Női kézi EHF-kupa: Kobetic megszórta Lökééket, előnyben a Siófok

2019.03.03. 19:32
Kobetic (középen) tízszer vette be a Storhamar kapuját (Fotó: Török Attila, archív)
Nagy lépést tett a továbbjutás felé a Siófok, mivel a tíz gólig jutó Andrea Kobetic vezérletével 31–24-re legyőzte idegenben a norvég Storhamart a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A csoportkört hibátlan és imponáló teljesítménnyel letudó siófokiak ellenfele az elődöntőbe jutásért a norvég bajnoki bronzérmes és kupadöntős, a korábban Győrben is légióskodó Heidi Lökét és a sérüléssel bajlódó Juhász Gabriellát is foglalkoztató Storhamar. A hazája bajnokságban jelenleg negyedik helyen álló együttes a második számú európai klubsorozat selejtezőjében előbb a szintén norvég Byasent, majd az Érdet búcsúztatta.

A Siófoknál a szerb jobbátlövő, Andjela Janjusevics felépült a sérüléséből, és hosszú kihagyás után ezen a meccsen tért vissza a jobbszélső Such Nelli is. A mérkőzés elején még akadozott a magyar csapat támadójátéka, a 16. percben azonban 6–5-re sikerült átvenni a vezetést, és ez az egygólos különbség a szünetre is megmaradt (12–13). A hazaiak többször támadtak a kapusukat lehozva, de nem voltak elég pontosak, így ezekből a helyzetekből is Tor Odvar Moen együttese tudott profitálni.

A Siófokban Andrea Kobetic ismét sokat vállalt magára, 14 kísérletből elért 10 góljával a mezőny legeredményesebbjének bizonyult, csapata pedig az utolsó húsz percben biztos előnyt harcolt ki. Hiába talált be kilencszer a norvégoknál Betina Riegelhuth és hatszor Löke, a Storhamar hétgólos hátrányba került a lefújásra, így igen nehéz helyzetből várhatja a visszavágót.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
STORHAMAR HANDBALL ELITE (norvég)–SIÓFOK KC 24–31 (12–13)
Hamar, 1151
néző. V: M. Sá, V. Sá (portugálok)
STORHAMAR: Masson – Skinnehaugen 1, Enkerud, M. Solberg 2, H. LÖKE 6 (2), Nestaker 1, Venn 2. Csere: Lidén (kapus), Gundersen, B. RIEGELHUTH 9, Folkvord, Aambakk 3. Edző: Arne Senstad
SIÓFOK: Silje Solberg 1 – Böhme 4, M. González 4, NZE MINKO 4 (1), JEZIC 3, KOBETIC 10, Aoustin 2. Csere: DEDU 2 (kapus), Perianu, Elghaoui, Hmirova, Janjusevics 1, Such. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 7. p.: 4–2. 15. p.: 5–4. 23. p.: 8–10. 27. p.: 12–13. 32. p.: 14–13. 35. p.: 14–16. 44. p.: 19–22. 50. p.: 21–26. 54. p.: 22–28
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1
Arne Senstad:
– Jól kezdtünk, de ahogy a Siófok belerázódott, kijött a különbség a két együttes között, hiszen a Siófok az egyik legerősebb csapat a sorozatban. A második félidőben hibákra kényszerített minket és meg is büntette a rontásokat riválisunk.
Tor Odvar Moen: – A hazaiak erősen, mi viszont kissé laposan és sok hibával kezdtünk, de az első időkérés után eszközölt taktikai változtatásokat követően egyre jobban belelendültünk. Szünet után jó tempóban hoztuk azt a játékot, ami eddig is jellemzett bennünket a nemzetközi porondon, és Denisa Dedu védései is kulcsfontosságúak voltak. Elégedett vagyok az eredménnyel, a célunk, hogy kettős sikerrel jussunk tovább.