A Győri Audi ETO nyerte a BL-ben a hibátlanok csatáját!

BOBORY BALÁZS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BOBORY BALÁZS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.10.23. 17:50
Anne Mette Hansen most is eredményesen kézilabdázott (Fotó: Dömötör Csaba - archív)
A női kézi Bajnokok Ligájában a Győr 33–29-re nyert a nagyon jó formában lévő Metz otthonában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
METZ HB (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC 29–33
(15–16)
Metz, 4051 néző. V: Nastase, Stancu (románok)
METZ: Sako – Bont 2, Burgaard 3, N'GOUAN 3, Micijevic 1 (1), Nocandy 5 (2), L. Kanor 1. Csere: Kapitanovic (kapus), DE PAULA 7, Horacek 3 (1), Bouquet 1, Bouktit 2, Jacques 1, Tucella. Edző: Emmanuel Mayonnade
GYŐR: Silje Solberg – Lukács V., Rju 4, S. Oftedal 4, Brattset 4, Anne M. Hansen 4 (2), SCHATZL NADINE 5. Csere: GLAUSER, Leynaud (kapusok), NZE MINKO 6, V. Kristiansen 2 (1), BLOHM 4, Deszpotovics. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–3. 15. p.: 9–7. 19. p.: 9–11. 23. p.: 11–14. 40. p.: 18–16. 44. p.: 20–20. 47. p.: 20–23. 53. p.: 25–26. 57. p.: 28–29
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3

Első ránézésre – csak a végeredményre pillantva – ugyanolyan magabiztos győzelmet aratott az ETO, amilyet az előző négy mérkőzésén, csak azok tudják, hogy mennyire nem volt könnyű menet a Metz legyűrése, akik a pályán átélték a csatát, vagy éppen a lelátóról, esetleg a televízió képernyője előtt szurkolták végig a mérkőzést.

A Bajnokok Ligája B-csoportjában rangadót rendeztek szombaton, két pontveszteség nélkül álló együttes nézett farkasszemet, a győriek egy meccsel többet játszottak, így több győzelemmel is érkeztek a francia együttes otthonába. Arra azonban egy pillanatig sem számíthattak, hogy könnyen besöprik a két pontot, mivel a Metz eddigi három mérkőzéséből hármat behúzott, és láthatóan éhesen érkezett a csoportelső elleni rangadóra.

A mérkőzés igazolta is a várakozásokat, egyik fél sem tudta hosszú távon ráerőltetni az akaratát a másikra, hol a házigazdák, hol a vendégek vezettek, egészen a hajráig nem lett volna szabad nagy pénzben fogadni a későbbi győztes kilétére.

Az összecsapás – ahogy több korábbi is – ott dőlt el, hogy az ETO keretében minden más Bajnokok Ligájában szereplő csapatnál több minőségi játékos van, így a terhek sokkal jobban oszlanak el, és az éles mérkőzések végjátékában ezek sokat jelentenek.

A győrieknek sokat jelentett a sérüléséből felépülő Estelle Nze Minko kreatív és gólerős játéka is, az elvileg harmadik számú kapusnak rangsorolt Laura Glauser beállása, és minden pályára lépő játékos – mert ezt a mérkőzést és a győzelmet megint annak köszönhette a zöld-fehér társaság, hogy minőségi játékosokból sokkal nagyobb a merítési lehetősége, mint bármelyik ellenfélnek a világon.

Az ETO menetel tovább a csoportelsőség felé, és nem árt rögzíteni, hogy nagyon nehéz akadályokat vett már eddig is...29–33

Nze Minko a mérkőzés legjobbja!

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

59. perc Betalál még Blohm is. Marad egy időntúli szabaddobás a végére. Burgaard a sorfalba lő.

59. perc Almeida nem nyugszik. Hazai időkérés. 29–32!

59. perc Rju megindul a jobbon, ballal csodás gólt rajzol a bal felsőbe. Nze Minko meg labdaszerzés után eredményes. Eldőlt.

58. perc Almeida elkapkodott lövését fogja Glauser!

57. perc Bouktit ziccerezik középről Nocandy bejátszásával, nem is ront. Oftedal Rju passzával ugorhat be, 28–29!

56. perc Oftedal kiharcol egy hetest, Hansen kipókhálózza a jobb felső sarkot! 27–29!

54. perc Dale
kiáll két percre, elejti a labdát bevetődés közben, de megszerzi és a kapuba is dobja azt Burgaard!

