10 után 13 – a Győr másodszor is simán legyőzte a Dortmundot

2020.11.08. 13:45
Három nap alatt másodszor győzte le a Győr a Dortmundot (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 8. fordulójában a Győri Audi ETO KC 38–25-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
B-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–BV BORUSSIA 09 DORTMUND (német) 38–25 (19–11)
Győr,
Audi Aréna, 969 néző. V: Pandzics, Moszorinszki (szerbek)
GYŐR: SILJE SOLBERG – LUKÁCS V. 4, NZE MINKO 5, Brattset 2, E. AMORIM 6, S. OFTEDAL 6, Görbicz 5 (4). Csere: Glauser (kapus), Kurtovic 4, Edwige 3, Faluvégi D. 3, Puhalák. Edző: Danyi Gábor
DORTMUND: Ten Holte – Vollebregt 2, Van Zijl 2, Grijseels 3, Freriks, BLECKMANN 5, J. Gutiérrez 2. Csere: Roch, Duijndam (kapusok), Rode 2, Abdulla 5 (3), Danielsson 1, Stockhschläder 3. Edző: André Fuhr
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 8–1. 20. p.: 13–4. 25. p.: 14–9. 33. p.: 22–12. 42. p.: 28–14. 50. p.: 34–19. 54. p.: 34–24
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3
Danyi Gábor:
– Hajtós, nagyon jó kézilabdát játszó csapattal találkoztunk és köszönet, hogy mindkét fordulót itt vívhattuk Győrben. Nagyon jól kezdtünk, ez a teljesítmény pedig meghatározta az egész mérkőzést. Ahogy előzetesen is terveztük, sokat cseréltünk és a pihentetésre is volt lehetőségünk.
André Fuhr: – Nehéz helyzetben voltunk, hiszen kétszer egymás után léptünk pályára a világ egyik legjobb együttese ellen, ráadásul kevesen is vagyunk. Az elején túlságosan is megilletődöttek és lassúak voltunk, de utána sikerült a saját szintünkön teljesíteni. Sokat okulhatunk ezekből a meccsekből, elégedetten térhetünk haza.

A német együttes három legjobbja – Kelly Dulfer, Inger Smits és Delaila Amega – nélkül, csupán tíz mezőnyjátékossal érkezett, a hazaiak keretéből pedig ezúttal is Anne Mette Hansen, Veronica Kristiansen és Fodor Csenge hiányzott.

Péntekhez hasonlóan a győriek ezúttal sem sokáig hagytak kérdést afelől, ki fog nyerni, viszont mígakkor az első szűk negyedórában tartotta magát a Dortmund(8–7), most nagyjából egy percig volt meccsben a német csapat (0–1), a vezető gólra ugyanis nyolccal feleltek Lukács Viktóriáék (8–1), majd gyorsan elléptek kilenccel is (14–5).

Itt kicsit megrekedt a Stine Oftedalt már javában pihentető együttes, Silje Solberg is kevesebbet védett, Ten Holte is egyre gyakrabban akadt bele a labdába, és hiába volt két gyors német időkérés, a 27. percben Danyi Gábornak is el kellett beszélgetnie csapatával (15–10).

A kis pihenő visszazökkentette a meccset a korábbi mederbe, Amanda Kurtovic is kezdett belelendülni, a szünet pedig a péntekihez hasonlóan 19–11-es ETO-előnnyel érkezett el.

A második félidőben egyre inkább kezdtek lemaradozni a németek, sorra jöttek a győri hetesek, és nyílt is az olló a felek között, az 50. percre már 15 volt a fór (34–19).

Itt megint jött egy kis megtorpanás, még emberelőnyben sem ment a Győrnek, a Dortmund egy 5–0-s szériát futott (34–24), de Eduarda Amorim megint gyorsan letörte a vendégek lelkesedését (38–25).

A csoport másik mérkőzésén: CSZKA Moszkva (orosz)–Odense (dán) 27–23 (14–11)

8. Ramnicu Valcea (román)4493–126–330

60. Nem lövik el, véget ért a mérkőzés. A pénteki 10 gólos siker után most 13 lett közte.
60.
Még egy időn túli szabaddobás.

