Jó második félidei játékával az FTC legyőzte a Metzet

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.01.28. 18:24
Jó második félidei játékával győzött az FTC Metzben (Fotó: Veres Viktor, archív)
A Ferencváros női kézilabdacsapata idegenben 28–25-re legyőzte a francia Metzet a Bajnokok Ligája középdöntőjének 1. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 1. FORDULÓ

Metz (francia)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–28 (14–13)
Metz, 4100
néző. V: Prastalo, Todorovic (bosnyákok)
METZ-HANDBALL: Glauser – LUCIANO 5, GROS 9 (4) , Zaadi 2, Pop-Lazic , Smits 4, Maubon 3. Csere: Rajcic (kapus), Edwig, Horacek 2, Aoustin R., Burlet, Nocandy. Edző: Emmanuel Mayonnade
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA: Szikora – Lukács 1, Szucsánszki 4, Snelder 1, Szekeres, Kovacsics 2, Schatzl 3. Csere: BÍRÓ B. (kapus), PENA 7 (1), Jovanovics 2 (1), Mészáros R., FALUVÉGI 3, HORNYÁK D. 5, Szarka. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 6. p.: 3–2 10.p.: 8–4 20.p.: 12–10 30.p.: 14–13 35.p.: 14–18 41.p.: 17–20 45.p.: 19–23 50.p.: 21–27 55.p.: 22–28
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Emmanuel Mayonnade:
– Nem tudtunk olyan sebességen kézilabdázni, mint ahogy szerettünk volna, főleg a második félidőben, amikor valamiért nem futottunk és nem mozogtunk annyit, mint előtte. Csalódott vagyok, de elismerem, hogy a jobb csapat nyert.
Elek Gábor: – Óriási fegyvertény a második félidőben mutatott játékunk és a győzelem, amellyel a Metz hazai veretlenségét vettük el. Ez a siker akkor ér majd igazán sokat, ha jövő hét végén a Thüringer ellen is megszerezzük a két pontot.

A Győr fantasztikus győzelmeután a másik magyar BL-résztvevő, a Ferencváros is megkezdte középdöntős szereplését, méghozzá a Metz vendégeként. Az első percekben fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán a 10. percben meglépett a francia vendéglátó, négygólos előnyre tett szert. A magyar együttes támadásai nem ültek, míg a hazaiak rendre gólokat szereztek legfőképp Xenia Smits és Ana Gros révén (a két átlövő 9 gólt szerzett az első félidőben).

A Ferencváros zárkózott, de egy gólnál nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Nerea Pena és Szucsánszki Zita olykor-olykor szép gólokkal húzta a Fradit, Schatzl Nadine pedig rendkívül hatékonynak bizonyult a bal szélen. A félidő hajrájára a Szikora Melindát váltó Bíró Blanka egyre inkább elkapta a fonalat a kapuban, amivel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a szünetre feljöttek egy gólra a zöld-fehérek. (14–13)

A fordulás után mintha egy teljesen másik Ferencváros jött volna ki a folytatásra. Egy 5–0-s rohammal állva hagyta a franciákat, Hornyák Dóra remekül szállt be a játékba, csakúgy, ahogyan a kapuba Bíró Blanka. A félidő derekán Danick Snelder gyorsan összeszedett két kiállítást is, így vigyáznia kellett, de a Metz nem igazán tudta előnyére fordítani az emberelőnyös játékot. Továbbra is Ana Gros vállalkozott a legtöbbet, messze a házigazda legeredményesebb játékosa volt.

