A Fradi tett róla, hogy ne maradjon hibátlan a Rosztov-Don

2016.02.13. 14:52
A Ferencváros küzdelmes mérkőzésen ikszelt a Rosztov-Donnal (Fotó: Veres Viktor)
A Ferencváros 29–29-es döntetlent játszott az eddig százszázalékos Rosztov-Donnal a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőcsoportjában. A Fradi vezetett a meccs nagy részében, a legvégén azonban emberhátrányba kerülve a pontszerzés is veszélyben volt.

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT
4. FORDULÓ
FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz) 29–29 (15–13)
Syma-csarnok, 3500
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
FTC: Szikora – Kovacsicz 1, Pena 4, Szucsánszki 3, SZAMORÁNSKY P. 4, ZÁCSIK 7, SCHATZL 4. Csere: Tomasevics (kapus), Mészáros R., Szekeres, SZEKERCZÉS 6 (6), Hornyák D., Cifra. Vezetőedző: Elek Gábor
ROSZTOV-DON: Ka. Lunde – MANAHAROVA 6, Petrova, Szeny, Szlivinszkaja 2, Bobrovnyikova 1, Borscsenko 2. Csere: Mehgyijeva, Szedojkina (kapusok), ILJINA 9 (5), SIMKUTYE 8 (4), Avgyekova, Sztyepanova, Davigyenko 1. Vezetőedző: Jan Leslie
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 12. p.: 4–4. 18. p.: 7–7. 21. p.: 8–10. 24. p.: 11–10. 28. p.: 14–12. 35. p.: 18–16. 40. p.: 22–19. 48. p.: 25–25. 51. p.: 28–26. 57. p.: 29–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 9/9

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Thüringer HC (német)–Larvik (norvég) vasárnap 14.00
Fleury (francia)–HCM Baia Mare (romániai) vasárnap 19.00

A Ferencvárosra a mezőny egyetlen hibátlan csapata, az orosz Rosztov-Don várt a BL középdöntőjében. Idegenben két góllal maradt alul a népligeti együttes, de abban a meccsben a pontszerzés esélye is reálisan benne volt.

Nem úgy a múlt héten lejátszott nagybányai találkozóban, ahol simán kikapott az FTC, így felértékelődött a hátralevő két hazai erőpróba jelentősége. Ezúttal a kapu mögötti felső szektort is megnyitották, így 3500 szurkoló buzdíthatta a zöldeket a mérkőzésen, amely a napokban elhunyt Rudas Ferenc emlékére gyászszünettel kezdődött. A hétközi Magyar Kupa-összecsapást sérülés miatt kihagyó Nerea Pena is vállalni tudta a játékot a Fradiban.

Jól kezdett Elek Gábor együttese, ha nincs a három kapufa, akár öt góllal is vezethetett volna az első percek elteltével. Így azonban a kezdeti lendület után támadásban megtorpanó FTC-t 4–4-nél utolérte a Rosztov, ráadásul az oroszországi meccsen a ferencvárosiakat megbabonázó Katrine Lunde is belelendült. A védekezéssel nem volt gond, sorban jöttek a blokkok, a Rosztov csak két akciógólra volt képes negyedóra alatt.

Elek vállalja a véleményét, nem tart a következményektől

Zácsik Szandra átlövéseivel lendített a csapat szekerén, de a túloldalon is megvolt a válasz a kiválóan játszó Jekatyerina Iljina révén. A 18. percben átvette a vezetést a Rosztov, majd kétgólos hátránynál (7–9) Elek Gábor időt kért. Adva volt a feladat, újra zártabbá kellett tenni a védekezést, majd ezután egy emberelőnyt is kihasználva Szucsánszki Zita üres kapus találatával sikerült visszavenni a vezetést. A szünetben 15–13-ra ment az FTC.

A második félidő elején pillanatok alatt egyenlített a Rosztov, ám ez nem zavarta meg a Fradit, hamar újra magához ragadta a kezdeményezést. Schatzl Nadine és Szamoránsky Piroska is biztos kézzel értékesítette a helyzeteit. Sokatmondó volt, hogy Jan Leslie a 39. percben lecserélte Lundét, majd először tudott hárommal ellépni a magyar csapat. Leszakítani azonban nem sikerült az ellenfelet, Iljina mellett Regina Simkutye is megszórta magát. Lunde mindössze hat percig ült a padon, aztán már vissza is cserélték. Elég volt pár technikai hiba, hogy újra döntetlen legyen az állás (25–25), jött is az újabb hazai időkérés.

Szekerczés Luca hibátlanul lőtte a heteseket, és Zácsik is újra gólerős formában játszott, így a kiélezett rangadó hajrája megint kétgólos ferencvárosi előnnyel indult. A Rosztov feljött mínusz egyre, miközben Pena emberfogást kapott. A kimaradt támadás utáni lerohanás végén kiállították a spanyol irányítót, míg az oroszok hetesből egyenlítettek. Elek harmadik időkérése után emberhátrányban játszotta le az utolsó másfél percet az FTC. Szucsánszi kapufáját követően maradt a labda a hazaiaknál, de több gól már nem esett, így döntetlennel zárult a mérkőzés. A Fradinak még így is jó esélye van a második helyre, de ehhez már egy larviki jó eredményre is szükség lehet.

