Női kézi EHF-kupa: kettős győzelemmel elődöntős a Siófok

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.03.10. 19:06
A Siófok KC házigazdaként egy góllal legyőzte a norvég Storhamar HE csapatát a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének vasárnapi visszavágóján, így kettős sikerrel jutott a négy közé.
Küzdelmes mérkőzést játszott a Siófok és a Storhamar (Fotó: Tumbász Hédi)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Küzdelmes mérkőzést játszott a Siófok és a Storhamar (Fotó: Tumbász Hédi) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

A magyar csapat 31–24-re győzött idegenben, a párharc egy héttel ezelőtti első meccsén. A Siófok ellenfele a dán Viborg HK lesz az elődöntőben, amelynek első meccsét április 6-án vagy 7-én, a visszavágóját pedig egy héttel később rendezik.

A hazaiak közül a lengyel Joanna Drabik hiányzott, és bár a horvát Andrea Kobetic szerepelt a keretben, sérülés miatt nem lépett pályára. A norvég csapatban a világ egyik legjobb beállója, Heidi Löke és a balszélső, Juhász Gabriella sem játszott.

Jobban kezdtek a vendégek, de a nyolcadik percben lendületbe jöttek a házigazdák, és 8–1-es sorozattal jelentős előnybe kerültek. A folytatásban a világbajnok francia Estelle Nze Minko irányításával tovább növelték a különbséget, és olajozott támadójátékuknak köszönhetően a szünetben már 23–15-re vezettek.

A második félidő elején sorozatban öt gólt dobott a Storhamar, amely később kilencről egy gólra zárkózott Kristin Venn vezérletével (30–29), de az egyenlítésre már nem volt ideje.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
SIÓFOK KC–STORHAMAR HANDBALL ELITE (norvég) 32–31 (23–15)
Siófok,
1200 néző. V: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
SIÓFOK: Silje Solberg – BÖHME 4, M. González 4, NZE MINKO 8 (3), JEZIC 6, Perianu 1, AOUSTIN 5. Csere: Dedu (kapus), Hmirova 2, Such 1, Elghaoui, Janjusevics 1. Edző: Tor Odvar Moen
STORHAMAR: Masson – Skinnehaugen, Aambakk, M. Solberg 1, FOLKVORD 8, B. RIEGELHUTH 7 (2), VENN 7. Csere: Lidén (kapus), Nestaker 3, Enkerud 5, Fossheim, Mortvedt. Edző: Arne Senstad
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 3–4. 9. p.: 6–5. 17. p.: 12–6. 23. p.: 15–11. 34. p.: 24–16. 46. p.: 26–22. 50. p.: 29–26. 54. p.: 30–29
Kiállítások: –, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Továbbjutott: a Siófok, kettős győzelemmel (63–55)
Tor Odvar Moen:
– Büszke vagyok a csapatra, mert a klub nem járt még ilyen magasságokban a nemzetközi porondon, nekünk minden párharc történelmi tett. Ellentétes félidőket vívtunk, az elsőben nagyon jó volt tempónk, de a második már nem tetszett.
Arne Senstad: – Az első félidőben nem tudtunk mit kezdeni a Siófok tempójával. Szünet után, amikor a hazaiak a biztos továbbjutás tudatában kiengedtek, fel tudtunk zárkózni, aminek örülök.