Bíró Blanka 50 százalék fölötti mutatóval megbabonázta a metzieket, Hornyák Dóra pedig óriási átlövésgólokkal növelte a különbséget, amely már hét gól is volt a finishez közeledve. A hajrára kicsit kiengedett a Ferencváros, de a győzelméhez kétség sem férhetett, azaz jól kezdte a tavaszi szezont Elek Gábor együttese. (25–28)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Passzívnál elveszik a labdát a Fraditól. Gyors gólt szerez a kontrából a Metz, Horacek a szerzője, kései vigasz ez, ugyanis fél perc marad vissza. Tizenhárom másodperccel a vége előtt időt kér Elek Gábor. Elveszítjük a labdát, Horacek pedig kapufát lő. EZ A VÉGE!25–28
59. perc: BAJ! Szucsánszkit kiküldik két percre, emberhátrányban fejezi be a meccset az FTC. NA DE! Bíró Blanka a lehető legjobb pillanatban mutat egy újabb védést. ELDŐLT A MÉRKŐZÉS! Kovacsicsot faultolják.
58. perc: Kicsúszik a labda Hornyák kezéből, amiből ismét kontráz a Metz, és megint Lucianio talál be. 24–28
57. perc: Hornyák zúgó kapufát lő, de a kipattanó Faluvégié. Rossz bejátszás, amiből megiramodik a Metz, Luciano pedig szépít. 23–28
56. perc: Egy rontott lövés a franciáktól. Szucsánszki kezéből kicsúszik a labda, de visszafutás közben visszaszerzi a labdát.
55. perc: Hornyák pattintott lövését fölé tolja Rajcic. Vészkapussal támad a Metz, de jó a blokk. KIÁLLÍTÁS! A labdaszerzés után Szucsánszki akart az üres kapuba lőni, de Zaadi odaüt, egyértelmű két perc. Plusz egy hetes a Fradinak. Közben Faluvégi felcsap pályamunkásnak, törli a padlót. GÓÓL! Pena a bal alsóba pattintja a hétméterest. 22–28
54. perc: Zaadi és Luciano összjátéka után utóbbi talál be. 22–27
53. perc: Pena remek bejátszását Schatzl szedi össze, de a kapus hárítani tudja ismét a ziccerét. Az idő viszont telik, és a Fradinak dolgozik.
52. perc: Gros lövőkedve nem csillapodik, de Bíró most túljár az eszén. Jovanovic elveszíti a labdát támadásban, a gyors indításból Luciano viszont óriásit hibázik, fölé pattintja.
51. perc: Ana Gros most betalál, kilencedik alkalommal ma. Schatzl a bal szélről a rövid felsőt veszi célba, de ezt most hárítja a kapus.21–27
50. perc: Gros átlövi a falat, de Bírót nem tudja, jól zárja a szöget a magyar kapus és hárít. GÓÓL! Hornyák ötödször eredményes ma, határozottan megy be két védő között és lő a hosszúba. 20–27
49. perc: Pokolian nagy gólt lő Zaadi a túloldalon. JÖN A VÁLASZ! Faluvégi fut be a jobb szélről és húzza a rövidbe a labdát, sőt, Zaadit kiküldik két percre róla.20–26
48. perc: Időt kér a Metz. Pop-Lazic kezéből kiesik a labda. GÓÓL! Hornyák egy testcsellel elküldi védőjét, majd a jobb felsőbe rakétáz. 19–25
47. perc: Hornyák megszerzi harmadik gólját a találkozón. Burlet viszont mellé lő a jobb szélről a túloldalon. Uralja a játékot a Ferencváros. Passzív miatt elveszik a labdát a magyar együttestől.19–24
46. perc: REMEK! Snelderhez eljut Kovacsics bejátszása, a beálló pedig gólra váltja a ziccert. Ráadásul Smitset kiküldik róla két percre. Gros passza nem jó Burlet-nek.19–23
45. perc: KIÁLLÍTÁS! Labdát szerez a Metz, majd gyorsan megiramodik a francia csapat, Horaceket Mészáros borítja fel, amiért két percet kap, plusz hetes a házigazdának. NEM MEGY BE! Bíró extázisban, kivédi Gros hétméteresét. Vészkapussal támad a Fradi.
44. perc: GÓÓL! Pena átlövését kitornázza Rajcic, de a kipattanó pont Faluvégihez kerül, aki a rövidbe húzza a labdát a jobb oldalról. Smits gyorsan szépít.19–22
43. perc: Kapust cserél a Metz, Rajcic váltja Glausert. Smits veszi célba a jobb felsőt, de Bíró hárítani tud.
42. perc: Elveszíti a labdát a magyar csapat támadásban, a gyors indításból Gros átemeli Bírót, remek mozdulat. Kovacsics elkapja a fonalat, góllal reagál a túloldalon.18–21
41. perc: Keményen védekezik az FTC, Mészáros Rea határozott. Bíró pedig betesz egy védést a közösbe.

