Hétgólos FTC-vereség a BL-ben, a visszavágón óriási javulás kell

BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2022.03.26. 15:46
Malestein hozta a gólokat, de a csapat gyengén játszott (Forrás: eurohandball.com)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a negyeddöntőbe jutásért játszott a Ferencváros idegenben a Krim Ljubljana ellen. Az első félidőben kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség, de a másodikban összezuhant a zöld-fehér csapat, és a 13 gólos Ana Gros vezette Krimtől súlyos, hétgólos vereséget szenvedett. Innen nagyon nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást a visszavágón.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 33–26 (15–14)
Ljubljana, 700 néző. Vezette: Vranes, Wenninger (osztrákok)
LJUBLJANA:
RISZOVICS – KRPEZS-SLEZÁK 5, GROS 13 (2), Zabjek, Pineau 2, STANKO 5, Radoszavljevics 1. Csere: Arenhart (kapus), LJEPOJA 3, Lekics 2, Brnovics 2, Van Kreij. Edző: Nataliya Derepasko
FTC: Janurik – Malestein 7 (4), Stolle 2, Szöllős-Zácsik 1, EDWIGE 4, E. BÖLK 6, MÁRTON G. 5. Csere: Suba (kapus), Szucsánszki, Klujber, Csiszár-Szekeres, Grbics 1, Kisfaludy, Hársfalvi, Kovács Anett. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 11. p.: 5–6. 21. p.: 10–10. 28. p.: 14–11. 37. p.: 18–18. 45. p.: 25–19. 54. p.: 31–24. 58. p.: 31–26
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
Nataliya Derepasko:
– Túl idegesek voltunk az első félidőben, főleg támadásban. Ráadásul védekezésben is nagy hibákat követtünk el, de a fordulás után lehiggadtunk és elkezdtük a saját játékunkat játszani, ahogy azt megbeszéltük. Ennek eredménye lett a győzelem.
Elek Gábor: – Az első félidő nem tűnt rossznak, bár olyan jó sem volt, mint amire számítottunk. Túl sok gyenge teljesítmény akadt a csapatomban. Felkészülünk a visszavágóra, de azt látjuk, hogy nagyon nehéz feladat előtt állunk. Sajnálom a szurkolókat, akik eljöttek, hogy támogassanak, nagyon csalódott vagyok.

Tudták jól a ferencvárosiak, hogy ez nem lesz könnyű.

Elek Gábor, a zöld-fehérek mestere maga is meglepődött, hogy a Krim Ljubljana éppen csak továbbvergődött a Bajnokok Ligája B-csoportjából, és így helyzeti hátrányból futott neki az FTC elleni párharcnak, persze a kieséses szakaszban már olyan kicsik a különbségek, hogy lassan már nincs jelentősége annak, ki kezdi az első fordulót otthon, és látogat a visszavágóra idegenbe.

Ráadásul ez a szlovén csapat már nem teljesen ugyanaz, mint néhány hete volt, elég csak a legújabb igazolását megemlíteni, aki nem más, mint a világklasszis jobbátlövő, Ana Gros, aki eddig Oroszországban kereste a kenyerét, csak éppen jött a háború és a szankciók, a légiósok pedig természetesen ingyen távozhattak máshova. Gros nem nagy meglepetésre visszatért hazájába, hogy a Ljubljanát a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe segítse.

Szó se róla, ezt az akaratát elsőre a Ferencváros bánta. A Krim egy szoros első félidő után a nyolcaddöntő első felvonásának második játékrészében éppen a 13 gólig jutó átlövő vezérletével tetemes előnyt harcolt ki a visszavágóra, pokoli nehéz dolguk lesz a zöld-fehéreknek, ha szeretnék megvalósítani nagy álmukat és végre eljutni a final fourig.

Pedig nem kezdett rosszul a Ferencváros, Emily Bölk távolról többször is pontosan és nagy erővel lőtt. Sajnos azonban akadtak bosszantó hibák, eladott labdák, kimaradt helyzetek, amiből a Ljubljana gyorsan indulhatott, az összecsapás elején főként ezzel a fegyverrel éltek a szlovének, a szerb Katarina Krpezs-Slezák többször is villámgyorsan rohant el a szélen, és biztos kézzel értékesítette ziccereit. A Ferencvárosban Bölk mellett Márton Gréta találta meg az utat egyre többször a hálóhoz, de az első félidő nagy részében csak üldözték ellenfelüket a zöld-fehérek.

