Női kézi Eb: Bosszantó, hogy egy ilyen esélyt kiadtunk a kezünkből – Bíró Blanka

P. V.P. V.
2020.12.09. 06:46
Hiába a jó első félidő, a magyar női kézilabda-válogatott 28–24-es vereséget szenvedett a hollandoktól a dániai Európa-bajnokság csoportkörének záró napján. A mérkőzés után – amely arról is döntött, hogy nulla pontot visz a csapat a középdöntőbe –, Bíró Blanka és Kovacsics Anikó értékelt.

„Már a bemelegítés alatt látszott, hogy a hollandoknak élet-halál ez a meccs, de azt gondoltuk, jobb mentális állapotban vagyunk, mint ők – mondta Bíró Blanka, a magyar válogatott kapusa. – Személy szerintrettentően csalódott vagyok, különösen azután, hogy az első félidőben koncentráltan játszottunk, gyönyörűen végrehajtottuk a dolgokat. A második félidőben azonban összeestünk, elsősorban védekezésben, de ez támadásban is érezhető volt. Nagyon sok vonalról jövő lövés volt, elváltottuk magunkat és a visszarendeződésnél is akadtak problémáink. Nem tudom, hogy mi lehetett a probléma, talán megnyugodtunk a félidőben. Nagyon bosszantó, hogy kiadtuk a kezünkből annak az esélyét, hogy két ponttal menjünk a középdöntőbe.”

Kovacsics Anikó szerint tudtak reagálni a hollandok változtatásaira, de miután sorban kimaradtak a helyzeteink, az ellenfél megbosszulta gyors gólokkal. Válaszunk tehát volt rá, viszont nem voltak olyan pontosak, mint az első félidőben.

Videónkban az is szóba kerül, hogy látják az esélyeket a középdöntőben, ahol sorrendben a németekkel, a románokkal és a norvégokkal mérkőzünk meg.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT (KOLDING)
HOLLANDIAMAGYARORSZÁG 28–24 (13–15)
Kolding, zárt kapuk mögött. V:
C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
HOLLANDIA:WESTER – Malestein 5 (2), van der Heijden 3, Snelder 3, DULFER 8, Abbingh 1, Smeets.Csere:Kramer, Bont 2, Nüsser 1, Freriks, van Wettering 2, HOUSHEER 3.Szövetségi kapitány:Emmanuel Mayonnade
MAGYARORSZÁG:BÍRÓ B. – Lukács V. 3, Klujber 2, Kovacsics 4 (1), Tóvizi 2, Szöllősi-Zácsik 4, Schatzl Nadine 1.Csere:Tomori, Lakatos R., Háfra N. 4, Márton G. 2, Helembai F. 2, Kácsor, Faluvégi D., Csiszár-Szekeres.Szövetségi kapitány:Danyi Gábor, Elek Gábor
Az eredmény alakulása.6. p.: 5–4. 12. perc: 7–6. 16. p.: 7–10. 21. p.: 8–12. 26. p.: 10–14. 33. p.: 14–17. 44. p.: 21–20. 50. p.: 24–22. 57. p.: 26–23
Kiállítások:4, ill. 2 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 2/1