40. perc: Emberhátrányban vészkapussal támad a Fradi, aminek megvan az eredménye, Kovacsics talál be talpról, test mellett. 17–20
39. perc: ÚJABB KIÁLLÍTÁS! Snelder gyorsan megkapja második büntetését, Grost faultolja csúnyán, ráadásul hetes a Metznek. Ana Gros nem hibázza el a büntetőt. Hornyák ziccerét védi Glauser. Gól a túloldalon, Maubon a bal szélről a rövidbe húzza a labdát.17–19
38. perc: NA DE! Zaadi átlövését kitolja Bíró, és kiegészül közben a Ferencváros. Pena meg beköszön, középről átlövi a sáncolni igyekvő védőt és a jobb alsóba helyez. 15–19
37. perc: Pena átlövését védi a kapus. A kontrából megtöri a gólcsendet a Metz, Luciano eredményes. Kovacsics csúnyán fölé durrant passzívnál.15–18
36. perc: KÉT PERC! Grost löki a levegőben Snelder, kiállítás, nem is lehet más. IGEEEEN! Bíró lábbal védi Gros ziccerét, több mint tíz perce gólképtelen a Metz.
35. perc: BRAVÚR! Bíró Blanka kitornázza Gros lövését. A túloldalon Hornyák másodszor is beköszön, átmegy a falon és ellövi a kapus mellett. 14–18
34. perc: Maubon nem talál kaput a túloldalon, beragadnak a franciák a kezdésnél. SZEMFÜLES GÓL! Pena lövését védi a kapus, aki megy a saját kipattanója után, de Schatzl felszedi előle és az üres kapuba dobja könnyedén. Egy 4–0-s rohammal kezdenek a vendégek, időt is kér a Metz.14–17
33. perc: Pop-Lazicot meg tudják játszani a franciák, de a beálló kapufát lő, a kipattanó a Fradié. NAGYSZERŰ TALÁLAT! Sneldertől kap jó zárást Pena, aki határozottan tör be és a kapu bal oldalába zúdít. 14–16
32. perc: BOMBAGÓL! Hornyák Dóra egyenlít, a most pályára lépő jobbátlövő bődületes lövése a jobb felsőben köt ki. Belemenés Pop-Lazictól, fordulhat az FTC. IGEN! Fordít a magyar csapat, Faluvégi a gólszerző a jobb szélről.14–15
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A Ferencváros támad most először. Rossz bejátszás, de marad a labda a vendégeknél.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Faluvégi sáncol, ezzel labdát szerez, ismét mehet az ikszért a Fradi a szünet előtt. Lélektanilag nagyon fontos lenne. Glauser a kapufára üti viszont Jovanovic próbálkozását. Időn túli szabaddobás a Metznek, Gros a falba vágja. SZÜNET!
29. perc: Szucsánszki harcol ki hetest, egyenlíthet a Ferencváros. NINCS MEG! Jovanovic büntetőjét fogja Glauser, középmagas, nem túl jól helyezett lövés.
28. perc: Luciano lövését hatástalanítja Bíró, aki elkezd egyre jobban védeni szerencsére. Jovanovic lövését sáncolják a túloldalon. BRAVÚR! Pop-Lazichoz eljut Gros bejátszása, de a beálló ziccerét hárítja Bíró.
27. perc: GÓÓL! Schatzl a bal szélről a hosszúba vágja a labdát, szép csuklómozdulat. 14–13
26. perc: Egy-egy védés mindkét kapustól, majd labdát szerez a Ferencváros védekezésben.
25. perc: DE MOST IGEN! Szucsánszki a kapus lábai között pattint a hálóba, ismét két védő között tör be harcosan. Horacek felel egy góllal a túloldalon.14–12
24. perc: Luciano harcol ki hetest. NINCS GÓL! Bíró Blanka kispárgázza Aoustin hétméteresét. Nem sikerül felzárkózni egy gólra, Jovanovic ellen ugyanis belemenést fújnak... Tudnak hibázni a hazaiak is, egy rossz átlövés a túloldalon.
23. perc: Gros most mellé durrant. Egy kis extra Szucsánszkitól, három védőt megverve lő a kapu közepébe, majd egy óriásit kiabál. SŐT! Még ki is állítanak róla egy védőt, nem is akárkit, a Metz legeredményesebbjét,Ana Grost. 13–11
22. perc: Pena labdát szerez, de szabálytalanság előzi meg ezt, így marad a labda a Metznél.
21. perc: Óriási gólt lő a Metz átlövője, Gros talpról bombáz a bal felsőbe. A hatodik gólja a franciák hatosának. Jovanovic lő kapufát a túloldalon.13–10
20. perc: Szép bejátszás Penától Sneldernek, akit csak szabálytalanul tudnak megállítani, hetes. GÓÓL! Jovanovic megmozgatja a kapust, majd a bal alsóba pattint. 12–10
