Női kézi: Erről a napról álmodtam, nem akarok felébredni! – Dragana Cvijics

P. V.P. V.
2022.12.15. 07:22
A Ferencváros lehengerlő második félidőt követően 32–26-ra legyőzte a Győrt a női kézilabda NB I-ben. A mérkőzés után a hat kísérletből hat gólt szerző, heteseket kiharcoló Dragana Cvijics arról beszélt az NSO Tv-nek, hogy erről a napról álmodott. A hosszú sérülése után ismét a régi formájában védő Bíró Blanka szerint nagybetűs csapatmunka volt ez a fontos siker.

„Nagyon boldog vagyok, erről a napról álmodtam! Alig vártam már a Győr elleni meccset, a páratlan hangulatát. Itthon játszani, ilyen szurkolás közepette… – olyan ez, mint egy álom, nem akarok felébredni! Jó meccset játszottunk, jól kézilabdáztunk, egymásért küzdöttünk. Sok problémánk volt mostanság, két fontos meccset is elvesztettünk, de felálltunk ebből, és ma megmutattuk, milyen erősek vagyunk” – mondta Dragana Cvijics, miután kétszer is végigment az Elek Gyula Arénában, hogy megköszönje a szurkolóknak a támogatást, amely személy szerint neki nagyon sokat jelentett.

A hosszú sérüléséből visszatérő, a második félidőben remeklő Bíró Blanka ugyancsak arról beszélt, mennyire a meccs és az azt körülvevő atmoszféra hatása alá került. Hozzátette, csak az tudja, mit ad ez, aki a pályán van. Videónkban emellett beszél arról, mi volt a fordulópont a találkozón, amely után a Fradi állva hagyta a Győrt, s hogy mennyit érhet ez a hatgólos győzelem majd a végső elszámolásnál. Cvijics azt is elmondja, miért éppen ezen a szuperrangadón tudott klasszis teljesítményt nyújtani.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–GYŐRI AUDI ETO KC
32–26 (15–16)
Elek Gyula Aréna, 1300
néző.V:Bócz, Wiedemann
FTC:
Janurik – MALESTEIN 5 (3), KLUJBER 4, LEKICS 4, CVIJICS 6, BÖLK 4, Márton 3.Csere:BÍRÓ (kapus), Tomori, Stolle, Kukely A. 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Szucsánszki, Hársfalvi.Edző:Elek Gábor
GYŐR:
TOFT – GYŐRI-LUKÁCS 3, Rju Un Hi 2, Broch 1, Hansen 3, OFTEDAL 5, SCHATZL NADINE 4.Csere:Solberg (kapus), Gros 3 (3), Nze Minko 2, Blohm 2, Faluvégi 1, Fodor.Edző:Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
6. perc: 5–5. 16. p.: 7–9. 22. p.: 10–14. 34. p.: 18–17. 38. p.: 22–18. 41. p.: 25–19. 56. p.: 31–24
Kiállítások:6, ill. 2 perc
Hétméteresek:6/3, ill. 4/3
Elek Gábor:
– Mindkét csapatnak komoly nehézségei voltak a sérülések miatt. Meglepett, amit a csapatomtól láttam, főleg védekezésben. Építette egymást a védekezés és a kapusteljesítmény. Nyertünk egy fontos mérkőzést, de még túl hosszú az idény ahhoz, hogy bármi másról beszéljünk.

Ambros Martín:– Remek első félidőt produkáltunk, de a másodikban minden megváltozott. Ellenfelünk jól lőtt a távoli zónákból, majd megtalálta a beállóját is. Nem úgy működött a védekezésünk, hogy a támadásban elkövetett hibákat ellensúlyozta volna. Nincs sok időnk gondolkodni, a hétvégén BL-mérkőzésünk lesz Podgoricában. Hosszú még a bajnokság, és nem csak erről a két csapatról szól, de még ennek a mérkőzésnek is lesz visszavágója.

A nap másik mérkőzésén:Siófok KC–DVSC Schaeffler 28–26