A szünetben lehetett bosszankodni a gyengébb, puhább védekezés miatt, optimizmusra adhatott okot, hogy a Ferencváros három gólos hátrányban sem zuhant össze, és ismét szorossá tette a mérkőzést, minden nyílt volt a második fél óra előtt.

A fordulás után még egyszer, rögtön az elején egyenlített a magyar bajnok, ki más, mint Bölk zúdított egy bombát távolról a kapuba, és még a 40. percig tartotta magát a Ferencváros, aztán összeomlott minden, amit addig sikerült felépíteni. A Ljubljanában Gros igazi vezérré lépett elő, rendületlenül lőtte ki a felső sarkokat, aztán hogy egy kicsit megmutassa, más is akad a repertoárjában, az alsót is eltalálta, illetve hetesből sem hibázott. Öt perc alatt öt gólt lőtt a Krim, ezzel hatgólos előnybe került, és még volt vissza szűk negyedóra, amely elegendő időnek tűnt, hogy eldőljön a párharc akár már az első mérkőzésen. Szerencsére azonban az FTC játékosai összeszedték valamennyire magukat, Márton Gréta fontos találatokkal tartotta a lelket együttesében, de nagyon közelebb nem tudott zárkózni ellenfeléhez a vendégcsapat. A hajrában a Ljubljana a minél nagyobb előnyért, az FTC a vereség minimalizálásért küzdött. Utóbbiért tehetett volna valamennyit Angela Malestein, ám a holland szélső az 59. percben hetest hibázott, a slusszpoén pedig ki másé, mint Ana Grosé lett, aki egy távoli lövéssel nyitotta szét az ollót. A Ljubljana hétgólos előnnyel várja a budapesti visszavágót.

Láttunk már csodát, de az biztos, hogy nagyot kell fordulnia a világnak, hogy a Ferencváros ebből a helyzetből továbbjusson.

A játéknap másik mérkőzésén a Metz idegenben 30–22-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, innen igen nehéz lesz kiharcolni a továbbjutást. 33–26

60. perc: Fél perc van hátra, újabb gólért küzdenek a hazaiak. Nem fogják elhinni, Gros igen messziről belőtte. 33–26

60. perc: Időt kért a Krim.

59. perc: Szucsánszki harcolt ki hetest és emberelőnyt, miután Sercien-Ugolin odacsapott a kezére. A hetest Malestein kihagyta.

59. perc: Lekics maradt egyedül beállóban, és ha már ott volt, be is lőtte. 32–26

58. perc: Krpezs-Slezák lövése Subáról pattant a kapufára, jött a Fradi, és Stolle a kapuba pattintott. 31–26

57. perc: Zácsik arcra ütött, nyilván ez is két perc. Nagyon buta hiba.

56. perc: Emberelőnybe került az FTC, minden gól számít. Stolle kapta jobblövőben, és a bal felsőbe durrantott. 31–25

55. perc: Suba védte Krpezs-Slezák lövését.

55. perc: Zácsik lövését könnyen védte Riszovics.

54. perc:Grosnak ott a 12. gólja, és egyik sem volt tucatáru. Ezután labdát vesztett a Ferencváros, Pineau indult, és könnyű gólt szerzett. 31–24

53. perc: Sramlizene és szlovén időkérés.

53. perc: Márton tartja a lelket a Fradiban, mert a bal szélről nagyon szép gólt szerzett. 29–24

53. perc: Gyors támadásokkal operál a Krim, és jól, mert Stanko szinte lekopírozta az előző gólját. 29–23

52. perc: Grbics találta meg az üresen álló Edwige-et, aki belőtte. 28–23

52. perc: Elvették a labdát a Ferencvárostól, Stanko betört, és a jobb alsóba lőtt. 28–22

51. perc: Grosra nem lépett ki senki, bement a labda a jobb alsóba. 27–22

51. perc: Bölk lökött két kézzel, kiküldték két percre, de ez már a harmadik volt neki, jött a piros lap. Nagy veszteség.

50. perc: Eladott labda a Krimnél, a másik oldalon Bölk nagy lövését szedte ki a jobb felsőből a kapus.

