Nyolcgólos FTC-győzelem az ETO ellen a felkészülési meccsek zárásaként

2020.08.28. 15:44
Kovacsics Anikó vezéregyéniség volt a pályán (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda-bajnokság kezdete előtti utolsó felkészülési mérkőzésen a Ferencváros biztosan legyőzte a Győri ETO csapatát. A találkozón végig a hazaiak vezettek, és végül nyolcgólos különbségű győzelemmel hangoltak a Vác elleni bajnokira.
NŐI KÉZILABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC 24–16 (13–9)
G:
Háfra N. 6, Kovacsics 5, Bölk 3, Schatzl Nadine, Klujber, Tóth N. 2-2, Szucsánszki, Malestein, Kovács Anett, Márton G., ill. E. Amorim 4, Fodor Cs., V. Kristiansen, Nze-Minko 3-3, Brattset 2, A. Hansen

A női kézilabda-bajnokság kezdete előtti utolsó felkészülési mérkőzésen találkozott a Ferencváros és a Győri ETO csapata, és bár egy edzőmeccsből különösebb következtetést nem lehet levonni, azért ez a párosítás mindig presztízsmeccs. Oftedalnak, a Győr norvég irányítójának a Siófok elleni mérkőzésen felrepedt a bőr a szája felett, ezért nem játszott, ahogy a Ferencvárosban a sérült Stolle sem.

Az első félidőben azonnal magához ragadta a kezdeményezés a Ferencváros, és többgólos előnyre tett szert. Már a 13. percben időt kellett kérnie Danyi Gábornak, de ez sem sokat változtatott a játék képén, vagyis hogy a ferencvárosiak belőtték a helyzeteiket, a győriek pedig nem. Ezért sokat tett Bíró Blanka is, aki kiválóan védett.

A 22. percben már hét gól volt a hazaiak előnye, amikor valamelyest megrázta magát a Győr, és a félidő végére négy gólra faragta a hátrányát.

A második félidőben sem változott a játék képe, Háfra és Kovacsics vezérletével jobban játszott a Fradi, és a gólokat is szépen elosztották egymás között a játékosai. A másik oldalon inkább Amorimnak sikerült tartani a lépést, de az ETO-nál rengeteg volt az eladott labda, és bizony a helyzeteknél gyakran a kapufa mentette a próbálkozásaikat.

Így aztán a Ferencváros teljesen megérdemelten nyert nyolc góllal, a szurkolói pedig bizakodhatnak, hogy a kezdődő idényben jól fog szerepelni a csapat, mondjuk mindjárt a Vác elleni bajnokin. Az ETO szurkolói pedig azzal vigasztalódhatnak, hogy majd a tétmérkőzésen kiderül, ki az úr(nő) a háznál...

AZ NSO TV A FRADIBÓL A TÉRDSÉRÜLÉSE UTÁN VISSZATÉRŐ TÓTH NIKOLETTEL BESZÉLGETETT

A GYŐRIEK KÖZÜL FODOR CSENGE ÁLLT A KAMERÁNK ELÉ

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Alba Fehérvár KC–Szombathelyi KKA 32–37
DVSC Schaeffler–Váci NKSE 42–33

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, biztosan nyert a Ferencváros. 24–16
60. perc: Csekő
lövését védte Janurik, és a legvégén már nem jutott lövéshez a Győr.
60. perc: Rossz FTC-bejátszás után indult volna az ETO, de Márton labdát szerzett.
59. perc: Kristiansen faragott valamit a győri hátrányból egy szép lövéssel. 24–16
58. perc: Amorim
lövését védte Janurik.
57. perc: Tóth Nikolett
lazán eleresztett lövése jutott a győri kapuba. 24–15
56. perc: Márton
ziccere kimaradt, a másik oldalon Amorim kilőtte a bal alsót. 23–15
55. perc:
Nem megy az ETO-nak, Kurtovic passzolt rosszul.
54. perc: Háfra lövését Solberg védte, Kovács Anett összeszedte a labdát, szabálytalankodtak vele egy hetesért. A hetest Kovacsics a hálóba pattintotta. 23–14
53. perc:
Sokat hibázik a Győr, ezúttal is belemenéssel vesztett labdát.
52. perc: Győri hiba után Kovács Anett került helyzetbe a jobb szélen, de Solberg védett.
51. perc: Belemenés a győrieknél, az ellentámadásbólKovacsics átlövésével újra nyolc gól lett a különbség. 22–14
50. perc: Klujber
elég reménytelen helyzetből lőtte el a labdát, de neki volt igaza. 21–14
49. perc: Amorim
tört be a ferencvárosi védőfalba, és Janurik lába között lőtt a hálóba. 20–14
48. perc:
Emberelőnybe került az ETO, mert Amorimot rántotta vissza Pásztor.
46. perc: Nze Minko
szerzett labdát, végigrohant a pályán, majd bedobta a ziccert. 20–13
45. perc: Fodor
góljával kapaszkodott valamelyest a Győr, majd az ellenakcióból Márton talált a kapuba. 20–12
44. perc: Bölk
nagyszerű ejtése pihent meg az ETO hálójában. 19–11
43. perc:
Emberhátrányban sokáig támadott a Fradi, de a győriek utána megint a kapufát találták el, ezúttal Faluvégi révén.
41. perc: Háfrát küldték ki két percre, Hansen lövését viszont szépen védte Janurik.
40. perc: Háfra
megtalálta a lehetőséget, remekül lőtt a léc alá. 18–11
40. perc:
Rontott ferencvárosi támadás után Faluvégi hibázott a másik oldalon, de belül védekezés miatt hetes azt ETO-nak. A hetest Kristiansen is a kapufára lőtte.
39. perc: A másik oldalon Hansen egyéni akciója hozott gólt. 17–11
38. perc: Háfra
kígyózott át a védelmen, és remek gólt szerzett. 17–10
38. perc:
Hetes a másik oldalon is, belül védekezésért. A hetest Kurtovic a kapufára lőtte.
36. perc: Győri belemenés után Szucsánszki harcolt ki hetest a másik oldalon. A hetest Kovacsics belőtte. 16–10
35. perc:
Ferencvárosi labdaszerzés után Tóth Nikolett növelte a különbséget. 15–10
34. perc: Bölnk
lövését védte Solberg, majd labdaszerzés után Klujber a kapufát találta el.
34. perc: Schatzl lőtte mellé a helyzetét, majd a másik oldalon Janurik védte Amorim bombáját.
33. perc: Győri labdaszerzés után Kristiansen szaladt végig a pályán, és kihasználta a ziccert. 14–10
32. perc: Kristiansen
lövését védte remekül a második félidőre beállt Janurik.
31. perc: Háfra
kapott labdát, majd átlövésből kilőtte a bal alsót. 14–9