54. perc De Dale Oftedal mesés bejátszása, Nze Minko labdaszerzés után eredményes, 26–28!

53. perc
Rossz támadás, Almeida megvillan, Bouquet ziccerezhet... és ismét. Máris egyenlő.

52. per Schatzl és Almeida eredményes a bal szélről.

Rju és Nocandy a két házi gólkirály, de nincsenek a legjobb tíz között ebben a BL-idényben.

51. perc Glauser kitol Nocandyval is, de hetes. Leynaud és Horacek egymással szemben... Horacek leülteti a kapust, labda a jobb felső sarokban. 23–25!

49. perc Bont átlövésből megrezgeti a hálót, Nze Minkót lökik felugrás közben.. tovább. Glauser kisegíti, Rju meg pimasz tekeréssel veszi el Sako önbizalmát!

48. perc A második lövése már jobb Jacques-nak, de Hansen azonnal reagál egy gyors góllal. Betörés.

47. perc Glauser véd, azonnal indít, Nze Minko köszöni szépen! 20–23!

46. perc
Újabb jó védekezés után Nze Minko eredményes beugrásból. 20–22!

45. perc
Almeida bejátszása után megszerzi mai első gólját Kanor. Rju előtt szétnyílik a fal... a földről eredményes ballal kilencről!

44. perc De csak amíg Dale helyzetbe nem kerül... Kapuscsere, ebben benne volt Kapitanovic is.

43. perc Már passzív, de Schatzl cunderezik egyet! Egyenlő.

42. perc Rju átlövését blokkolják, majd kap egy sallert... erre Rjut figyelmeztetik szimulálásért!

41. perc Burgaardnál belemenés. Schatzl a bal szélről jobb kézzel a rövid sarokba csempészi a labdát. De Almeida meglepi egy cselsorozat védén Glausert... 19–18!

40. perc Nze Minko átlövésből eredményes. Végre ETO-gól!

40. perc Nocandy szélről már eredményes, győri időkérés.

39. perc Almeida két helyzetét is fogja Glauser, azonban amoda kétszer is ront Oftedal. 17–16!

36. perc Almeida tekerése csodás, Kapitanovic újra nagyot véd. Oftedallal tolt most ki.

35. perc Schatzl emelése kapuscsemege, de Blont két percre kiáll.

34. perc Lukács ziccert ront, ám Glauser véd a másik oldalon. Na, most hetes járt volna.

33. perc Ismét belülvédekezik Lukács... hetes... Milicsevics lövését kivédi Leynaud!

32. perc Lukács belülvédekezik, Milicsevics nem rontja el.

31. PERC FOLYTATJUK! Egy-egy belemenéssel.

Ez a két csapat 8. találkozója, hat magyar sikerre jut egy francia.

Legutóbb 2017-ben találkoztak a felek, a nyolcaddöntőben a Metz egy góllal nyert odahaza, 6-tal kapott ki idegenben.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

29. perc Kristiansen zavarban, eladja a labdát a hatosunk előtt. Solberg előtte és utána is nagyot védett, szerencsére! Rju lövését elkapja a gólvonalon a hazai kapus, N'gouan passzát a jobb szélről ballal a jobb sarokba vágja Blont.

38. perc Kristiansen ismét hibázik ziccerben. Almeidánál belemenés. Rju meg ellépi.

27. perc Kristiansen a kapust találja el, ám Nocandy ziccerét védi Solberg!

26. perc
Oftedal a lábak között passzol Blohm elé, ám Nocandy azonnal válaszol.

25. perc Oftedalnál belemenés, hetes a másik oldalon. Nocandy ezt sem rontja el! 13–14!

24. perc Almeida
újra jól cselez, és újra pontosan dob. Ajjaj, Nze Minko lesérült...

23. perc Nocandy átlövése most zseniális. 11–13. De Ofetad betörése is a szokásos színvonal.

23. perc Nze Minko ismét remekül védekezik, gólpasszt ad újra Blohmnak! Hazai időkérés újfent.

22. perc
Nze Minko labdát szerez, Blohm ziccerezhet, máris 10–12!

21. perc
Blohm mellett kiharcol egy hetest N'gouan is. Nocandy lövését eléri a kapus, de labda a jobb sarkban!

20. perc
Nocandynak nem használ, Lukács első helyzetét kihagyja, szerencsére előtte Kristiansen jobban célzott.