49. perc: Grbics futott be két védő közé, és egészen éles szögből lőtt a bal alsóba. 26–22

48. perc: Stanko lövését nem tudta sáncolni a védőfal, be is surrant a labda a jobb alsóba. 26–21

47. perc: Janurik védése után Malestein a kapufát találta el, de a kipattanót Edwige szedte össze. Folytatódott a támadás, és a bal szélről Márton pattintott a kapuba. 25–21

46. perc: Edwige harcolt ki hetest, valamint emberelőnyt is Zabjek kiküldésével. A hetest Malestein a bal alsóba dobta. 25–20

46. perc: Öt gólt kapott egyhuzamban a Ferencváros, jött is az időkérés.

45. perc: Óriási gödörben a Ferencváros, Radoszavljevics is belőtte a bal szélről. Most minden bemegy nekik. 25–19

45. perc: Klujber lőtt mellé, arra számított, hogy szabálytalanságot fújnak a bírók, de nem így történt.

44. perc: Itt a baj. Brnovic maradt egyedül a hatoson, és nem hibázott. 24–19

43. perc: Nincs szerencsénk sem… Zácsik betörés után lőhetett, a labda a lécről pattant le.

42. perc: Klujber lépéshibája után gyorsan indult Krpezs-Slezák, aztán elcsúszott, Bölköt kiküldték két percre, mert valamennyire hozzáért. Nagy kár. A hetest Gros a bal felsőbe dobta. 23–19

42. perc: Ferencvárosi időkérés.

42. perc: Elképesztő, hogy Gros számos felugró ember között is be tudja lőni a bal felsőbe. 22–19

41. perc: Bölk tört be két védő közé, és a kapusba lőtt.

41. perc: Egészen hihetetlen, hogy Stanko jobb oldalról, milyen éles szögből lőtte be. 21–19

40. perc: Malestein harcolt ki hetest, majd saját maga lőtte be. 20–19

40. perc: Grosra nem sikerült időben kilépni, és a bal alsóba lőtt. 20–18

39. perc: Elrontották a támadásukat a szlovénok, Zácsik a másik oldalon a lécet találta telibe.

38. perc: Márton került nagy helyzetbe, de a kapus a kapufára tolta a labdát.

37. perc: Nem igaz, hogy Gros milyen könnyen tudja kilőni a felső sarkokat... 19–18

37. perc: Bölk labdaszerzése után Malestein indult előre, és a kapuba lőtt. 18–18

36. perc: Passzív támadás végén Bölk bevágta a jobb felsőbe. 18–17

36. perc: Ó, de egyedül maradt Ljepoja a Fradi hatosán, és be is lőtte kegyetlenül. 18–16

35. perc: Edwigenagyon nehezen szedte össze a labdát, de így is belőtte beállóból. 17–16

34. perc: Gyenge magyar támadás után rettentő gyorsan jöttek a szlovénok, majd Ana Gros óriási gólt ragasztott a jobb felsőbe. 17–15

33. perc: Heteshez jutott a Krim, Gros állt a labda mögé, és bevágta a bal felsőbe. 16–15

32. perc: Ma nagyon sül Bölk keze, ezúttal is jó távolról lőtte ki a bal felsőt. 15–15

31. perc: Nem bántuk, hogy Gros lövését Janurik szépen védte.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, egy góllal vezet a Krim.15–14

30. perc: Gros hát mögötti passzából Krpezs-Slezák talált be, de a kevés maradék idő is elég volt Bölknek, hogy átlövésből kilője a bal alsót. 15–14

30. perc: Edwige-nél láb volt, de a bírók elengedték, Malestein gyorsan indult, és bevágta a ziccert. 14–13

29. perc: Időt kért a Krim.

29. perc: Passzívig játszott az FTC, Márton kapta a labdát, és szépen lőtt a léc alá. 14–12

28. perc: Klujber lövését védte a kapus, az, hogy visszarántották, nem érdekelte a bírókat, Pineau pedig messziről belőtte a Fradi üres kapujába. 14–11

27. perc: Húha… Stanko rontott be két védő közé, és kegyetlenül a léc alá vágta a labdát. 13–11

27. perc: Zácsik lövése a kapufáról ment mellé, a másik oldalon Hársfalvi teremtette a földre az ellenfelét, kiküldték két percre.

26. perc: Zácsik cikázott át a védők között, és remekül lőtt a bal felsőbe. Azonnal indultak a szlovénok, és Krpezs-Slezák villámgyorsan belőtte a ziccerét. 12–11

26. perc: Ferencvárosi időkérés.

26. perc: Gros nagy lövése a kapufáról ment ki. Hiába reklamálta, hogy sánc volt, de a bírók nem látták.

