Női kézi Eb-sel.: 18 játékos utazik a santanderi mérkőzésre

B. D. K.B. D. K.
2022.03.03. 17:21
<strong>Klujber Katrin</strong> is utazik Spanyolországba (Fotó: Török Attila)
A magyar női kéziválogatott 18 játékossal utazik pénteken Spanyolországba, a házigazdák elleni szombati Európa-bajnoki selejtezőre. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szombat óta együtt készülő keretéből Albek Anna, Faluvégi Dorottya, Helembai Fanny és Kajdon Blanka nem tart a csapattal Santanderbe – adott tájékoztatást a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ).

A NŐI VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szemerey Zsófi (Motherson-Mosonmagyaróvári KC), Szikora Melinda (SG BBM Bietigheim, német)
Jobbszélsők: Kovács Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lukács Viktória (Győri Audi ETO KC)
Jobbátlövők: Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Planéta Szimonetta (DVSC Schaeffler)
Irányítók: Kuczora Csenge (Váci NKSE), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Bordás Réka (DVSC Schaeffler), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (Győri Audi ETO KC), Hornyák Dóra (DVSC Schaeffler), Kácsor Gréta (Váci NKSE), Szöllősi-Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Fodor Csenge (Győri Audi ETO), Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (Győri Audi ETO KC)

március 5., szombat, 20.00:
Spanyolország–Magyarország (Tv: M4 Sport)

Szlovákia–Magyarország 28–30 (14–13)
Magyarország–Spanyolország 28–30 (16–13)

Mint ismert, szerdán bosszantó vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában: Golovin Vlagyimir tanítványai csak a mérkőzés legvégén kerültek hátrányba Spanyolországgal szemben, ám ez kétgólos vereséget eredményezett.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
5. CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 28–30
(16–13)
Tatabánya, 4500 néző. V: Vujacsics, Kazanegra (montenegróiak).
MAGYARORSZÁG:
Janurik – LUKÁCS V. 6, KLUJBER 7 (2), Vámos P. 2, Bordás, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7, Márton G. 4. Csere: Szemerey (kapus), Hornyák D., Helembai F., Kuczora 1, Háfra N. 1, Schatzl Nadine, Faluvégi D., Kácsor. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
SPANYOLORSZÁG: S. Navarro – M. González 3, ECHEVERRÍA 5, Cesáreo 1, L. González, A. FERNÁNDEZ 3, J. GUTIÉRREZ 9 (6). Csere: Castellanos (kapus), A. Hernández 2, Espínola 1, Arcos 2, Arderius 1, S. López 2, Gascó 1. Megbízott szövetségi kapitány: Imanol Álvarez
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 9. p.: 7–5. 14. p.: 10–6. 19. p.: 12–11. 24. p.: 15–12. 36. p.: 17–17. 42. p.: 22–17. 44. p.: 24–19. 49. p.: 24–22. 51. p.: 25–24. 54. p.: 27–24. 57. p.: 28–27.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6
Golovin Vlagyimir:
– A mérkőzés nagy részében valóban nem nézett ki rosszul a játékunk, de ebben a sportágban hatvan percig tart a küzdelem. Az utolsó öt percben kellett volna jobban figyelni és játszani. A végén kimaradtak a ziccerek, a spanyolok agresszívabbak lettek védekezésben és talán egy kicsit el is fáradtunk. Labda nélkül nehezebben indultunk, ha helyzetbe is kerültünk, a kapufát találtuk el.
Imanol Álvarez: – Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, amelyen a hazai csapat szinte végig vezetett. A csapat azonban végig harcolt és a hajrában talán a nagyobb tapasztalatának köszönhetően sikerült is fordítania. Nagyon fontos két pontot szereztünk, idegenben is szerettük volna legyőzni a magyarokat, és örülünk, hogy ez sikerült.