Női kézi: háromból három, francia győzelem Norvégia ellen

2015.03.22. 20:43
Harmadik mérkőzését is megnyerte a francia női kézilabda-válogatott a Golden League elnevezésű felkészülési tornasorozat hazai állomásán. A franciák Alexandra Lacrabere vezetésével öt góllal múlták felül az olimpiai és Európa-bajnoki címvédő északiakat, akiknél a Győri ETO kapusa, Kari Aalvik Grimsbö 14 védést mutatott be a kapuba. A hazaiaknál Amandine Leynaud 16 hárítással zárt.

A Golden League sorozatot a dán, a norvég és a francia szövetség hívta életre. Az adott szezonban mindhárom országban lebonyolítanak egy háromfordulós minitornát egy negyedik, meghívott válogatottal kiegészülve. A férfi és a női válogatottaknak felváltva rendezik meg a Golden League-et, a 2014–2015-ös idényben a hölgyek „vannak soron".

A VÉGEREDMÉNY:
1. Franciaország 6 pont, 2. Norvégia 2 (81–78), 3. Dánia 2 (76–77), 4. Lengyelország 2 (68–82)