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Ferencváros. 13–9
30. perc: A hetest Bölk kihagyta, a kipattanót belőtte ugyan, de már megszólalt a duda.
30. perc: Háfra
tört be, szabálytalankodtak vele szemben, hetes.
29. perc: Kiszámíthatópasszt szedett össze Nze Minko, Fodor pedig belőtte a ziccert, ráadásul Pásztort kiküldték két percre. 13–9
28. perc:
Újabb eladott labda a hazaiaknál, de a győriek sem tudtak mit kezdeni a támadásukkal.
27. perc: Háfra eladta, Nze Minko robogott, és belőtte a ziccert. 13–8
26. perc: Amorim
csuklója villant, és Bíró már csak a hálóból tudta kiszedni a labdát. 13–7
26. perc: Háfra
látta meg a rést a győri falban, betört, és belőtte. 13–6
25. perc:
Labdát szerzett a Győr, Amorim lövését viszont Bíró elcsípte.
24. perc: Régen lőtt gólt az ETO, most Fodornak sikerült szépítenie egy szerencsés ejtéssel. 12–6
23. perc:
A hetest Bölk a jobb felsőbe vágta. 12–5
22. perc: Fodor
lövését Bíró védte, az ellentámadásból Kovacsics hetest harcolt ki.
22. perc: Malestein gyorsan indult, és kiválóan lőtt a bal alsóba. 11–5
21. perc: Támadófault a Fradinál is, majd egy Nze Minko-hiba.
21. perc: Kristiansen
betört, de belemenéssel, az pedig szabálytalan...
20. perc: Tóth Nikolett most állt be, és azonnal megtörte a gólcsendet. 10–5
19. perc: Lukács
került helyzetbe, de nem tudta belőni Bírónak.
19. perc: Bölk
próbált lőni, Brattset lerántotta, ferencvárosi emberelőny, de egy technikai hiba miatt támadhatott a Győr.
18. perc: Ferencvárosi időkérés.
18. perc: Bíró védte Brattset lövését, majd a másik oldalon Bölk lövését blokkolták.
16. perc: Hansen lövése ment fölé, majd Bíró próbált az üres kapuba lőni, de mellé ment a próbálkozás.
15. perc:
Előbb Amorim, aztán Malestein rontott nagy helyzetben.
14. perc: Klujber hetesét Leynaud kifogta.
14. perc: Amorim hibázott, gyorsan indult a Fradi, Fodor kétpercest érően szabálytalankodott.
13. perc: Győri időkérés.
13. perc: Újabb elhibázott győri lehetőség után formás akció végén Bölk lőtt szép gólt a kapu közepébe. 9–5
11. perc:
Kölcsönös rontások után Szucsánszki vitte végig, és lőtte be. 8–5
9. perc: Kovacsics
szép átadását Schatzl váltotta gólra. 7–5
9. perc:
Előbb Klujber, majd a másik oldalon Faluvégi lőtt kapufát.
8. perc: Kurtovic lövése a kapufáról kijött, Amorim szedte össze, és lőtt a hálóba. 6–5
7. perc: Nze Minko
ment át a védelmen, és lőtt a kapu közepébe. 6–4
7. perc: Bíró
védte Amorim lövését, az ellenakcióból Klujber ellen nem volt orvosság. 6–3
6. perc: Schatzl
szedte össze nagyszerűen a labdát, majd éles szögből lőtt gólt. 5–3
5. perc:
Heteshez jutott az ETO, amelyet Kristiansena jobb felsőbe lőtt. 4–3
4. perc: Fodor
ziccerét védte Bíró, azonnal indult a Fradi, és Háfra a jobb alsóba vágta a labdát. 4–2
4. perc: Kovacsics
remek betörés után talált Leynaud kapujának bal alsó sarkába. 3–2
3. perc: Megint Brattset
alakított ki magának helyzetet, és ezt sem tudták kivédekezni a fradisták. 2–2
2. perc: Brattset
maradt egyedül a vonalon, be is vágta, akárcsak az ellentámadásból Kovacsics. 2–1
1. perc:
A Győr kezdte a játékot, de elrontották az első támadást, a másik oldalon viszont Háfra átlövésből volt eredményes. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros tiszta zöldben, a Győr tiszta fehérben játszik.