Ijesztően indult, de végül biztos FTC-győzelem született Ljubljanában

2019.02.09. 14:44
Nerea Pena (jobbra) betegen is főszerepet vállalt a felzárkózásban (Fotó: Török Attila, archív)
A Győri ETO elleni döntetlen után az egyik legnagyobb közvetlen riválissal, a Krimmel játszott a Ferencváros női kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában. Bár korábban még sohasem nyertek a zöld-fehérek Ljubljanában BL-meccsen, ezúttal sikerült győzniük, és Klujber Katrin, valamint Bíró Blanka remeklésével begyűjtötték a továbbjutás szempontjából nagyon fontos két pontot.

KRIM:
Marincek – Risztovszka 1, GNABOUYOU 6, Zulic 1, Perederij 3, STANKO 5, Mavsar 5 (1). Csere: Pandzic (kapus), Baric 1 (1), Cakalu 1, Krsnik, Amon, Zabjek. Edző: Uros Bregar
FTC:
BÍRÓ B. – Lukács V. 1, KLUJBER 9 (3), HÁFRA N. 5, Mészáros R., Kovacsics 4, Schatzl Nadine 1. Csere: Szikora (kapus), Klivinyi, Horváth D., PENA 3, Márton G. 2, Faluvégi D., Zsiborás L. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc:
5–0. 12. p.: 7–2. 18. p.: 9–3. 23. p.: 9–8. 32. p.: 11–12. 38. p.: 12–15. 45. p.: 15–19. 49. p.: 18–21. 53. p.: 19–23. 55. p.: 21–23. 57. p.: 21–25
Kiállítások:
8, ill. 12 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 3/3
Uros Bregar:
– Tavaly november után voltunk újra teljes létszámban, a hajrában nyomás alatt is tartottuk az ellenfelet, támadásban mégis akadtak problémáink. Szóval egyrészt közel voltunk, más szemszögből viszont annyira mégsem. Az FTC ezúttal szerencsésebb volt, míg mi több elkerülhető gólt kaptunk.
Elek Gábor: – Nehéz mérkőzésre számítottam, de hozzátehetjük, hogy most magunknak tettük nehézzé a kezdéssel. Borzasztóan türelmetlenek és kapkodóak, fegyelmezetlenek voltunk, ám szerencsére rendeztük a gondolatainkat az első félidő végére. Bíró Blanka szenzációs volt, és a védekezésünk is jobb, mint korábban.

A MÁSIK MÉRKŐZÉSEN
GYŐRI AUDI ETO KC–VIPERS KRISTIANSAND (norvég) 33–29 (19–14)

Nem várt könnyű meccs a Ferencvárosra a női kézilabda BL középdöntőjének harmadik fordulójában, hiszen a Ljubljana rendkívül kellemetlen ellenfélnek számít, arról nem is beszélve, hogy az FTC még sohasem tudott BL-mérkőzést nyerni a Krim otthonában.

Az első félidő rémálomszerűen kezdődött, mert a Ljubljana kapusa mindent védett, ráadásul a hazaiak egyre-másra dobták a góljaikat. Amikor már 5–0-ra vezetett az ellenfél, sokan talán időt kértek volna, de Elek Gábor még kivárt. Egészen 7–2-ig... Felrémlett egy esetleges csúnya vereség képe is.

Ekkor kezdett magára találni a Ferencváros, aprólékos, szívós munkával visszaküzdötte magát, és az első félidő végére legalább annyit sikerült elérni, hogy ikszről indulhasson a második játékrész. Ebben nagy szerepe volt a héten betegséggel küzdő Nerea Penának, aki ezekben a kritikus percekben tudott sokat lendíteni a csapata szekerén. (10–10)

Ott meg aztán nagyot változott a játék képe, a Ferencváros mindjárt az elején átvette a vezetést, bejöttek a lövések, ám a legfontosabb az volt, hogy a kapuban Bíró Blanka parádézott. Próbálkozhattak a hazaiak átlövésből, szélről, ziccerből, a válogatott kapusnak szinte lehetetlen volt betalálni.

Közben elöl Klujber Katrin szórta a gólokat, a heteseket is biztosan értékesítette. Az első félidőben hét perc alatt összeszedett két kétperces büntetése után „jegelt” Háfra Noémi is gyönyörű találatokkal jelentkezett.

