Női kézi BL: Neagu drámai csatában mentett pontot a CSM-nek a Brest ellen – videó

2023.02.05. 17:55
Cristina Neague pontot mentett a CSM-nek a Brest ellen (Fotó: Getty Images)
Óriási küzdelemben tudott pontot menteni a házigazda CSM Bucuresti a Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 13. fordulójában. A román együttes drámai fordulatokkal tarkított végjátékban végül 30–30-as döntetlent tudott kicsikarni francia ellenfelével szemben. Háfra Noémi klubja, a dán Odense könnyedén, 37–19-re győzött a cseh Baník Most otthonában.

A már biztos negyeddöntős CSM Bucuresti kezdte jobban a továbbjutásra hajtó Brest Bretagne elleni hazai mérkőzését, de hiába vezettek 7–5-re Crina Pinteáék, ezután a vendégek is nagyon belendültek, s Tatjana Brnovics révén 13–10-re fordítottak, ezt a különbséget pedig a szünetig meg is tartották (15–18).

A második félidőben Siraba Dembele góljával 23–23-nál tudta beérni vendégét a CSM, amely innentől kezdve egészen 29–28-ig lépéselőnyben volt. Az utolsó percekben azonban Brnovics egyenlített, Djurdjina Jaukovics pedig megfordította az állást. A Brest mégsem tudott két ponttal távozni, hiszen a románok klasszisa, Cristina Neagu is egyenlíteni tudott, pontot mentve csapatának. 30–30

A klasszis átlövő egyébként a mérkőzés legjobbja lett, hiszen kilenc góllal zárta a találkozót, míg a Brest legjobbja Jaukovics volt nyolc találattal.

A csoport másik mérkőzésén a dán Odense kiütéses, 37–19-es győzelmet aratott a cseh Baník Most otthonában, s ezzel eldőlt, hogy a hátralévő forduló eredményétől függetlenül harmadik helyen végez a nyolcasban.