Női kézi El: ismét kilenccel nyert, és továbbjutott az MTK

Cs. B.Cs. B.
2021.10.24. 19:45
A harmadik fordulóban a dán Herning-Ikast lesz a fővárosiak ellenfele (Fotó: MTK, Facebook)
Az MTK Budapest 39–30-as győzelmet aratott a török Yalikavak SK felett a női kézilabda Európa-liga-selejtező 2. fordulójának visszavágóján – ezzel eldőlt, hogy a fővárosiak továbbjutottak, és a 3. fordulóban a dán Herning-Ikasttal találkoznak.

Az MTK Budapest az első meccsen (33–24) és a visszavágón is kilenc góllal győzte le a Yalikavak SK-t. A fővárosiak négygólos előnnyel vonultak a szünetre, majd a második játékrészben sem álltak le, végül 39–30-ra hozták a meccset. A 3. fordulóban a dán Herning-Ikast lesz az MTK ellenfele.

A mezőny legeredményesebb játékosaként a visszavágón a hazai együttesben Pál Tamara kilenc gólig jutott, míg a törököknél Fatmagül Sakizcan nyolc találattal zárt.

KÉZILABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

MTK BUDAPEST–YALIKAVAK SK (török) 39–30 (18–14)
Elek Gyula Aréna, 220néző.V:Antasev, Muszatov (oroszok)
MTK:Győri B. – Juhász Eszter3,Dakos2,Mazák-Németh, BUJDOSÓ-GERHÁTH6,MARINCSÁK5,Pelczéder2. Csere:Rutka-Győrffy (kapus), PÁL T.9 (4),Szabó Laura3,Sallai N.2,KORONCZAI4,Kürthi3,Ferenczy P.Edző:Golovin Vlagyimir
YALIKAVAK:Imamoglu – SANCAK5,Y.Yilmaz5,SAHIN7 (2),B.Yilmaz2,Hosgör1,SAKIZCAN8. Csere:Adnar, Cinkan (kapusok), Baranyik1,K. Yilmaz, Oguz1. Edző:Özcan Kivanc
Az eredmény alakulása. 6. perc:2–3.10. p.:4–4.15. p.:8–5.21. p.:13–6.29. p.:16–13.33. p.:22–14.40. p.:26–17.47. p.:31–21.Kiállítások:10, ill. 8 perc.Hétméteresek:4/4, ill. 2/2
Továbbjutott:azMTK,kettős győzelemmel (72–54)
Golovin Vlagyimir:– Ezen a mérkőzésen is akadtak jó és rossz periódusaink. A második félidő első tizenöt perce nagyon jó volt a részünkről, ennek köszönhető az újabb győzelem. A legfontosabb, hogy továbbjutottunk és az, hogy mindenki pályára lépett a bevethető kerettagjaink közül.