19. perc: Pena javít támadásban, középről helyez a jobb alsóba talpról. Több ilyen kellene, és nemcsak Penától. VÉDÉS! Bíró hárítja Smits átlövését, jó sáncot is kap és jól zárja a szöget.12–9
18. perc: Pena kap sárgát, Smits pedig hetest. Ez is benn van, Gros harmadik hetesét is bedobja. 12–8
17. perc: Szépen kivitelezett támadás a franciáktól, Zaadihoz kerül a labda a jobb szélre, aki átemeli Bíró Blankát. Mire ezt elkönyveljük, a Fradi már el is veszíti a labdát támadásban...11–8
16. perc: SZÉÉP! Újabb védés Szikorától, a kontrából pedig Pena talál be, a kapus feje mellé lő két védő szorításában. Szekeres védekezik határozottan a túloldalon.10–8
15. perc: Jovanovic ezt most elkapkodja, csúnyán célt téveszt. Technikai hiba a Metznél, ilyet is régen láttunk ezen a meccsen. A gyors indításból Schatzl talál be, ez az. 10–7
14. perc: Jovanovic a szaggatottról ugrik és zúdít a hálóba, szép gól. Gyorsan jön a válasz, Maubon eredményes egyből a túloldalon. 10–6
13. perc: Szucsánszki Zita kap sárgát védekezésben, későn engedi el a lövő játékost. Fontos pillanatban mutat be egy védést Szikora Melinda.
12. perc: Gros mellé durrant, hiba mindkét oldalon most. Belemenés Kovacsicsnál, sok a technikai hiba a Fradinál egyelőre.
11. perc: SZÉP GÓL! Pena ütemtelen lövése a kapu jobb oldalában köt ki, nem tudnak rá reagálni a hazaiak. Maubon harcol ki hetest a túloldalon. Bíró Blanka érkezik a kapuba. Ana Grost azonban nem tudja megtéveszteni, a szlovén átlövő laza mozdulattal szerez gólt.9–5
10. perc: Egyelőre nem találja a játékát a Ferencváros, belemenés támadásban. A hibát góllal bünteti a Metz, Zaadi a bal oldalról lő a hosszúba, hiába zárnak előtte ketten. Időt is kér Elek Gábor. 8–4
9. perc: IGEN! Lukács Viktória a jobb szélről lő a hosszú alsóba. Még szerencséjük is van a hazaiaknak, Smits lövése három kapufát érintve pattan a hálóba.7–4
8. perc: Támadó szabálytalanság Smits ellen, fordulhat az FTC. Szucsánszki lövését védi a kapus, majd egy gyors indítás a franciáktól, aminek a végén Maubon eredményes. 6–3
7. perc:
Jól védekezik a Metz, Snelder pedig belép, oda a támadás lehetősége. Gros közben a harmadik találatát szerzi a túloldalon a gyors indításból. Luciano kap sárgát. Szucsánszki szépít, megtalálja a rést a falon.5–3
6. perc: Szucsánszkit masszívan tartják védekezésben, eladott labda Penától a vége. A kontrából Smits eredményes, Szikora kiszolgáltatott helyzetben. 4–2
5. perc: Belül védekezés, Snelder nem figyel oda, hetes. Gros a bal alsóba pattint, maga második, csapata harmadik gólját szerezve. 3–2
4. perc: Ana Gros egyenlít, a volt győri jobbátlövő nagy gólt szerez. Szucsánszki lő mellé.2–2
3. perc: Schatzl Nadine a bal szélről lő a hosszú felsőbe, jó előkészítést kap Szucsánszkitól. 1–2
2. perc: GÓÓL! Pena középről, talpról lő a bal alsóba, remek kezdés. A Fradi három irányítóval támad egyébként, egyszerre a pályán támadásban Kovacsics, Pena és Szucsánszki is. Smits javít, átlövi a falat a bal oldalról.1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Metzé az első támadás. Smits csúnyán fölé durrant.

A vendég Ferencváros zöldben lép pályára, a házigazda Metz sárga mezben és kék nadrágban. Elek Gábor, az FTC vezetőedzője idegesen rágózik az oldalvonal mellett, Sir Alex Fergusont, a Manchester United legendás menedzserét idézi.

Felcsendült az EHF himnusza a csapatok bemutatása után, pillanatok múlva kezdünk, ne menjenek messzire!

Hasonló képességű csapatok csatájára számíthatunk – vázolta a meccs előtt Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője a Nemzeti Sport érdeklődésére. Esélylatolgatás, várakozásokbeharangozónkban itt.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Metz–Ferencváros női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés élő, szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!