Női kézi BL: Korsósék drámai végjátékban jutottak be a negyeddöntőbe

D. S. B.D. S. B.
2023.03.26. 17:44
A Rapid Bucuresti ledolgozta első meccsen összeszedett hátrányát és negyeddöntős a BL-ben (Fotó: Rapid Bucuresti/Fb)
Az idegenbeli ötgólos, 29–24-es vereség után hazai pályán elért 30–24-es sikerével megfordította és megnyerte a szlovén Krim Ljubljana elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős párharcot a Korsós Dorinát foglalkoztató román Rapid Bucuresti női kézilabdacsapata, amely bejutott a negyeddöntőbe, s a címvédő norvég Vipers Kristiansand lesz az ellenfele.

A nyolcaddöntő első felvonása változó játékot hozott, hiszen a bukarestiek öt góllal is vezettek, mégis 29–24-es vereséget szenvedtek a szlovén fővárosban, így a visszavágóra fel volt adva a lecke a korábbi magyar szövetségi kapitány, Kim Rasmussen csapatának.

A Rapid kiváló első félidőt produkált és Estavana Polman révén még a szünet előtt ledolgozta összetett hátrányát (12–7), de a második játékrészben hiába állt már továbbjutásra is (például 18–12-nél), a Krim Jovanka Radicsevics hetesével három gólra csökkentette a különbséget.

21–18 után viszont nem maradt esélyük a győzelemre a vendégeknek, a Rapid pedig kiválóan hajrázott és a továbbjutás szélén táncolt, majd az utolsó fél percben elkövetett szabálytalanság miatt piros lapot kapó Natasa Ljepoja kiállítása után a román csapat emberelőnyét kihasználva 30–24-re vezetett, s ezt a különbséget már az utolsó másodpercekben sem engedte ki kezei közül és végül minimális különbséggel harcolta ki a legjobb nyolc közé jutást.

A Rapid ellenfele a negyeddöntőben a címvédő norvég Vipers Kristiansand lesz.

A mérkőzés legjobbja a hazaiaktól a nyolc góllal záró Estavana Polman volt, míg a vendégektől Aleksandra Rosiak hétszer volt eredményes. Korsós Dorina egy lövéssel próbálkozott, gólt nem szerzett.

Budocsnoszt Podgorica (montenegrói)–FTC-Rail Cargo Hungaria 22–27
Továbbjutott: az FTC-Rail Cargo Hungaria, kettős győzelemmel, 55–46-os összesítéssel
Esbjerg (dán)–Brest Bretagne (francia) 27–24 (14–12)