19. perc Hazai időkérés.

18. perc
Jó védekezés, Schatzl a szélről eredményes. 9–10!

17. perc Schatzl szereli Almeidát a balon, egyenlő lehet... Oftedal a földről eredményes!

16. perc Nze Minko
ismét a pályán, a betörése gólt ér. 9–8

15. perc Almeida
távolról a bal alsóba varázsolja a labdát minimális felugrásból. Magyar időkérés a válasz.

14. perc Horacek ismét megvicceli Rjut, aki elejti a labdát támadás közben... de megmenti. Ez az! Hansen lövését fogja hatalmas bravúrral Sako.

13. perc Rju ellépi... Horacek a szaggatottról, Rju passzából Dale a hatosról eredményes. 7–7!

12. perc
Nze Minko kőkeményen védekezik, de N'gouan csak betalál a kapus lába alatt. Páros lábas beugrást követően.

11. perc Hansen nem variál, jobbal a jobb alsóba talál. 5–6!

11. perc Hosszas támadás végén N'gouan lő gólt betörésből, Nocandynak két perc Rju elgáncsolásáért.

9. perc
Almeida a bal alsó mellé lő átlövésből. Rju másodszorra adja el, de rosszul védekezik a Metz, a mienk ismét. Rju megmérgesedik, kilencről a jobb felsőbe talál.

7. perc
Almeida pimasz emelése Solbergé, a másik kapu előtt Schatzl megmutatja, hogyan kell ezt... 4–4!

6. perc
Burgaard betörése pazar, Schatzl ellenben ziccert ront a bal szélről. Nocandy dettó, de hamar eladjuk.

5. perc Zseniális csel Almeidától, bevetődhet, Oftedal megismétli, 3–3!

4. perc
Hatalmas ziccervédés Solbergtől! Nocandy két méterről lőtt szinte. De újabb eladott labda a másik oldalon...

3. perc Burgaard
lő bombagólt Hansen eladott labdája után, tízről, minimális emelkedés után, ballal a jobb sarokba. És védhetetlen. De ez is, Dale fordul be Oftedal pattintása után.

2. perc
De beállóból szépít azonnal N'gouan.1–1!

1. perc
A román játékvezetők magyar belemenést fújnak, Oftedal remekül lép ki azonban, gyors támadás, Hansen hétről a léc alá lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak sárga mezben és kék nadrágban, a magyarok tiszta zöldben.

Rémisztő jelenetekkel ért véget a Krim Ljubljana és a Metz összecsapása a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A találkozó lefújása után, a gratulációk közben összeesett a franciák olimpiai bajnoka, Océane Sercien-Ugolin. A segítség hamar megérkezett, s míg az orvosi stáb ellátta a 23 éves játékost, addig a két csapat kézisei együtt alkottak kört körötte, takarva a történéseket kíváncsi szemek elől.

„Eddig is sűrű volt a programunk, sok játékperc és kilométer van a lábakban. Hosszú idény elé nézünk, a céljaink hosszú távon fontosak, elérésükhöz meg kell találni azokat az alkalmakat, amikor rotálhatjuk a csapatot – mondta a győriek spanyol trénere, Ambros Martín. – Remek formában van ellenfelünk, a hibátlan mérleg magabiztosságot kölcsönöz a játékosainak. Két azonos szinten álló csapat presztízscsatájának ígérkezik az összecsapás, bár messze a sorozat vége. A célunk változatlan, szeretnénk szombaton is győzni.”

Az ötszörös BL-győztes Győr szerdán több, sérülés miatt hiányzó vagy pihentetett kulcsjátékosa nélkül, magyar fiatalokat bedobva nyerte meg simán a Szombathely elleni bajnokiját, ám ennél jóval nehezebb dolga lesz szombaton Metzben. A 16-os mezőnyben az ETO mellett már csak a franciák hibátlanok.

A bajnoki címvédő Ferencváros a BL-ben legutóbb ezüstérmes Brestet fogadta Érden, és nagy csatában legyőzte.

A SORMINTA FOLYTATÓDIK. A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában az FTC és a Győr is orosz riválissal találkozott, a múlt hétvégi negyedik körben egyaránt dán együttessel csapott össze a két magyar élcsapat, szombaton pedig francia napot tart mindkettő.

Már csak a Győr és a Metz hibátlan a csoportkörben – szombaton egymással csapnak össze.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A METZ–GYŐRI ETO MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!