Remek rajt a BL-ben, biztosan nyert az FTC az Odense ellen

2022.09.10. 15:46
Megkezdte szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében az FTC-Rail Cargo Hungaria. Az Érd Arénában jó FTC-kezdés után visszajött a meccsbe a dán Odense, de a második félidőben már a Ferencváros akarata érvényesült, és biztosan nyert.
Klujber Katrin hét gólt szerzett az Odense ellen
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)
Klujber Katrin hét gólt szerzett az Odense ellen A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)
NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ, A-CSOPORT

FERENCVÁROS–ODENSE HANDBOLD 27–23 (12–12)
Érd Aréna, 1400 néző. V: Merz, Kuttler (németek)
FTC: JANURIK– MALENSTEIN 7 (2), Tomori, Edwige, LEKICS 3, BÖLK 7, Márton 2. Csere: Sass (kapus), KLUJBER 7, Szucsánszki, Szöllősi-Zácsik, Cvijics 1, Stolle. Edző: Elek Gábor
ODENSE: Reinhardt – Vollebregt, Housheer 2, AARDAHL 4, FRAHM 7, HOJLUND 5, Van Wetering 1. Csere: Thörn (kapus), Loseth, Iversen 1, Pedersen 1, Háfra 1, Ikehara 1. Edző: Ulrik Kirkey
Az eredmény alakulása. 12. perc: 7–3. 27. p.: 10–10. 35. p.: 15–15. 38. p.: 18–15. 50. p.: 26–20
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
Elek Gábor: – Nagyon nehéz hetek állnak mögöttünk, de az elmúlt három-négy napban már bizakodó voltam, látva a csapat edzésen nyújtott teljesítményét. Úgy gondolom, a héten értük el azt a sebességet, ami elvárható. Több kisebb, de hosszan elhúzódó sérüléssel küszködtünk a felkészülés során, egy-két játékos még azért üldözi önmagát. Büszke vagyok, hogy rendkívül jól védekeztünk, és amíg odafigyeltünk, a támadójátékunk is nagyszerűen alakult.
Ulrik Kirkey: – Nagyon csalódottak vagyunk, nem tudtunk a magunktól elvárt szinten kézilabdázni, de mindemellett tiszteljük a Ferencvárost, hogy hatvan percen keresztül nyomás alatt tudott tartani bennünket. Nehezen kezdődött a mérkőzés, aztán a hét a hat elleni játéknak köszönhetően egyenlíteni is tudtunk, de a második félidőben túl sok egyéni hibát követtünk el. Csalódottak vagyunk, de várjuk a következő fordulót.

Jól kezdte az Odense elleni mérkőzést a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligája nyitó fordulójában, hiszen hét perc játék után már négy góllal, 5–1-re vezetett, ezzel arra sarkallta a dánok vezetőedzőjét, hogy először kérjen időt. A Fradi viszont nem engedte át a kezdeményezést riválisának, hiszen a dánok nem tudtak három gólnál közelebbre zárkózni negyedóra játékot követően sem, azt is csak úgy, hogy támadásban kockáztattak, és kapus nélküli, hét a hat elleni játékkal igyekeztek feltörni az FTC védekezését.

Nem a levegőbe beszélt Elek Gábor az FTC-Rail Cargo Hungaria vezetőedzője mérkőzés előtti nyilatkozatában, mikor arra hívta fel a figyelmet, hogy az Odense gyorsasága miatt a hazaiaknak különösen fegyelmezetten és sebesen kell cserélniük a védekező és a támadó fázisok között.

Ehhez tartotta is magát a magyar csapat, huszonkét percet követően viszont lépéskényszerbe került a magyar szakvezető, mivel hosszú idő után ismét két gólra zárkózott a dán fél. Az időkérés ellenére az egyetlen olyan magyar, Háfra Noémi dobta a következő gólt, akinek a hazai drukkerek nem örültek, hiszen a junior világbajnok a Győri Audi ETO játékosaként kölcsönben szerepel az Odensénél.

A remek kezdést követően a félidő végére hullámvölgybe került a Ferencváros, ezzel párhuzamosan pedig a vendégek játéka is feljavult, és a huszonhetedik percben 10–10-es állásról kezdődhetett minden elölről. Két-két gól született még az első játékrészben, így döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok abban a reményben, hogy a félidő a Ferencvárosnak tesz majd jobbat.

A fordulás után az első játékrész talán legjobb hazai játékosai, Klujber Katrin és Angela Malestein szereztek egy-egy gyors gólt, de az Odense ezúttal nem hagyta ellépni a Fradit, és hamar kiegyenlített. A zöld-fehérek képesek voltak még egy sebességi fokozattal magasabbra kapcsolni, és hiába az Odense mesterének, Ulrik Kirkelynek újabb időkérése, a Ferencváros lendülete nem tört meg, és a második félidő tizenkettedik percében már öt góllal vezetett Elek Gábor együttese.

