Női kézi EHF-kupa: egy győzelem, egy döntetlen, egy vereség a mai mérleg

B. L.B. L.
2020.01.18. 20:39
Andrea Kobetic hat gólja sem ért siófoki sikert (Fotó: Török Attila, NS-archív)
A női kézilabda EHF-kupa A-csoportjának 3. fordulójában a DVSC hazai pályán 26–19-re kikapott a Thüringer HC-től. A B-csoportban a Siófok hiába vezetett az 56. percben még négy góllal, végül csak ikszelt a Podravkával. A C-csoportban viszont nem jött közbe semmi, az Érd biztosan múlta felül a Lublint.

Az A-csoportban a DVSC és a Thüringer HC is megnyerte az első két meccsét, így a forduló rangadójára került sor Debrecenben. A magyar csapat a 12. percig bírta a németek tempóját (4–3), akkor azonban a vendégek Almudena Rodríguez vezérletével sorozatban öt gólt szereztek (4–8), és bár Vantara-Kelemen Éva a 23. percben kettőre lopta csapatát (6–8), erre egy újabb masszív THC-széria volt a válasz (6–12), így már a szünetre eldőlt a mérkőzés.

Az öt-hat gólos differenciáról a 37. percben léptek el a felek (10–17), a németek a 46. percben már kilenccel is mentek (12–21). A Loki erejéből annyira futotta, hogy hatra még visszazárkózott (17–23), de a végén így is simán nyertek a türingiai látogatók (19–26).

A B-csoportban is rangadón volt házigazda egy magyar csapat, a kaproncaiakat fogadta a Siófok. Amely a fordulatos első nyolc perc (5–5) után ellépett ellenfelétől (9–5), ez a négygólos fór pedig kitartott a szünetig (18–14). A 35. percben megakadt a Balaton-partiak szekere (20–16), gyorsan egyenlítettek a vendégek (20–20), sőt hamarosan már ők vezettek (22–24). Andrea Kobeticék a 47. perc után robbantottak, egy hatgólos szériával 30–26-ra fordítottak, az utolsó öt percben viszont már nem sikerült betalálniuk, így a Podravka pontot tudott menteni (30–30).

Az eddig egypontos Érd nem kezdett erősen, a Lublin többször is vezetett két góllal, de a 24. perc után ellépett ellenfelétől a magyar együttes, 10–10-ről gyorsan 15–10-re módosult az állás. A szünetre már hatgólos volt a fór, a folytatásban már hét is volt közte, és bár innen visszajött háromra (21–18) a vendégcsapat, Alexandra do Nascimentóék hamar lerendezték a meccset (25–18). Innen még egyszer volt mínusz három a lengyelek szempontjából, ám a végén sima vereséget szenvedtek (29–24).

KÉZILABDA
NŐI EHF-KUPA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
A-CSOPORT
DVSC SCHAEFFLER–THÜRINGER HC (német) 19–26 (7–12)
Debrecen, 1800
néző. V: Braseth, Sundet (norvégok)
DEBRECEN:
TRIFFA – Arany 1, Kovács Anna 2, Karnik Sz., Tóvizi, Bulath 4 (2), Vantara-Kelemen 3. Csere: Oguntoye, Szabó D. (kapusok), Karsten 2, Varsányi, Bordás, BORGYOS 3, Petrus, Poczetnyik 1, VÁMOSI P. 3 (2). Edző: Köstner Vilmos
THC: GIEGERICH – Jakubisová 3, A. Rodríguez 3, BÖLK 3, SCHMELZER 6, SCHEFFKNECHT 8 (3), Szazdovszka 1. Csere: Krause (kapus) STOLLE 1, Ferreira 1. Edző: Herbert Müller
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 15. p.: 4–4. 21. p.: 4–8. 27. p.: 6–11. 37. p.: 10–17. 46. p.: 12–21. 53. p.: 17–23
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
Köstner Vilmos: –
Megérdemelten nyert a THC. A vendégek a jó védekezésükre alapozva támadásban is egyre jobban kézilabdáztak. A kezdőcsapatunk nem találta a ritmust, a távolságokat, így hiába volt remek a kapusteljesítményünk, nem tudtunk élni a védések utáni lehetőségekkel. A hajrában beszálló fiatalok jó produkciójának viszont örülök.
Herbert Müller: – A jól sikerült első harminc perc után arról beszéltem a játékosaimnak, hogy vigyázzanak, hiszen a DVSC remek második félidőket tud produkálni. Örülök a sikernek, jó volt ilyen remek hangulatú csarnokban játszani!

