Vereség Norvégiában, megszakadt a Győri ETO 70 meccses sorozata

BOBORY BALÁZS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)BOBORY BALÁZS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)
2022.02.19. 17:56
Az ötgólos Kari Brattset remeklése sem volt elég a pontszerzéshez (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Nagy küzdelemben 30–29-es vereséget szenvedett a Győri ETO a Vipers Kristiansand otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Ezzel egy 70 meccsből álló sorozat szakadt meg, hiszen 2018. január 26. óta először kapott ki a BL-ben a Győr a rendes játékidőt tekintve – akkor a CSM Bucuresti tört borsot az orra alá.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
14. (UTOLSÓ) FORDULÓ
B-CSOPORT
VIPERS KRISTIANSAND (norvég)–GYŐRI AUDI ETO KC 30–29
(16–13)
Kristiansand, 1900 néző. V: Budzak, Zahradník (szlovákok)
KRISTIANSAND: KATRINE LUNDE – KNEDLÍKOVÁ 5, N. MÖRK 5, Tomac 2, Debelic 3, JERÁBKOVÁ 6, Naes Andersen 2. Csere: E. Eriksson, A. Pedersen (kapusok), TOMORI, GULLDÉN 6 (3), Dahlum 1, Tchaptchet Defo. Edző: Ole Gustav Gjekstad
GYŐR: Silje Solberg – Lukács V., V. Kristiansen 3 (1), BRATTSET 5, ANNE M. HANSEN 6 (1), S.OFTEDAL 4, Schatzl Nadine. Csere: GLAUSER (kapus), Rju UN Hi 2, Blohm 3, Nze Minko 1, Háfra N., Fodor Cs. 2, Faluvégi D. 3, Pintea. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 12. p.: 3–6. 17. p.: 6–7. 22. p.: 10–10. 25. p.: 12–11. 34. p.: 18–17. 46. p.: 25–21. 50. p.: 25–26. 55. p.: 29–26
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Ole Gustav Gjekstad:
– Ezen az estén azzal a csapattal ütköztünk meg, amely ebben az évadban eddig a világ legjobbjának bizonyult. A lányok óriásit harcoltak, megéltünk mélységeket és magasságokat is, de küzdöttünk, szenvedtünk – így nyertünk egy góllal.
Ambros Martín: – Valaki csak legyőzött bennünket... A játékosaim fejében csak az járt az elmúlt napokban, hogy valahogy megszerezzük a két pontot. Próbálkoztunk is, de védekezésben nem fogtunk ki jó napot. Támadásban kevesebb gondunk volt, bár az ellenfél kapusa jól védett. Ez a vereség nem visszalépés, próbálunk belőle tanulni.

Megtörtént az, amire több mint négy éve és 70 mérkőzés óta nem került sor a Bajnokok Ligájában: a rendes játékidőt tekintve kikapott a Győri Audi ETO KC.

A Rába-partiakat a Vipers Kristiansand állította meg, amely egyébként címvédő a sorozatban, és klasszisai nagyon vágytak arra, hogy megszakítsák a magyar csapat hihetetlen szériáját. Nem sokon múlt, de sikerült nekik, és e helyen csak Ambros Martínnak, az ETO mesterének pár héttel ezelőtti nyilatkozatát idéznénk: inkább most kapjon ki a csapata, mint később, a legfontosabb időszakban.

A norvégok elleni – győri szempontból tét nélküli – csoportkörzáró összecsapáson negyedóráig azt az ETO-t láttuk, amely ebben az évadban többnyire rommá verte a mezőnyt, Stine Oftedal irányításával sok futással, ötletes játékkal sikerült szétzilálni a hazaiak védekezését, ezért tíz perc után a Vipers mestere, Ole Gustav Gjekstad időt kért. Sikerült is rendezni a sorokat, a hatékonyabb védekezés gólerősebb támadójátékot hozott, a korábbi győri kedvenc, Katrine Lunde elkezdett remekelni, és a 22. percben már döntetlen volt az állás, sőt, olyannyira lefagyott az ETO, hogy a szünetben három találattal ment a házigazda.

És a fordulás után sem sok minden változott, Lunde sokszor tört borsot a vendégjátékosok orra alá, Nora Mörkék pedig jól kombináltak a győri fal előtt, így sokáig kettőnél nem engedték közelebb a riválist. Aztán az utolsó negyedórára fordulva kiváló öt percet produkált az ETO, a szakaszt 5–0-ra nyerte meg, de hiába fordított, jött az újabb üresjárat, és a norvégok válasz nélküli négy gólja visszaállította az addigi trendet. A magyar együttes a hajrában mindent megpróbált, az utolsó percben az egyenlítésért is támadhatott, de ezúttal nem jött megmentő, oda lett a veretlenség. 30–29

8. Kastamonu Belediyesi (török)1313320–425–1050

60. perc: hat másodperccel a vége előtt visszakapja a labdát a Győr, de nincs gól. VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, A VIPERS 30–29-RE LEGYŐZI A GYŐRT!

