Nyögvenyelős kezdés után a második félidőben már hengerelt a Győr

2020.02.08. 13:46
Győri öröm: Valceában is nyert az ETO (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC 29–20-ra legyőzte idegenben a román Ramnicu Valceát, így sorozatban a 34. BL-meccsén maradt veretlen.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA,
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
2. CSOPORT
SCM Ramnicu Valcea (román)–Győri Audi ETO KC 20–29
(6–10)
Ramnicu Valcea, 2239 néző. V: Merz, Kuttler (németek)
VALCEA: BATINOVICS – M. López 2, M. González, Da Silva Vieira 1, Trifunovics, A. Fernández 2, Nörgaard 1. Csere: Ciuca, Dumanska (kapusok), Glibko 3 (2), ELGHAOUI 7, LISCSEVICS 1, Florica 3 (1), Badea, Zamfirescu. Edző: Florentin Pera
GYŐR: KISS É. – Knedlíková 1, K. Bulatovics, S. OFTEDAL 3 (1), Brattset 2, E. AMORIM 5, FODOR Cs. 4. Csere: Leynaud (kapus), A. Kurtovic 1, Edwige, V. KRISTIANSEN 8 (3), Faluvégi D. 2, Anne Hansen 2, Nze Minko 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 13. p.: 4–5. 22. p.: 6–6. 35. p.: 8–13. 41. p.: 11–16. 44. p.: 14–17. 48. p.: 15–22. 55. p.: 17–26
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/4
Danyi Gábor:
– Sok mindenre számítottam, csak arra nem, hogy kilenc góllal nyerünk Romániában. Nagyon jó kézilabdát játszó, kiváló csapat ellen léptünk pályára és vívtunk magas színvonalú küzdelmet, remek hangulatban. Higgadtan tudtuk kihasználni a hazai együttes által elkövetett technikai hibákat, emellett a védekezésünk és a kapusteljesítményünk döntötte el a mérkőzést, ezeknek köszönhetően tudtunk győzni ilyen nagy különbséggel.

A győriek kissé bealudtak a rajton, a 6. percben a Ramnicu Valcea már a háromgólos előnyért támadhatott, de Kiss védett, a magyar csapat pedig előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte (3–4).

A románoknál Marta Batinovics szenzációs napot fogott ki, ehhez persze az sem ártott, hogy rendkívül pontatlanok és erőtlenek voltak a győri befejezések. De akkor mit mondjunk a Valcea lehetőségeire? Az ETO-nak az is bőven belefért, hogy kilenc percig nem tudott betalálni, mert sorra jöttek az eladott labdák a hazaiaktól, így pedig a 22. perc elején csupán öt-öt gól állt a felek neve mellett.

A volt győri Elghaoui Asma találata (6–6) után pedig teljesen megálltak a románok, és bár a mieink sem játszottak jól, a szünetig csak sikerült kialakítani egy megnyugtató, négygólos előnyt (6–10).

A második félidőben már lényegesen jobban ment mindkét együttes támadójátéka, a győriek igazából gond nélkül tudták folyamatosan növelni az előnyüket, a házigazda részéről csupán Krisztina Liscsevics és Elghaoui jelentett veszélyt. Eduarda Amorim alaposan belelendült, Veronica Kristiansen sorra lőtte a gólokat és Fodor is hozzátette a magáért, ezért nem lehetett kérdés a mérkőzés kimenetele. A Győr játéka közel sem volt hibátlan, de így is kilencgólos sikert tudott aratni (20–29).

60. Oftedalhúzza át a kapust. 20–28
60. Kristiansen gólját letett láb miatt elveszik, hetes.
55. Kristiansenbetörésből szerez gólt. Ez a nyolcadik neki.17–25
54. Hét a hatban is elveszítik, nem tudunk gyorsan indulni.
54. Az utolsó román időkérés.
53. Na, most eljut Faluvégihez, a jobb felsőbe lő. 17–24
53.
Glibko újabb pocsék, méterekkel fölé szálló lövése.
52. Liscsevics zúgó kapufája után marad a Valceának.
51. Faluvégi lépett fel a sarokból, így nem jó neki a labda.
51. Időt kért a Győr.
51.
Kiss újabb szélső ziccert véd, Nörgaard ront.
50. Újabb elrontott győri támadás lövés nélkül.
46. Ami még fontosabb, hogy Amorim betöréséből így is gól lett. 14–20
46. Florica eladja, majd két percet is kap Amorimról.
45. Időt kértek a románok.
45. Oftedalmég előnyben betör, felavatja Dumanskát. 14–19
45. Ellépik.
44. Fodorújabb ziccert értékesít a szélről. 14–18
43. Eladott labda, Elghaouipedig büntet. 14–17
43. Badeatalálta el Fodor arcát, két perc.
43. Elghaouiszépen ejti át ziccerben a kapust. 13–17
42. Amorimóriási gólt vág a léc alá. 12–17
42. Fernándezpasszívnál betör és a rövid alsóba lőtt. 12–16
41. Amorimrögvest válaszol. 11–16
40. Floricaa bal szélről passzívnál ugyancsak a bal alsóba lőtt. 11–15
40. Fodora szélről a hosszú alsóba lőtt. 10–15
39. Trifunovics belelép a labda útjába, két perc.
38. Elghaoui most megkapja beállóban, szépít. 10–14
38. Kurtovic ziccere a kapufáról kipattant, Fodor pedig ezt már bevágta. 9–14
37.
Kiss és a kapufa közös erővel hárít.
37. Oftedal kapkodja el.
36. Floricafelavatja Leynaud-t. 9–13
36. Lehet, hogy nem ment le helyette senki...
36. Liscsevics harcolt ki hetest. Glibko bevágja, de belefújtak. Két percet kap!
35. Kristiansenveszélyes passzát megússzuk, majd betörésből eredményes. 8–13
35. A hetedik nincs meg, Kristiansen most mellé lőtt, de cserébe eladják a románok.
34. Kiss újabb védése, most Marta López szélső lövését hárította.
34. Kristiansenbetörésből megszerzi a hatodik gólját. 8–12
33. Fernándezkihasználja a szétnyíló falat és a jobb felsőbe lőtt. 8–11
33. Amorimkap két percet Liscsevics meglökéséért.
32. Fernández betörése után Kiss lábában akad el a labda, Kristiansenpedig bepattintja. 7–11
31. Liscsevicsmegtöri a csendet, Oftedal pedig mellé lőtt. 7–10
A Győrt az Itxako ellen hat éve 20–14-re nyert, az össztermés és a kapott gólok számában is ez a legkisebb mennyiség.
31. Folytatódik a meccs.

