Leverkusen – Németország), Jovana Riszovics (Krim Ljubljana – Szlovénia), Katarina Tomasevics (Szombathelyi KKA – Magyarország)
Jobbszélsők: Ana Kojics (Kastamonu – Törökország), Katarina Krpezs-Slezák (Rosztov-Don – Oroszország), Zseljka Nikolics (Ramnicu Valcea – Románia)
Jobbátlövők: Marina Dmitrovics (Braila – Románia), Andjela Janjusevics (Buzau – Románia), Jelena Lavko (Baia Mare – Románia), Jelena Trifunovics (Ramnicu Valcea – Románia)
Irányítók: Andrea Lekics (Buducsnoszt Podgorica – Montenegró), Krisztina Liscsevics (Ramnicu Valcea – Románia), Tamara Radojevics (Békéscsaba – Magyarország)
Beállók: Jelena Agbaba (Békéscsaba – Magyarország), Dragana Cvijics (CSM Bucuresti – Románia), Jovana Milojevics (Zaglebie Lubin – Lengyelország), Szladjana Pop-Lazics (Brest Bretagne Handball – Franciaország)
Balátlövők: Jovana Jovovics (Budaörs – Magyarország), Jovana Kovacsevics (Baia Mare – Románia), Marija Obradovics (Metzingen – Németország), Jovana Sztoiljkovics (Chambray Touraine Handball – Franciaország)
Balszélsők: Milosevics Tímea (Kisvárda – Magyarország), Szanja Radoszavljevics (Váci NKSE – Magyarország), Dijana Radojevics (Magura Cisnadie – Románia)

OLIMPIAI SELEJTEZŐ
A 2. CSOPORT (GYŐR) PROGRAMJA
Március 19., péntek
17.00:
 Magyarország–Kazahsztán (Tv: M4 Sport)
20.00: Oroszország–Szerbia
Március 20., szombat

17.30:
 Magyarország–Szerbia (Tv: M4 Sport)
20.30: Oroszország–Kazahsztán
Március 21., vasárnap

17.30:
 Szerbia–Kazahsztán
20.30: Magyarország–Oroszország (Tv: M4 Sport)

1. CSOPORT: Spanyolország (rendező), Svédország, Argentína, Szenegál
3. CSOPORT: Montenegró (rendező), Norvégia, Románia