25. perc: Rossz passz a Krimnél, Edwige indult gyorsan, de a kapu fölé dobta a labdát, pedig ez ziccer volt…

23. perc: Kölcsönös rontások után jöhetett a Ferencváros, Grbicsnél azonban belemenést fújtak. Határeset volt.

23. perc: Nem elég, hogy hetest kaptak a szlovénok, Szekerest még ki is küldték két percre. A hetest Krpezs-Slezák a kapufára dobta!

22. perc: Ez is bement… Grosnak csináltak helyet, aki nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába. 11–10

21. perc: Heteshez jutott a Ferencváros, amelyet Malestein remekül lőtt a bal alsóba. 10–10

21. perc: Brnovic dolgozott kézzel beállóban, de a bírók hagyták, így aztán belőtte. 10–9

20. perc: Zácsik lövése a blokkon lelassult, a labda épp a kapus kezébe pattant.

19. perc: Lekics lövését védte Janurik, de maradt a labda náluk. Ügyetlenkedett Krpezs-Slezák, ismét a vezetésért támadhatott az FTC.

18. perc: Klujber labdát lopott, indította Mártont, aki biztosan lőtt a léc alá. 9–9

17. perc: Nem találta a rést a Ferencváros, Bölk lövését védte a kapus, de mivel a labda az oldalvonalon kívül ment ki, maradt a labda a magyaroknál. Klujbernél aztán belemenést fújtak.

16. perc: Riszovics két nagy védése után jöhetett Gros bombája, és máris vezetett a Krim. 9–8

15. perc: Malestein maradt egyedül a jobb szélen, és remekül bevágta, hogy aztán pillanatok alatt egyenlítsenek Gros révén a szlovénok. 8–8

14. perc: Ez az FTC-támadás mit sem ért, főleg úgy, hogy a rossz passz után Krpezs-Slezák indult gyorsan, és be is lőtte a kapu jobb oldalába. 7–7

13. perc: Ljepoja nagy helyzetét védte kiválóan Janurik.

13. perc: Janurik csodás védése után Malestein nemkülönben csodás labdamentése következett. A Ferencváros támadása viszont egyáltalán nem volt csodás, a labdaeladás után ráadásul Bölköt kiküldték két percre. Nem tűnt olyan súlyosnak az eset, de hát, ez van.

12. perc: Edwige nem éppen a góljairól híres, de most már másodszor talált be, húzott lövéssel vette be az ellenfél kapuját. 6–7

11. perc: Gyorsan jött a válasz, Lekics vette észre a rést, és ez neki ajándék volt. 6–6

10. perc: Passzívot mutattak a bírók, amikor Edwige labdát lopott. A Ferencváros támadása is passzív volt, Zácsik lövését védte a kapus, de a kipattanót összeszedte Edwige, és a hatosról a hálóba pattintott. 5–6

9. perc: Bölk keze megint elsült, remekül lőtte ki a bal felsőt. 5–5

9. perc: Nem figyelt a magyar védelem, Ljepoja kapta beállóban, és biztosan lőtt a kapuba. 5–4

8. perc: Márton kapta a labdát a bal szélen, és mivel magára maradt, a kapus lába közt lőtt a hálóba. 4–4

7. perc: Zácsik rossz passzát lopta el Krpezs-Slezák, végigrohant a pályán, és a jobb alsóba lőtt. 4–3

7. perc: Sokáig támadtak a szlovénok, Gros lövését viszont védte Janurik.

5. perc: Pineau lövését védte Janurik, az ellenakcióból Zácsik harcolt ki hetest. A hetest Malestein a bal alsóba lőtte. 3–3

5. perc: Bölk vagy tíz méterről lőtte el, és a kapus segítségével valahogy be is ment a labda. 3–2

4. perc: Újabb elhamarkodott ferencvárosi támadás után gyorsan indult Krpezs-Slezák, és be is lőtte. 3–1

4. perc: Zácsik lövése nem találta el a kaput, a másik oldalon Ljepoja maradt egyedül, vezettek a hazaiak. 2–1

3. perc: Zácsik passza nem jutott el Mártonhoz, odalett a támadás, a másik oldalon viszont Ana Gros a szaggatottról bevágta. 1–1

2. perc: Vonalra lépett a bal szélen Radoszavljevics, jöhetett a Ferencváros.

1. perc: Bölk emelkedett fel jó távolról, és kegyetlenül kilőtte a jobb alsót. 0–1

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros tiszta fehérben, a Krim kék-feketében játszik.