Női kézi BL: tízzel nyert a CSZKA, Mörk remekelt a Vipersben

2020.09.26. 19:21
Jelena Mihajlicsenko már 19 évesen a CSZKA egyik legjobbja (Fotó: AFP, archív)
A CSZKA Moszkva 30–20-ra megverte a Ramnicu Valceát, míg a Borussia Dortmund 26–25-re nyert a Podravka Koprivnica vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában, a B-csoportban.

Jelena Mihajlicsenko vezérletével a CSZKA Moszkva hazai pályán 30–20-ra nyert a továbbra is pont nélküli Ramnicu Valcea ellen. Az oroszok 19 éves csillaga, aki két hete a Győri ETO-nak (27–27) hét gólt dobott, kilencszer talált be. A vendég román együttes a 19. percig tudta tartani a lépést a CSZKA-val (7–7), utána a moszkvai alakulat a szünetig háromgólos előnyt épített ki magának, majd a második félidőben fölényessé tette sikerét, és most először jutott el 30 találatig a BL-ben.

Megszerezte fennállása első győzelmét az elitsorozatban a Borussia Dortmund, amely 26–25-re nyert a Podravka Koprivnica otthonában. A kaproncai találkozó nagy részében a német csapat vezetett, de három góllal csak egyszer, 18–15-nél tudott meglépni a horvátoktól. A Dortmund legeredményesebb játékosa, Alina Grijseels a hét góljából hatot az első félidőben dobott. A győztes találatot 57.32-nél Inger Smits jegyezte.

A Ferencváros csoportjában a Vipers Kristiansand 33–29-re nyert a Bietigheim otthonában. A norvég csapatban Nora Mörk újra világklasszis teljesítményt nyújtva nyolc gólt dobott, míg csapattársa, a szintén volt győri Heidi Löke háromszor volt eredményes – és ugyanennyi kétperces büntetést is kapott, így őt az 58. percben végleg kiállították.