Idén is álom maradt a Fradinak a négyes döntő

2019.04.13. 14:52
A Fradi az elején még tartotta magát, utána azonban esélye sem volt a Rosztov vendégeként (Fotó: Facebook)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria 33–22-re kikapott a Rosztov-Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, így az orosz csapat összesítésben 14 góllal volt jobb, és készülhet a budapesti négyes döntőre.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

ROSZTOV-DON–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 33–22 (15–9)
Rosztov, 3500
néző. V: Mandák, Rudinsky (szlovákok)
ROSZTOV: SZEDOJKINA – MANAHAROVA 4, Petrova, Szeny 4 (1), MAKEJEVA 4, ABBINGH 7 (4), Kuznyecova 2. Csere: Pessoa (kapus), Borscsenko 1, Kalinyicsenko, KOZSOKAR 3, Tazsenova 1, Bobrovnyikova 1, Vjahireva 1, Maslova 2, Szudakova 3. Edző: Ambros Martín
FTC: Bíró B. – Lukács V. 3, Pena, Kovacsics 3, Mészáros R., HÁFRA N. 7, Schatzl Nadine 2. Csere: Szikora, Szemerey (kapusok), Horváth D., Klivinyi 1, B. Klikovac, Klujber 3 (3), Faluvégi D., Márton G., TÓTH N. 3 (1). Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 6. p.: 2–3. 10. p.: 4–5. 16. p.: 9–7. 19. p.: 10–9. 33. p.: 17–10. 44. p.: 22–14. 51. p.: 27–17
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/4
Továbbjutott: a Rosztov, kettős győzelemmel (62–48)
Ambros Martín:
– Nagyon boldogok vagyunk, hogy utazhatunk Budapestre, a négyes döntőre. Nagyon jó csapattal szemben játszottunk egy nagyon jó mérkőzést, az FTC a középdöntőben megmutatta az erejét. Ugyanakkor Majja Petrova sérülése miatt nem lehet teljes az örömünk.
Elek Gábor: – Teljesen megérdemelten jutott be a négyes döntőbe a Rosztov. Az első félidő második felében dőlt a mérkőzés, amikor négy-öt ziccert hibáztunk és ezt kíméletlenül kihasználták a hazaiak, hiába tudtuk addig feszesen tartani az állást.

Az Érden az első mérkőzésen elszenvedett háromgólos vereség után rettentő nehéz volt a Ferencváros helyzete, ám nem reménytelen. Ezt támasztotta alá az első tíz perc is, amikor rendre a zöld-fehérek szerezték meg a vezetést, a legtöbbször Kovacsics Anikónak köszönhetően. A Rosztov azonban mindig válaszolni tudott, a második negyedórába lépve pedig Julija Manaharova két gyors góljával már 9–7 volt oda, jött is az időkérés Elek Gábortól.

A meccs elejének krónikájához tartozik, hogy a Rosztov rutinos beállóját, Majja Petrovát egy vétlen helyzetben történt lábsérülés után ölben kellett levinni a pályáról, de az ő kiválása sem zavarta meg a hazaiakat.

Könyöksérülése óta először került be a Rosztov meccskeretébe Anna Vjahireva, aki az előzetes hírek szerint csak vészhelyzetben lépett volna pályára, ezzel szemben Ambros Martín összesítésben ötgólos előnyüknél beküldte őt. A balkezes világklasszis még nagyobb lendületet adott az oroszoknak, sorra lőtték a gólokat, a Fradi viszont az első félidő utolsó 11 percében képtelen volt a kapuba találni. 15–9

Vjahireva látványos góllal tért vissza

A remélt fordulat nem következett be a második félidőben, a hazaiak tovább növelték az előnyüket.

Kovacsics Anikó sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, de egészségesen sem biztos, hogy az utolsó húsz percre pályán maradt volna, hiszen ekkorra már egyértelművé vált az orosz együttes továbbjutása. Ráadásul Nerea Pena a múlt héti első meccsen összeszedett bokasérülése miatt gyakorlatilag alig edzett a héten, és a második játékrészben már nem kockáztatta a bevetését Elek Gábor. A magyar csapatban Háfra Noémi és a még nála is fiatalabb Tóth Nikolett érdemelt dicséretet.

A Ferencváros sorozatban negyedszer esett ki a BL negyeddöntőjében, negyedszer is dupla vereséggel. A final four sorsolását kedden tartják.