Női kézi Eb: a jubiláló norvégok tönkreverték a németeket

B. L.B. L.
2020.12.05. 19:50
Cristina Neaguék a végére legyűrték a lengyeleket (Fotó: Kolektiff images)
A dániai női kézilabda Európa-bajnokság D-csoportjának 2. fordulójában Románia remek hajrájában 28–24-re legyőzte Lengyelországot, a 100. Eb-meccsét játszó, ezzel rekorder Norvégia pedig 42–23-ra kiütötte Németországot. A B-csoportban az oroszok szűken nyertek.

Mindkét csapat vereséggel rajtolt, a románok 22–19-re kikaptak a németektől, a lengyelek pedig 35–22-re a norvégoktól.

Úgy tűnt, hogy Aneta Labudáék tudnak kozmetikázni, hiszen a meccs elején 4–1-re elléptek, és bár innen még egyenlítettek a románok, a 21. percben már öt volt a lengyelek előnye (11–6). A különbség állandósulni látszott, a szünetig csak egyet tudtak közeledni a románok, és még a 37. percben is négy volt a differencia (17–13).

Akkor azonban a két Cristina, Neagu és Laslo hátára vette a csapatát, az 56. percig csak négy lengyel gól született, miközben a románok sorra találtak be (21–24). A hajrában még Lorena Ostase is megállíthatatlannak bizonyult, jöttek sorra a könnyű gólok, a románok pedig 28–24-re nyertek.

A csoport másik meccsén a németek nagyjából hat percig bírták a norvég tempót (3–4), Nora Mörkék ezután villámgyorsan elléptek négy góllal, majd az előnyt folyamatosan növelve a 25. percben már kilenc volt a fór (10–19), ehhez képest még jól is alakult a németek számára a játékrész hajrája (14–22).

Az első félidőben hatszor eredménye Mörk három újabb találata indította a második félidőt, majd Julia Maidhof találatára is hárommal feleltek a norvégok (15–28), tulajdonképpen csak az volt a kérdés, mennyi lesz a végén a különbség. Az 58. percben megszületett a 40. norvég találat is, a németek pedig végül történetük legnagyobb vereségüket szenvedték el az Európa-bajnokság történetében (23–42).

Mörk 12 gólig jutott, mindenki meglepetésére Stine Oftedal lett mégis a meccs legjobbja. Persze ezen a meccsen nagyjából az egész norvég válogatott megkaphatta volna ezt a címet.

Nora Mörk 12 gólt vágott – mégsem kapta meg a meccs legjobbja címet (Fotó: Kolektiff images)

B-CSOPORT

Az Eb előtt nagy sztárokat vesztő orosz válogatott Spanyolország könnyed legyőzése után a svédektől kikapó csehekkel találkozott, de nem kezdett túl jó, hiszen a 15. perc elején hárommal égtek (8–5). Olyan sokáig nem kellett várni a fordításra, 23. percig egy 6–1-es periódust hoztak.

A csehek két-három gólos hátrányban sem adták fel, a 44. percben utolérték ellenfelüket (18–18), de egy újabb jó orosz széria már döntőnek bizonyult (22–24).