„Az egy pont több a semminél, de egyértelműen csalódott vagyok – mondta Elek Gábor, az FTC vezetőedzője a Sport Tv-nek. – A végjátékban a játékvezetők látványosan az ikszre törekedtek, nem is értem, hogy mi történt az utolsó percekben. A védekezésünk messze nem volt elég, jobb védőmunkával ezt a találkozót könnyen hozzuk. A végjátékban olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem kellett volna. Jól játszottunk a mérkőzés nagy részében, de ez csak akkor ért volna valamit, ha nyerünk. Nem vagyok elégedett, ugyanakkor teljesen csalódott sem. Ebben a meccsben benne volt a győzelem. A küzdőszellemünkkel nem volt semmi baj, huszonkilenc gólt szereztünk egy nem akármilyen védelem és kapus ellen. Picit több összpontosítással nyerhettünk volna."

2. FÉLIDŐ

A Rosztov-Don már nem százszázalékos a BL-ben, és a Fradi sem hibátlan hazai pályán.
VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, FERENCVÁROS–ROSZTOV-DON 29–29! Az orosz játékosok körtánccal ünnepelték a megszerzett pontot.
59. perc: Szucsánszki
lövése a lécen csattant, a labda maradt a Fradinál. Szucsánszki az utolsó másodpercben utolsó erejéből még egyet lőtt, de ezt a kísérletet Lunde védte.
Bő másfél perccel a vége előtt Elek Gábor időt kért.

58. perc: Penát kiállították, azaz kiderült: emberhátrányban fejezi be a meccset a Fradi, ha az oroszoktól nem lesz kiállítás. Simkute hetesből egyenlített. 29–29
58. perc:
Schatzl belül védekezett, Iljina pedig kíméletlenül bevágta a hetest. 29–28
Heten támadtak az oroszok, vészkapussal.
57. perc:
Pena harcolt ki hetest. Szekerczés bedobta Lundénak, hatból hat a hetesekből. 29–27
56. perc: Manaharova
óriási gólt lőtt a jobb szélről. 28–27
56. perc: Pena próbálkozása mellé ment.
55. perc: Szeny erőtlen lövését Tomasevics könnyedén védte.
Kikérték az utolsó idejüket az oroszok.
54. perc:
Zácsik lövése levágódott a sáncról, de a labda maradt a Fradinál. Utána Pena lőtt mellé passzívnál.
53. perc: Szeny magához képest nagyon gyengén játszott, újabb labdát adott el.
52. perc: Szekerest állították ki két percre a hajrához érve.
51. perc: Zácsik
szenzációs. 28–26
50. perc: Manaharova
befutott a szélről, labdát kapott, gólt lőtt. 27–26
49. perc: Schatzl
ötödik góljával kettővel vezettek a zöld-fehérek. 27–25
49. perc: Davigyenko fölé lőtt, támadott a Fradi – emberelőnyben.
48. perc: Petrovát
kiállították két percre, Szekerczés bedobta a hetest. 26–25
A Rosztov-Don eddigi 25 góljából 15-öt a Simkute, Iljina kettős szerzett.
Elek Gábor
időt kért, jó lenne, ha az első félidőhöz hasonlóan ismét lenne eredménye.
48. perc: Simkute
kilőtte a jobb felsőt. 25–25
46. perc: Manaharova
használta ki az emberfórt. 25–24
46. perc: Zácsik
lövéséhez hozzáért Szedojkina, de védeni nem tudott. 25–23
45. perc: Iljina
a nyolcadik gólnál járt, most hetesből köszönt be. Cifrát kiállították. 24–23
45. perc:
Tomasevics védése után Schatzl lőtt kapufát.
Nagy volt a rohanás, a kapusok ezekben a percekben nemigen találkoztak a labdával.
44. perc: Szucsánszki
befért a védők között, és gólt dobott. 24–22.
43. perc: Simkuténak
nagyon ment. 23–22
42. perc: Pena
villant a másik oldalon. 23–21
42. perc:
Már megint csak egy gól a különbség, Manaharova szerzett gólt. 22–21
42. perc: Kovacsicz lövését Szedojkina hárította.
Szikorát Tomasevics váltotta a Fradi kapujában.
41. perc: Simkute
átlövése beakadt. 22–20
Időt kértek az oroszok, akik nem sokkal ezelőtt kapust cseréltek, Lunde helyett Szedojkina a pályán.
41. perc: Zácsik
találata után először vezetett hárommal a Fradi! 22–19
39. perc: Schatzl
góljával ismét kettő a különbség. 21–19
39. perc: Szlivinszkaja
kiállítása miatt emberelőnyben a Fradi.
38. perc: Simkute
hétméteresből. 20–19
38. perc: Szamoránsky
újra betalált. 20–18
37. perc: Iljinára
nem volt ellenszer. 19–18
37. perc: Schatzl
a kipattanó után nem hibázta el a ziccert. 19–17
36. perc: Borscsenko
volt eredményes. 18–17
35. perc: Szamoránsky
talált be Pena gyönyörű passzát lövetően. 18–16
34. perc: Pena
átlövése most beakadt. 17–16
33. perc:
Szeny ziccert hibázott, a vendégek következő támadásából azonban Manaharova egyenlített. 16–16
32. perc: Szlivinszkaja
lövése utat talált Szikora kapujába. 16–15
31. perc: Szucsánszki
betört, és Lunde lába között a léc alá pattintott. 16–14
31. perc:
A második félidő első percében hetest kaptak a vendégek, Iljina ezúttal is higgadt maradt. 15–14