A hazaiak futottak a pénzük után, de folyamatosan két-három góllal ment a Fradi, és ebből kettő ki is tartott a meccs végéig. (23–25)

Ezzel a Ferencváros négypontos előnyre tett szert a Ljubljanával szemben a negyeddöntőbe jutásért vívott harcban, és ha minden rendben alakul, ennek elégnek is kell lennie.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a mérkőzésnek, két góllal nyert a Fradi. 23–25
60. perc:
Eladták a szlovének, vége a meccsnek.
60. perc: Szlovén időkérés.
60. perc:
Viszonylag sokáig támadtunk, ezzel szépen csordogáltak a másodpercek, végül Háfra lőtt az égbe.
59. perc:
Közelebb jöttek a szlovénok, mert Zulicnak most sikerült a gólszerzés. 23–25
59. perc: Kovacsics
vállalkozott lövésre, de kapu mellé lőtt.
58. perc: Cakalu
egész eddig nem talált be, most sikerült neki. 22–25
57. perc: Risztovszka
hiába került helyzetbe, Bíró védett, az ellentámadásból pedig Kovacsics volt eredményes betörés után. 21–25
57. perc: Végre! Háfra
volt erőszakos, és újabb gólt szerzett. 21–24
56. perc:
Ezúttal is eladott labda, ezúttal is Ljubljana-ziccer, és ezúttal is Bíró-védés.
56. perc:
Újabb eladott labda után Risztovszka ziccerét is megfogta Bíró!
55. perc: Nem erről volt szó... Mavsar
pillanatok alatt labdát lopott, végigrohant a pályán, és ezúttal előtte. 21–23
55. perc: Ferencvárosi időkérés.
54. perc:
Labdát loptak a szlovénok, de Mavsar ziccerét Bíró remekül védte.
54. perc: Risztovszka
most bezzeg belőtte... 20–23
53. perc:
Heteshez jutott a Ferencváros, amelyet Klujber a jobb alsóba pattintott. 19–23
53. perc: Perederij
került ziccerbe, de Bíró kivédte!
52. perc: Márton
kapott labdát a bal szélen, és remekül pattintott a hálóba. 19–22
51. perc: Mészáros
szabálytalansága hetest és két percet ért. A hetest Mavsar belőtte. 19–21
51. perc:
Passzívan támadott a Fradi, nem is sikerült a lövés.
50. perc: Háfra
lőtt szenzációsan közbe, és nem is maradt el a gól. 18–21
49. perc: Perederij
maradt magára beállóban, és belőtte. 18–20
48. perc: Klujber
nyolcadik góljával újra háromra hízott a különbség. Nagyon megy a fiatal játékosnak. 17–20
lövése kijött a védőkről, gyorsan indult a Ljubljana, de Baric ziccerét védte Bíró.
47. perc: Mavsar
nagyon szép ejtésével jöttek fel két gólra a hazaiak. 17–19
47. perc: Kovacsics
maradt lent a földön, miután a rossz lövése lepattant a sáncról. Odanyúlt egy védő, de ezt nem vették észre a bírók.
46. perc: Mavsar
gondoskodott róla, hogy ne maradjon le túlságosan a Krim. 16–19
45. perc: Klujber kiharcolta – Klujber belőtte!
Mármint a hetest, de ezzel már négy közte. 15–19
44. perc:
Már passzívnál Stanko ugrott fel, de Bíró könnyedén fogta a lövést.
43. perc:
Kölcsönös hibázások után labdát szerzett a Fradi, de Schatzl éles szögből ellőtte a labdát, kaput viszont nem talált.
41. perc: Klujber
okosan megnézte az üresen maradt helyet a kapu jobb oldalában, és oda is lőtt. 15–18
41. perc: Krsnik
rántotta le Háfrát, és őt is kiküldték két percre.
40. perc:
Előbb Háfra lőtt szép gólt, majd a másik oldalon Gnabouyout nem lehetett tartani, a kapu közepébe pattintott. 15–17
39. perc: Perederij
szedett össze egy kósza labdát, és bedobta. Közben Martont kiküldték két percre. 14–16
39. perc: Klujbernek
sült el remekül a keze, és ismét a bal alsót vette célba. 13–16
38. perc:
Hatott a jó szó, mert Gnabouyou lövése ezúttal utat talált a hálóba. 13–15
38. perc: Szlovén időkérés.
38. perc: Bíró
halászta le Baric lövését, majd az ellentámadásból Kovacsics lőtte ki a bal alsót. 12–15
37. perc: Risztovszka
lövése a kapufán csattant, de aztán Háfra elügyetlenkedte.
36. perc:
Eladott szlovén labda után Háfra emberelőnyből óriási gólt lőtt. 12–14
35. perc: Gnabouyou
lövését Bíró védte, majd Márton Gréta szép pattintása után vezetünk, ráadásul Stankót ki is állították két percre. 12–13