60. Nze Minkoaz üres kapuba lő a saját térfeléről. 38–25
59. Faluvégiejti át a kapust. 37–25
58. Rodeis kap még egy két percet a végén.
57. Nze Minko lövést ront, Glauser viszont véd.
57. Abdullaszétlövi a jobb felsőt. 36–25
57. Amorimmost kimegy két percre.
56. Stockschläder most kapufát lő, marad náluk.
56. Amorimújabb átlövése gól. 36–24
55. Stockschläder most a hosszúra, ezt már védi Glauser.
55. Amorimtöri meg a csendet. 35–24
54. Abdullalerohanásból szépít. 34–24
54.Stockschläder a rövidbe megint. 34–23
53. Puhalákziccerét védte a kapus.
53. Bleckmannmeglöki Amorimot, itt az első két perc.
Eladott labda itt és ott.
46. Stockschlädermegszerzi az első gólját, Oftedal passza után Edwige eredményes. 31–18
42. Most Amorim harcol ki hetest.
42. Danielsson került ziccerbe beállóban, a kapufa segített a győrieken.
41. Brattset harcol ki újabb hetest. Görbicz most a bal alsóba lőtt. 27–14
40. Nze Minko ziccerét védi a kapus, Bleckmannkozmetikáz. 26–14
39.
Túl magas passz Abdullának.
39. Most Nze Minkoszerez labdát, ő góllal zár. 26–13
38. Bleckmannment fel, Oftedal pedig be. 25–13
38. Görbicz remek labdaszerzés után ziccert ront.
37. Görbiczmásodik hetese a jobb alsóban. 24–12
36. Nze Minkónál is lépés, de Glauser ziccert véd.
35.
Passzív, majd lépés.
34. Jó blokk, Glauser véd. Oftedal és Brattset újabb összjátéka hoz gólt. 23–12
33. Oftedalnegyedik lövése is gól. Faluvégi pedig labdát szerez. Majd az akció végén gólt is. 22–12
32. Belül védekezés, harmadik dortmundi hetes. Az első gól, Abdulla a bal alsóba lőtt. 20–12
31. Oftedal játszott Brattsethez, gól. 20–11
31.
Nze Minko eladja, de Abdulla fölé lőtt ziccerben.
31. Faluvégi és Glauser a Győrben. Folytatódik a meccs.

30. Véget ért az első félidő, péntekhez hasonlóan 19–11-es győri előnnyel.
30. Grijseels megint alulról, de ez gyengébb. Kurtovic ellövi, ez már gól. 19–11
30. Amorim szanaszét lövi a jobb felsőt. 18–11
29. Grijseelslapos lövése talál utat a kapuba. 17–11
28. Edwigekapott bejátszást, most bevágja. 17–10
27. Nze Minko ment bele, de elrontják az indítást.
27. Kurtovicgyorsan befejezi az akciót, Solberg pedig véd egyet. 16–10
27. Időt kért a Győr.
26. Bleckmannszétlövi a bal felsőt. 15–10
26. Nze Minkomegpattanó lövése töri meg a jeget. 15–9
25. Edwige ziccerét védi a kapus, Abdulla is kozmetikáz kicsit. 14–9
24.
Nze Minko mellé bombáz. Solberg viszont most megszerzi.
24. Eladott labda, Grijseels is szépít. 14–8
24. Rodelehetetlen szögből a rövidbe. 14–7
23. Amorim kap egy blokkot, de visszaszerzi, Görbicz éles szögből ront.
22. Rodekerül helyzetbe, szépít. 14–6
22. Eljut a labda Edwige-ig, ez pedig ritkán rossz jel. 14–5
21. Visszapattan a dortmundiakhoz, Gutiérrez hatról nem ront. 13–5
21.
Solberg újabb ziccert véd, Kurtovic viszont ellépi.
20. Lukácsmost a szélről, szépen pattintja be. 13–4
19. Solberg véd, majd gyorsan eladja mindkét csapat, jöhet a győri ismét.
18. Vollebregthezeljut a labda, szépen ejt, de Kurtovic rögvest válaszol átlövésből. 12–4
17. Újabb német időkérés.
17. Amorim labdát szerez, Lukács indul, gól. 11–3
16.
Amorim talpról lő, Ten Holte védett.
15. Oftedal szerzett labdát, majd Gutiérrez is, utóbbi végig is viszi. 10–3
14. Görbicz talán először kapott labdát a bal szélen, a hosszú alsóba lőtt. 10–2
14. Alulról eleresztett lövés, Solberg megint véd.
13. Bejöttek Kurtovicék. Egy gyors belemenés.
12. Bleckmann hetest harcol ki. Grijseels mellé lőtt.
12. Grijseelsbetörésből megtöri a jeget, de Nze Minko rögvest felel. 9–2
11. Amorimék blokkolnak, korner.
11. Edwige és Kurtovic is melegít már, egyet pedig véd a kapus.
10. Szenzációs győri védekezés, lépéshiba.
10. Bleckmann mellé lőtt, Lukács nem. 8–1
9. Amorimkerül ziccerbe, ez is gól. 7–1
9. Grijseels lövését is védi a győri kapus.
8. Van Zijl átlövése Solberg zsákmánya, Nze Minko simán megy át a védelmen. 6–1
8. Időt kértek a németek.
7. Lukácsfutott be, kapta a labdát Amorimtól, bevágja. Bleckmann megint kapufát lő. Oftedal pedig betör. 5–1
7. Gutiérrezbüntetőjét pedig Solberg védi.
6. Nze Minko ziccerét viszont Ten Holte védi.
5. Gyors győri ellentámadás, Amorim felmegy, és bezúzza. Solberg védi Bleckmann lövését. 3–1
5. Görbiczhetese a kapufáról a kapusra pattant, onnan viszont nem ment be.
3. Bleckmann szétforgácsolja a kapufát.
3. Hosszú támadás végén nincs védeni való, Oftedal viszont újabb lövéséből eredményes. 2–1
2. Oftedalgyorsan felel. 1–1
1. Vollebregtmaradt üresen a jobb szélen, be is vette Solberg kapuját. 0–1