60. perc:
áll az óra: Lunde saját csapattársával fejel össze a bravúros védés után, ápolásra van szükség. Érkezik a hordágy, de szerencsére az egész meccsen remeklő norvég kapus saját lábán hagyja el a pályát.

60. perc: Kristiansen lövi el a labdát talán kissé korán, Lunde lábbal véd! Alighanem ezzel eldőlt.

59. perc: Gjekstad kér időt.

59. perc: Faluvégi
remekel! Három lövés, három gól – 30–29. Még nincs vége!

58. perc:
hetest dobhat a Vipers, Gulldén vágja be – 30–28.

57. perc: GLAUSER!
Gulldén ziccerét védi nem kis bravúrral a Győr kapusa! Sajnos támadásban kiesik a labda Nze Minko kezéből.

56. perc:
Nze Minko szerez labdát, jó helyre is teszi, Faluvégi lövi be a ziccert – 29–28.

55. perc: Faluvégi
dob gólt az első helyzetéből – 29–27.

55. perc: Ambros Martín kér időt.

55. perc: Mörk
tüzel, nagy gólt ragaszt a győri kapuba – 29–26.

53. perc:
ezúttal Knedlíkovához kerül le a labda a jobb szélre, megszerzi az ötödik gólját is. 28–26

52. perc:
Glauser véd egyet, de visszakerül a labda a Vipershez, Jerábková újabb nagy gólt dob. 27–26.

51. perc: Jerábková
hatalmas átlövésgólt szerez, 26–26.

50. perc: Gjekstad időt kér.

50. perc:
megint jól védekezik a Győr, az újabb gyorsindítást Nze Minko váltja gólra. 26–25, újra vezet a Győr!

50. perc:
újabb győri gyorsindítás, Fodor használja ki a lehetőséget ezúttal. Újra döntetlen – 25–25!

48. perc: Tomori Zsuzsannának
ráadásul le is kell ülnie két percre, emberelőnyben a Győr.

48. perc: Blohm
ezúttal Kristiansen bejátszása után szerez gólt, 25–24.

47. perc: Blohm
talál be gyorsindítás után, 25–23.

46. perc: Gulldén
és Brattset találatai után 25–22.

45. perc:
norvég hetes, Gulldén belövi – 24–21.

44. perc:
gól itt, gól ott – Jerábková és Kristiansen jó lövései után 23–21.

42. perc: Brattset
lő szép gólt, 22–20. Közben Laura Glauser foglalja el Solberg helyét a győri kapuban.

40. perc: Knedlíková
megtalálja a labdányi helyet a rövid oldalon Solberg mellett – 22–19.

38. perc:
nem kis mázlija van Rju lövésénél a Győrnek, a sáncról épphogy bepattan a labda Lunde kapujába – 21–19.

37. perc: Mörk
elemi erejű átlövéssel szerzi meg a huszonegyedik hazai gólt – 21–18.

37. perc:
a sokadik gyors gólváltás főszereplője ezúttal Debelic és Hansen, az állás 20–18.

35. perc:
újabb győri hetes, Hansen ezt kapu fölé pattintja.

35. perc:
Mörk és Gulldén hozza össze a Vipers tizenkilencedik találatát, végül utóbbi szerzi a gólt – 19–17.

34. perc:
Solberg két védést is bemutatott már a második félidőben. Az ellenakcióból hetest harcol ki a Győr, Hansen be is lövi – 18–17.

33. perc
: Lunde nagy védése után parádés labdát ad Kledníkovának, aki nem rontja el a ziccert, Anne Mette Hansen nagy átlövéssel válaszol. 18–16

32. perc: Mörk
és Brattset gólváltásával 17–15.

31. perc:
újabb győri lövés, Fodor Csenge talál be a szélről. 16–14

31. perc: INDUL A MÁSODIK FÉLIDŐ! Ezúttal a Győr vezetheti az első támadást, Rju óriási kapufát lő kezdésnek.

30. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Jó kezdés után visszaesett a Győr teljesítménye, háromgólos hátrányban vannak Ambros Martín tanítványai a szünetben.

30. perc:
Mörk nagy nehezen eljuttatja a labdát Debelicnek, aki simán kapura fordul – 16–13.