Kastamonu Belediyesi (török)–DHK Baník Most 33–27 (15–13)

B-CSOPORT
SIÓFOK KC–RK PODRAVKA KOPRIVNICA (horvát) 30–30 (18–14)

Siófok, 1185
néző. V: Novikov, Rozskov (ukránok)
SIÓFOK:
Silje Solberg – Böhme 2, Niombla 1, Pena 4 (1), JEZIC 5, TOMORI 5, Aoustin 4
Csere: SZIKORA (kapus), KOBETIC 6, Drabik, Such 2, Hársfalvi, Janjusevics 1
Edző: Tor Odvar Moen
PODRAVKA: RISZOVICS – Turk 1, MILOSAVLJEVIC 5 (1), STANKO 5, Dzono, Cakalu 3, Karlovcan
Csere: Ecimovic (kapus), Milosevic 4, BEGANOVIC 5, Djordjijevszka, Benko 2, MUGOSA 5
Edző: Zlatko Saracevic
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 9. p.: 5–5. 13. p.: 9–5. 19. p.: 13–8. 24. p.: 14–12. 34. p.: 20–16. 40. p.: 21–22. 44. p.: 22–24. 47. p.: 24–26. 55. p.: 30–26
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
Tor Odvar Moen:
– Hullámzó meccs volt, miként a játékunk minősége sem volt egyenletes a hatvan perc során. A horvátok nem véletlenül szerepeltek a BL csoportkörében, gyors gólokkal válaszoltak, ha betaláltunk.
Zlatko Saracevic: – Bajnokok Ligája-szintű mérkőzést játszottunk. Nyerhettünk is volna, ahogy az is igaz, hogy a vereség is benne volt a pakliban. Az első félidőben túlságosan is tiszteltük a riválist, bátortalanok voltunk, de a szünet után jobban kézilabdáztunk, ezért elégedett vagyok.
VASÁRNAP
13.00:
Köbenhavn Handball (dán)–Magura Cisnadie (román)

Érd, 1600
néző. Vezette: Panajidesz, Andreu (ciprusiak)
ÉRD:
Janurik – NASCIMENTO 6 (2), Kiss N. 3, Tóth G. 2, Szabó L. 2, JERÁBKOVÁ 7, Bízik R. Csere: Foggea (kapus), LAVKO 4, Kisfaludy 3, Schatzl Natalie 2, Kovacsevics, Landi. Vezetőedző: Szabó Edina
LUBLIN:
Besen – Królikowska 3 (1), Nosek 3, KOCHANIAK 6 (2), Matuszczyk 4 (2), WIECKOWSKA 5, Nocun 1. Csere: Gawlik (kapus), Szarawaga, Gadzina 2, Olek. Vezetőedző: Robert Lis
Az eredmény alakulása.
9. p.: 2–3. 14. p.: 4–6. 20. p.: 8–8. 25. p.: 13–10. 36. p.: 20–15. 40. p.: 21–18. 47. p.: 25–18. 55. p.: 26–23.
Kiállítások:
6, ill. 2 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 6/5
Szabó Edina: –
Nagyon nehéz csata volt a rutinos Lublin ellen, de a lányok egy emberként harcoltak ezért a győzelemért, amelyhez elismerésem.
Robert Lis: –
Sok problémánk van, sérült játékosaink, így nem voltunk könnyű helyzetben, de mindent megtettünk, amit tudtunk. Csapatom ma nagyon jól játszott, elégedett vagyok a teljesítménnyel, ám ez is kevés volt a győzelemhez, viszont jövő héten megpróbálunk még jobban játszani és jobb eredményt elérni.