30. Egész pályás gól, de már megszólalt a duda, megúszta Batinovics.
30.
Kiss véd egy kínait.
30. ...de a kipattanót bevágja. 6–10
30. Kristiansen hetese kimarad...
30. A játékvezetőkre nem lehet szavunk, Mireya González megy ki két percre, Amorim még egy hetest is kiharcolt.
29. Trifunovics is dob egy kapufát.
29. Batinovics negyedszer véd két kézzel!
28. Amorim lövését Batinovics védte, de oldalt megy ki.
28. Kiss véd, de Edwige kap egy két percet.
28. Fodor nehéz helyzetből fölé lőtt.
27. Nörgaard szélről a lécet találta el.
26.Kristiansen harcolt ki hetest. Majd a bal alsóba lő. 6–9
26. Mireya González test mellől a jobb alsó mellé vágja.
25. Időt kértek a románok, még 5:10 hátra.
25. Kurtovic másodjára már betör, a rövid alsóba húzza. 6–8
24.
Glibko megint fölé tüzel.
24. Kristiansenmost a jobb felsőbe lő. 6–7
23. Faluvégi harcolt ki hetest és két percet. Utóbbit Trifunovicsnak.
23. Újabb könnyed Batinovics-védés, de gyorsan eladják.
22. Elghaoui beállóból felel. 6–6
22. Végre! Fodor a bal szélről a rövidbe pattint. 5–6
21.
Faluvégi befutásával Kurtovic ziccerben mehetett be, de kapufa, cserébe ott is kimarad egy ziccer.
20. Glibko nagy lendületből a léc fölé tüzelt.
20.
Rossz passz a győrieknél most.
19. Mireya González hibázik most, időt kért a Győr.
19.
Nagyon passzív a Győr, Batinovics pedig Oftedal lövését is két kézzel fogja!
17.
Gyorsan elrontott román támadás a válasz.
17. Bulatovics próbálkozásánál belül védekezés. Kristiansen a bal oldali kapufa tövét találja el.
16. Rossz passz Glibkótól.
15. Knedlíková harmadszor lőtt a kapu mellé. Jön a helyére Faluvégi.
15. Hiába maradt ki két ziccer, a másodiknál újra hetes, Glibko pedig a jobb felsőbe pattint. 5–5
13. Kiss védése után nincs gyors indulás, Batinovics is hárít egyet, de marad nálunk.
13. A rövid már jó, megvan Knedlíková első gólja. 4–5
12.
Marta López lemásolja.
12. Knedlíková újabb ziccere sem talált kaput a jobb szélről.
12. Mireya Gonzálezrángatta meg Amorimot, ezért pedig két percet kap.

11.
Kiss hiába véd kettőt, előbb szabaddobás, majd hetes az ítélet. Glibko parádésan vágja a bal felsőbe. 4–4
10. Mireya González labdát veszít, Amorimra nem léptek ki, köténygól. 3–4
9. Ez már gól, Kristiansena jobb felsőbe lőtt. 3–3
8. Oftedal előbb hátul, most elől hozott össze büntetőt.
8. Mireya González harcolt ki hetest, Nörgaardegyből lőtt, Kiss védett!
7. Glibko passzívnál tört be, Oftedal gyorsan felelt. 3–2
6. Glibko pattintott lövését védte Kiss, Amorim pedig átlövésből megtöri a jeget. 2–1
5. Nörgaard a bal szélről a kapuba pattint, nálunk kimarad az ejtés a jobb szélről. 2–0
4.
Bulatovics lövése is kimarad.
3. Samara da Silva Vieira (a továbbiakban Vieira) szerzi a meccs első gólját beállóból. 1–0
2. Amorim tört be passzívnál, hetes. Kurtovic hetesét megfogja Batinovics, ki sem pattant róla!