1. FÉLIDŐ

Elek Gábor időkérése után a Ferencváros játéka feljavult, főleg támadásban, így a zöld-fehérek megérdemelten vezettek 30 percnyi játék után.

30. perc: Szekerczés büntetője hibátlan. Vége a félidőnek. 15–13
29. perc: Iljina
szépített, Kovacsiczot kiállították. 14–13
28. perc: Schatzl
a szélről eredményes. 14–12
27. perc: Szucsánszki
átlövése jó. 13–12
26. perc: Pena
első góljára Manaharova válaszolt. 12–12
25. perc: Iljina
hetesből bődületesen nagy gólt dobott. 11–11
25. perc:
Elek Gábort reklamálás miatt szóban figyelmeztette a játékvezető, Zácsikot pedig egy ütközés után ápolni kellett.
Most az oroszok kértek időt.
24. perc:
A Rosztov-Don vészkapussal támadott az emberhátrány miatt, a labdaszerzés után Szucsánszki az üres kapuba lőtt. 11–10
23. perc: Szekerczés
most sem hibázott. 10–10
23. perc: Iljina lövésére elakadt Szikorában, a másik oldalon ismét hetes a Fradinak.
22. perc: Szekerczés
bepattintotta Szedojkinának. 9–10
22. perc: Simkute
kapott kétperces büntetést, a Fradi pedig hétméterest.
22. perc: Szikorán semmi nem múlt, egymás után másodszor védett nagyot.
21. perc: Simkute
keze ismét elsült. 8–10
20. perc:
Zácsik passza után Schatzl szépít a bal szélről. 8–9
Elek Gábor időt kért.
19. perc: Davigyenko
góljával kettővel vezettek a vendégek. 7–9
19. perc: Zácsik bal alsóba tartó lövésére most figyelt Lunde.
18. perc: Szlivinszkaja
ejtése után először vezet a Rosztov-Don. 7–8
18. perc: Iljina
átlövésből nagy gólt ragasztott a jobb felsőbe. 7–7
17. perc: Szamoránsky
góljával ismét vezetett a Fradi. 7–6
17. perc:
Szucsánszki lövése célt tévesztett, de Manaharova sem talált be, Szikora az útját állta.
16. perc: Manaharova
volt eredményes lerohanásból. 6–6
15. perc: Zácsik
ismét a bal alsóba. 6–5
15. perc: Iljina
elhúzott a Fradi védői mellett, majd kilőtte a hosszút. 5–5
14. perc: Zácsik
most esélyt sem adott Lundénak. 5–4
13. perc:
Kovacsicznak nagy szöge volt, de nem tudott túljárni Lunde eszén.
13. perc: Zácsik lövését Lunde leolvasta.
12. perc: Jól sáncoltak az oroszok, most Pena lövése vágódott le.
12. perc: Simkute
hetesébe Szikora megint beleért, ám a labda bepördült. 4–4
10. perc:
Az oroszok kétszer is hibáztak támadásban, de ezt a Fradi nem tudta kihasználni.
9. perc: Szucsánszki és Zácsik lövését is blokkolták.
8. perc: Simkute
hetesét Szikora nem tudta hárítani, bár nem állt tőle messze. 4–3
8. perc:
Pena lövését Lunde fölé paskolta.
7. perc: Schatzl válaszolt az oroszok góljára a bal szélről. 4–2
7. perc: Bobrovnyikova átlövésből köszönt be. 3–2
6. perc: Szekerczés Luca
is értékesítette az első hetesét. 3–1
5. perc:
Schatzl Nadine belül védekezett, Iljina hetesből szépített. 2–1
4. perc: Iljina kísérletét Szikora és a kapufa együttes erővel hárította, a másik oldalon Kovacsicz lövése találta el a kapufát.
4. perc: Kovacsicz Mónika is bemutatkozott. 2–0
3. perc:
Második támadásából sem szerzett gólt a vendégcsapat, Manaharova lövését Szikora Melinda védte bravúrral.
1. perc: Zácsik Szandráé
volt a mérkőzés első gólja egy betörés után. 1–0
1. perc: A Ferencváros kezdte a mérkőzést!

A Ferencváros zöld, a Rosztov-Don szürke-kék mezben lépett pályára.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Ferencváros–Rosztov-Don női kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online közvetítésénél!