Emily Bölk is együtt készülhet a német kerettel (Fotó: Török Attila, archív)

 

Emily Bölk és Alicia Stolle azért csak most csatlakozhattak a német kerethez, mert hétfőn kiderült, hogy ferencvárosi klubtársuk, Janurik Kinga koronavírusos és emiatt egyéni edzésmunkát kellett végezniük.

A német csapatot két sérülés is hátráltatja: Alina Grijseels és Mia Zschocke vb-szereplése nem biztos, így a szövetségi kapitány meghívta a keretbe Lena Degenhartot és Mareike Thomaiert is.

Németország a vb-t megelőzően Madridban felkészülési tornán vesz részt. December 4-én Lengyelország, 27-én Szlovákia, majd 28-án a házigazda Spanyolország ellen lép majd pályára.

A NÉMET VÁLOGATOTT VILÁGBAJNOKI KERETE
Kapusok: Dinah Eckerle (Team Esbjerg, Dánia), Katharina Filter (Buxtehude)
Jobbszélsők: Marlene Kalf (Metzingen), Amelie Berger (Borussia Dortmund)
Jobbátlövők: Alicia Stolle (FTC-Rail Cargo Hungaria, Magyarország), Julia Maidhof (Bietigheim)
Irányítók: Silje Bröns Petersen (Metzingen), Alina Grijseels (Borussia Dortmund)
Beállók: Meike Schmelzer (Gloria Bistrita, Románia), Lisa Antl (Buxtehude), Luisa Schulze (Bietigheim), Mareike Thomaier (Bayer Leverkusen)
Balátlövők: Xenia Smits (Bietigheim), Emily Bölk (FTC-Rail Cargo Hungaria, Magyarország), Lena Degenhart (Metztingen), Mia Zschocke (Borussia Dortmund)
Balszélsők: Antje Lauenroth (Bietigheim), Johanna Stockschläder (Neckarsulm)
Szövetségi kapitány: Henk Groener

A MAGYAR VÁLOGATOTT CSOPORTMÉRKŐZÉSEI A VILÁGBAJNOKSÁGON
December 2., 20.30: MAGYARORSZÁG–Szlovákia
December 4., 20.30: MAGYARORSZÁG–Csehország
December 6., 20.30: MAGYARORSZÁG–Németország

A december 2. és 19 között rendezendő világbajnokságon már nem 24 csapat vesz részt, hanem 32. A csapatokat nyolc darab négyes csoportba sorsolták, innen körmérkőzés után a legjobb három megy tovább a második csoportkörbe, ahol hatos csoportokat alakítanak ki.

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG (2021. december 2–19.)
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (Granollers):
Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia
B-CSOPORT (Llíria):
Orosz csapat, Szerbia, Kamerun, Lengyelország
C-CSOPORT (Castelló):
Norvégia, Románia, Irán, Kazahsztán
D-CSOPORT (Torrevieja): Hollandia, Svédország, Puerto Rico, Üzbegisztán
E-CSOPORT (Llíria):
Németország, MAGYARORSZÁG, Csehország, Szlovákia
F-CSOPORT (Granollers):
Dánia, Dél-Korea, Tunézia, Kongó
G-CSOPORT (Castelló):
Horvátország, Japán, Brazília, Paraguay
H-CSOPORT (Torrevieja):
Spanyolország, Ausztria, Argentína, Kína

A középdöntőben négy hatos csoportban játszanak a résztvevők (I. csoport – Granollers: A–B-csoportok továbbjutói, II. csoport – Castelló: C–D-csoportok továbbjutói, III. csoport – Granollers: E–F-csoportok továbbjutói, IV. csoport – Torrevieja: G–H-csoportok továbbjutói). A középdöntő csoportok első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe.


A középdöntő mérkőzésnapjai: december 8., 10., 12.
Negyeddöntők (Granollers): december 14–15.
Elődöntők (Granollers): december 17.
Döntő, bronzmérkőzés (Granollers): december 19.