34. perc:
Előbb Bíró, majd Marincek védett bravúrral.
33. perc:
Előbb Háfra lövése ment be szerencsével, majd Stanko lövése talált be a magyar kapuba. 12–12
32. perc:
Egy nem túl erős, de jól helyezett Gnabouyou-lövéssel egyenlített a Ljubljana. 11–11
31. perc: Klujber
jól játszik, a negyedik szerzett góljával vezet a Fradi! 10–11
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Bíró védésével ért véget az első félidő, és bár rémesen indult, végül ikszre sikerült hozni. 10–10
29. perc:
Kihagyott helyzetek után heteshez jutott a Ferenc város, amelyet Klujber biztosan lőtt a jobb fölsőbe. 10–10
27. perc:
Megint emberhátrányban az FTC Horváth kiállítása miatt.
26. perc: Kovacsics
villámgyorsan szépített. 10–9
26. perc: Stanko
tört erőszakosan befelé, aztán a lövése meg is találta az utat a Fradi kapujába. 10–8
25. perc:
Elrontották a hazaiak, felcsillant az esély az egyenlítésre, de Klivinyinél lépéshibát fújtak.
24. perc: Mészáros
kapott kétperces büntetést, mert túlságosan keményen tüntette el Perederijt a kapu előteréből.
23. perc: Gnabouyou
elrontotta, az ellentámadásból viszont Pena az álmélkodó kapus bánatára a jobb felső sarokba vágta a labdát. 9–8
22. perc: Szlovén időkérés.
22. perc:
Újabb elrontott hazai támadás után Pena lőtt a jobb alsóba. Már csak két gól a hátrány. 9–7
21. perc: Pena
végre meglőtte az első gólját, így lassan, de biztosan közeledünk a hazaiakhoz... 9–6
21. perc:
Lépésgyanús szlovén támadás végén Amon került ziccerbe, de Bíró védett.
20. perc:
Labdát szereztünk, de a gyors támadást elpackáztuk.
19. perc: Klujber
labdát lopott, végigszáguldott, és a jobb alsóba lőtt. 9–5
19. perc: Schatzl
ezúttal már pontosabban célzott egy szép akció végén. 9–4
18. perc: Gnabouyou
cselezett jobbra, aztán kilőtte a kapu jobb oldalát. 9–3
17. perc:
Semmi nem akar összejönni... Schatzl ziccerben Marinceket találta el.
16. perc:
Kapufa a horvátoknál, aztán Klivinyi rendkívül erőtlen lövését fogta Marincek.
15. perc:
Újabb elrontott Fradi-lövés, naggyá tesszük a szlovén kapust.
15. perc: Stanko
lövése megint a bal felsőbe jutott. 8–3
14. perc: Lukács
megfogadta Elek Gábor szavait, és a hosszúba már betalált. 7–3
13. perc: Klivinyi
eladta, Risztovszka végigrohant, de vonalra lépett...
12. perc: Ferencvárosi időkérés.
12. perc: Stanko
ment fel a magasba, és kilőtte a bal fölsőt. 7–2
11. perc: Lukács
a rövid sarkot vette volna célba, de a kapus hasát találta el.
10. perc: Zulic
szabálytalansága két percet ért, majd Mavsar labdát szerzett, és ezúttal már bedobta a ziccert. 6–2
10. perc: Mavsar
került ziccerbe, de ellőtte a kapu mellett.
9. perc: Bíró
szép védése után lecsorgott az emberhátrány, majd Klujber szép lefordulás után lőtt a bal alsóba. 5–2
9. perc:
Megtört a jég. Kovacsics lőtt a jobb alsóba. 5–1
8. perc: Gnabouyou
már az ötödik Ljubljana-gólt szerezte. 5–0
7. perc: Háfra
labdát vesztett, majd visszahúzta ellenfelét, megint kiállították két percre.
6. perc: Háfra
sem talált be, mert védett a kapus, az ellentámadásból viszont Perederij növelte a hazai előnyt. 4–0
5. perc: Klujber
rossz lövése után Stanko lőtte a harmadik gólt. 3–0
4. perc: Lukács
elrontott helyzete után Gnabouyou került helyzetbe, és ezúttal bedobta. 2–0
4. perc:
Vezetnek a szlovének, ráadásul Háfrát kiállították. Baric dobta be a hetest. 1–0
3. perc: Kovacsics lövése nem volt jó.
3. perc:
Hosszas szlovén támadás után Gnabouyou középre tartó lövését védte Bíró.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, az FTC tiszta fehérben, a szlovénok kék-feketében játszanak.

ELŐZMÉNYEK

Az FTC eddig hatszor találkozott a Ljubljanával a BL-ben, négyszer kikapott, kétszer nyert, legutóbb 2013. márciusában 31–25-re győztek a szlovénok a BL-középdöntőben.