Női kézi Európa-liga: négy góllal győzött a Vác

M. M.M. M.
2022.12.03. 15:49
Kuczora Csenge főszerepet vállalt a Vác győzelmében (Fotó: Földi Imre, archív)
A Praktiker-Vác magabiztos győzelmet aratott az LC Brühl HB csapata ellen a női Európa-liga selejtezőjének második fordulójának első mérkőzésén.

Az első félidőben szorosan alakult a mérkőzés a Vác és az LC Brühl HB csapata között. A játékrész derekáig fej fej mellett haladtak a csapatok, először 13–10-nél alakult ki háromgólos különbség a csapatok között a Vác javára.

A második félidőben tovább javult a hazai csapat játéka, a svájciak nem tudták csökkenteni hátrányukat, sőt, hétgólos mínuszba is kerültek. Végül 30–26-ra nyert a magyar csapat.

Marincsák Nikolett hét góllal zárta a találkozót, Kuczora Csenge hat, Schatzl Natalie öt alkalommal talált a svájciak kapujába. Bukovszky Anna 33 százalékkal védett a váci csapat kapujában, ami tíz százalékkal volt jobb Fabia Schlachter védési hatékonyságánál.

A svájci csapat korábban feladta pályaválasztói jogát, ezért a párharc mindkét mérkőzésére Vácon kerül sor.

NŐI EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
3. FORDULÓ
ELSŐ MÉRKŐZÉS

PRAKTIKER-VÁC–LC BRÜHL HANDBALL (svájci) 30–26
(16–13)
Vác, 500 néző. V: Puksic, Satler (szlovénok)
VÁC: Bukovszky – Bánfai, Ferenczy 2, KUCZORA 6 (4), Helembai 2, MARINCSÁK 7, SCHATZL NATALIE 5. Csere: Csizmadia (kapus), Kovalcsik 2, BALLAI B. 3, Kovács Anikó 3, Ballai A., Pálffy. Edző: Herbert Gábor
BRÜHL: Schlachter – Tomasini 2, Kernatsch 1, SCHMID 8, Ackerman, Wolff 3 (3), Lüscher 2. Csere: Stark (kapus), GUTKOWSKA 3, Hess, Altherr 3, Pavic 2, Baric 2, Mosimann, Schafer. Edző: Andersson Nikolaj
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–3. 10. p.: 4–3. 15. p.: 8–6. 18. p.: 10–9. 23. p.: 12–9. 31. p.: 16–14. 36. p.: 20–15. 44. p.: 23–16. 55. p.: 28–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
A visszavágót december 4-én rendezik.
Herbert Gábor:
– Azt gondolom, minden győzelemnek örülni kell, de ez a négy gólos kevesebb, mint a megnyugtató határ, úgyhogy maximális koncentráció kell vasárnap. Ez meccs megmutatta, hogy a Vác a jobb csapat, akkor, ha fegyelmezettebb. Nagyobb előnyünk is volt, nagyon sajnálom, hogy ezt nem sikerült tovább növelni. Bízom benne, hogy több labdát tudunk szerezni és Tabea Schmidnek is kevesebbet néznek majd el a játékvezetők.