Női kézi: gólzáporos magyar siker Angola ellen

2014.08.09. 17:40
Az angolaiaknak védekezésben nem volt ellenszere a magyar válogatott ellen (Fotó: Fuszek Gábor)
Magyarország A-válogatottja rendkívül sima, 40–26-os győzelmet aratott Angola ellen Kecskeméten, a női nemzetközi felkészülési kézilabdatorna 2. fordulójában. A magyar B válogatott 23–21-es bravúrgyőzelmet aratott Románia ellen.

Klivinyi Kinga meccsnyitó góljára nagyon gyorsan válaszolt még Angola, ám ez volt az tíz percig az utolsó eset, hogy az afrikai csapat egyenlíteni tudott: indításokból gyorsan megszórta a magyar csapat a vendégeket (1–5, hivatalosan az angolaiak voltak a pályaválasztók), innen pedig a válogatott kényelmes előnyben kézilabdázhatott. Egészen addig, míg 7–3-nál le nem állt, és a sorozatos magyar hibákra sorozatos angolai gólok jöttek, Bernardo révén a 11. percben egyenlített Angola!

A rohamnak Szamoránsky Piroska vetett véget, és szép lassan végleg sikerült leszakítani Angolát: a 20. percre hat gól (9–15), a 25.-re már tíz (10–20) volt a magyar előny, a gólzsák kiszakadt, a félidőben pedig – Bulath Anita gólját követően – tizenegy volt közte, 13–24-es állással vonultak pihenőre a csapatok, válogatottunk elsősorban a széleken „kapta szét" az angolaiakat.

A mérkőzés egy félidő alatt eldőlt, kérdéses tulajdonképpen csak a különbség volt – ennek megfelelően elég álmos volt a folytatás, a magyar válogatott nagyon simán tartotta tíz gól körül (és általában tíz fölött) a különbséget. Tíz perccel a vége előtt Görbicz gólja után tizenegy volt a magyar előny, a Bernardo húzta angolaiak csak stabilizálni tudták a különbséget, csökkenteni nem.

Másfél perccel a vége előtt Bernardo kilencedszer is betalált a magyar hálóba, de csak az egyéni sikernek örülhetett, csapata védekezése ugyanis továbbra is lyukas volt – ötven másodperccel a vége előtt már a negyvenedik magyar gólt ünnepelhette a közönség; ezt lerohanásból Horváth Bernadett szerezte. A magyar A-válogatott végül 40–26-ra győzte le Angolát – jóval magabiztosabban, mint ahogy az első körben azt a románok tették.

Azt, hogy a románok nincsenek nagy formában, mutatta a második szombati mérkőzés is. A magyar B válogatott hatalmas lendülettel kezdett Románia ellen, 11–3-ra elhúzott, teljesen meglepve a románokat. A szünetre egyre olvadt a mieink előnye (13–12), de a második félidő közel olyan jól kezdődött, mint az első, a magyar csapat öt gólra megint el tudott húzni. A kiélezett végjátékot is bírta a B válogatott, mely így bravúros, 23–21-es győzelmet aratott. A magyar A válogatott egyedüliként hibátlan két forduló után, a magyar B válogatott és Románia 2-2 ponttal áll, Angola pont nélkül.

NŐI KÉZILABDA, VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI TORNA, KECSKEMÉT
2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ANGOLA 40–26 (24–13)
Kecskemét, 1000 néző. V: Opava, Válek (csehek)
MAGYARORSZÁG:
Kiss É. – BOGNÁR-BÓDI 7, Tomori 1, Görbicz 3 (1), Szamoránsky P. 1, Klivinyi 1, KOVACSICS 6. Csere: Víg (kapus), BULATH 5, Schatzl 1, SZUCSÁNSZKI 1 (1), Soós 2, TRISCSUK 4, Kovacsicz 3, Temes 1, Mayer 1, Horváth B. 3
ANGOLA: Simao – Silva 1, Machado, GUIALO 8 (3), Dombaxi, Carvalho, BERNARDO 10. Csere: Mulabo (kapus), Dos Santos 2, Monteiro 3 (1), Oliveira 1, Kanka 1
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 12. p.: 7–7. 17. p.: 12–8. 23. p.: 18–9. 27. p.: 21–12. 33. p.: 24–15. 43. p.: 29–17. 47. p.: 31–21. 54. p.: 35–23.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Németh András: – Más meccs volt, mint az előző, persze nyilván amiatt is, hogy ez már egy valódi válogatott mérkőzés volt, nem egymás közti játék. Ráadásul február óta most először videózással is készültünk egy ellenfélre, és amit ott megbeszéltünk, annak az ötven százalékát viszont is láttam a pályán, ami jó arány.
Candido Manuel: – A magyar csapat jobb, mint a miénk, ez nem kérdés, ráadásul nagyon jól is játszott, míg mi rengeteg hibát követtünk el. A játékvezetők támogatására viszont nem volt szüksége a magyaroknak...

MAGYARORSZÁG B–ROMÁNIA 23–21 (13–12)
Kecskemét, 800
néző. V: Heim, Kiss (magyarok)
MAGYARORSZÁG B: HERR O. – Azari 1, Planéta 3, TÓTH G. 4, CIFRA 1, HORNYÁK D. 6 (2), Vincze 2. Csere: Szekeres, Kurucz, Fülöp 2, Walfisch, Szarka 2, Lukács 1, Szekerczés 1
ROMÁNIA: Pasca – Chiper 3, Tudor 1, BRADEANU 4, Manea, Buceschi 5 (3), Hotea. Csere: UNGUREANU (kapus), Oltean 2, Chintoan 3, Pintea, Ardean-Elisei 2, Perianu 1, Babeanu, Zamfir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 10. p.: 8–2. 14. p.: 11–3. 22. p.: 11–6. 27. p.: 11–11. 36. p.: 17–12. 42. p.: 18–16. 47. p.: 21–18. 52. p.: 23–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Köstner Vilmos: – Szépen küzdöttek, jól játszottak a lányok, remek kis meccs volt. Többen is megmutatták, hogy a nagycsapatban is érdemes számolni velük. Vasárnap azok kapnak majd lehetőséget, akik eddig kevesebbet: nincs rajtunk eredménykényszer, úgyhogy ők is bizonyíthatnak.
Gheorghe Tadici: – Rosszul kezdtünk, de aztán nagy hátrányt sikerült ledolgoznunk, és ezért meg is dicsértem a játékosaimat. Erre a bíráskodásra viszont semmi szükség nem volt, felkészülési tornára jöttünk, de így nehéz felkészülni: hét-nyolc kiállítást, hétméterest nem kaptunk meg.

A torna állása: 1. Magyarország 4 pont (70–53),2. Románia 2 (51–49), 3. Magyarország B 2 (50–51), 4. Angola 0 (52–70)