28. perc:
most a bal szélről találnak be a norvégok, Naes Andersen ejti át szép mozdulattal Solberget. 15–13.

27. perc: Kristiansennek ráadásul le is kell ülnie két percre.

27. perc: Gulldén
fut be középre Kristiansen mellett, kapja is a labdát, be is lövi – 14–13.

26. perc: Jerábková
és Hansen villámgyors gólváltása után 13–13.

25. perc: az első győri hetes is megvan, Kristiansen használja ki. 12–12

25. perc:
és büntet is a Vipers, Jerábková góljával először vezetnek a hazaiak. 12–11

24. perc:
eddig a szélekről semmi sem jön össze, Lunde most két Lukács-lövést is véd egymás után.

23. perc: Oftedal megállíthatatlan lendülettel érkezik, kapja és be is lövi a labdát, a túloldalon Debelic is megtalálja a védelem gyenge pontját. 11–11

23. perc: Martín kér időt.

22. perc:
Kristiansen kísérletét Lunde hárítja, az ellentámadásból Knedlíková talál be – 10–10.

21. perc: Guldén
lőheti az első hetest, be is vágja a kapu jobb oldalába – 9–10.

20. perc: Oftedal
találja meg a rést a pajzson, Dahlum gyorsan visszaállítja a kétgólos különbséget – 8–10.

19. perc:
szépen kijátszott akció végén Naes Andersen talál be a szélről, Kristiansen viszont egyből válaszol – 7–9.

17. perc:
újabb két gyors gól, ezúttal Knedlíková és Blohm a két főszereplő. 6–8

16. perc: Oftedal
és Tomac gólváltása után 5–7.

15. perc: Tomac
alul lövi át a győri falat, szép gól a vége – 4–6.

14. perc:
Tomori tűnik el Blohm mellett, hatalmas a hely, azonban Oftedal nem tudja kihasználni az óriási ziccert.

12. perc: Hansen
és Oftedal lő két nagy gólt a győrieknél, Mörk egy villámgyors találattal húzza az övéit középkezdésből – 3–6.

11. perc:
hosszas Vipers-támadás végén Solberg védi Jerábková lövését. Visszakerül a labda a norvégokhoz, majd Brattset szed össze egy kétperces kiállítást túlzottan kemény közbelépése miatt.

10. perc: Gjekstad időt kér.

9. perc: Hansen
is megszerzi az első gólját – 2–4.

8. perc:
Rju rontott lövése után Jerábková kapja fel és dobja át az egész pályán a kipattanót – 2–3.

6. perc: Hansen áll ki két percre,
miután lábbal nyúlt bele egy hazai átadásba.

5. perc: Brattset
újabb találatával 1–3.

5. perc: Mörk
mindenkivel elhiteti, hogy passzol, majd inkább lő – 1–2.

4. perc: Rju
találja meg a lyukat a norvégok védekezésében, övé a második gól. 0–2

2. perc:
remek bejátszás Hansentől, Brattseté az első győri gól. 0–1

1. perc: KEZDÜNK! A Győr már ki is védekezte az első hazai támadást.

ELŐZMÉNYEK

Az utolsó fordulót rendezik meg a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Az ötszörös aranyérmes, legutóbb harmadik Győr a címvédő Vipers Kristiansand otthonában lép pályára. A 16 csapatos mezőnyben egyedüliként hibátlan ETO már biztosan az élen végez nyolcasában, így egyből negyeddöntős, míg a norvégok még harcban állnak a szintén egyenes ágon nyolc közé jutást érő második helyért, azaz a skandinávoknak jelentős tétre megy a találkozó.

A két csapat legutóbb az idei BL-kiírás első fordulójában csapott össze egymással, akkor 35–29-es győri győzelem született az Audi Arénában.

„Igaz, ősszel az első fordulóban sikerült legyőznünk őket, attól még nem felejthetjük el, hogy a Vipers Kristiansand a Bajnokok Ligája címvédője – olvashatók Ambros Martín vezetőedző szavai a gyorietokc.hu-n. Nekik is vannak hullámvölgyeik, mely megmutatja, hogy milyen erős is a B csoport. Egy mérkőzés kimenetele nagyban függ attól, hogy a csapatok milyen napot fognak ki, és éppen aznap hogyan teljesít. Egyáltalán nem számít, hogy veretlenek vagyunk, hogy mennyivel nyerünk ellenük. Számunkra a legfontosabb, hogy jó teljesítményt nyújtsunk, mi irányítsunk a találkozón, mi diktáljuk a mérkőzés tempóját és ritmusát, valamint felkészüljünk a váratlan helyzetekre.”