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt a Fradi-játékosok testbeszéde, és a két csapat közötti hatgólos különbség alapján már érezni lehetett, nem engedi ki kezei közül a sikert a hazai egylet. A végére ugyan négy gólra csökkentette a különbséget az Odense, de összességében biztosan és megérdemelten nyerte meg a Fradi az első évadbeli BL-mérkőzését 27–23-ra.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, négy góllal nyert a Ferencváros. 27–23

60. perc: Bölk lövése után jött a szöglet, majd Bölk megint ellőtte, Reinhardt védett.

59. perc: Malestein lövése ezúttal nem ment be a kapuba, jöttek a dánok, Housheert lökte Tomori, maradt a labda náluk, és Frahm lövése Janurikról pattant a hálóba. 27–23

58. perc: Támadóhiba az Odensénél, le is fújták a bírók.

57. perc: Nem siette el a Ferencváros, Cvijics két ember között betört, és bevágta a gólt. Ez a meccs megvan. 27–22

57. perc: Klujbert lövés közben meglökte Höjlund, kiküldték két percre a dánt.

56. perc: Höjlund betörése látszólag hetest ért, a bírók nem fújtak, a labda pedig kipattant a lécről.

55. perc: Lekics esett el, remélte, hogy kiállítják a dánt, de nem így történt. Nem sokkal később a Fradi eladta a labdát.

55. perc: Elek Gábor időt kért.

55. perc: Beléptek a dánok, elvesztették a labdát. Jöhetett a Ferencváros, de nem sokáig, mert...

54. perc: Nem siette el a támadást a Ferencváros, Bölk lövését védte Reinhardt. A kipattanót Klujber beütötte a kapuba, de a bírók nem adták meg.

52. perc: Hosszú-hosszú ideig támadott az Odense, jött a passzívot jelző bírói kéz, és egyetlen dobás, amelyet Housheer bevágott a bal felsőbe... 26–22

52. perc: Lekics került ziccerbe, ketten nyúltak oda, hetes. A hetest Malestein kihagyta.

51. perc: Nem találták a helyzetet a dánok, Frahm azonban ebben is kiváló, talpról lőtt a bal fölsőbe. 26–21

50. perc: Malestein szerzett ügyesen labdát, passzívig játszott a Fradi, Bölk pattintott átadását Klujber lőtte be. 26–20

49. perc: Bölkön látszott, hogy ő ezt el fogja lőni, ellőtte, és betalált a jobb alsóba. 25–20

48. perc: Abbahagyták a hét a hat elleni játékot, Lekics némi segítséggelelcsúszott, Höjlund a jobb alsóba lőtt. 24–20

48. perc: Dán időkérés.

48. perc: Klujber lövése mellészállt, jöttek a dánok, Klujber pimaszul labdát szerzett, és a saját térfélről lőtte be az üres kapuba. 24–19

47. perc: Ikahara maradt szabadon a jobb szélen, de Janurik eszén nem tudott túljárni.

46. perc: Klujber indult be kiválóan, kapta is a labdát, onnantól pedig már könnyen szerzett gólt. 23–19

45. perc: Elrontott ferencvárosi lehetőség után Janurik előbb védett, majd mivel maradt a labda a dánoknál, Aardahl lőtte be. 22–19

45. perc: Frahm keze megint megvillant, alulról lőtt a jobb alsóba. 22–18

44. perc: Rossz passz Housheertől, ezt használta ki Klujber, és a saját térfélről az üres kapuba lőtt. 22–17

44. perc: Bölk átlövése a lécről pattant fölé.

43. perc: Hét a hat elleni játékra állt át az Odense. Frahm maradt egyedül, és az ilyet ő belövi. 21–17

42. perc: Klujber szerzett megint labdát, a magyar támadás szabadon találta Malesteint, aki jobbról a rövidbe lőtt. 21–16

41. perc: Lekics verte meg a védőjét, és szépen lőtt a hálóba. 20–16

40. perc: Edwige kapott jó labdát, de a vonalra lépett, hiába lőtte be. A másik oldalon Frahm lövését védte Janurik lábbal.

40. perc: Janurik védte kiválóanIkahara rövid sarokba tartó lövését.

39. perc: Bölk kanyarodott fel remekül, és nagyszerűen lőtt a jobb alsóba. 19–16

38. perc: Sokáig tartott a dán támadás, majd Höjlund csak megtalálta a lövőhelyzetet, és vele együtt a lyukat a jobb alsóban... 18–16

38. perc: Időt kért az Odense.

37. perc: Klujber lopott labdát, Lekics vállalkozott egy egyéni akcióra, és a jobb alsóba lőtt, hiába taszajtották meg. 18–15

37. perc: Höjlund nagy lövését Janurik kivédte, Bölk egyéni akcióba kezdett, és góllal fejezte be. 17–15

36. perc: Kljubert lökték meg a levegőben, hetest kapott. A hetest Malestein a bal alsóba küldte. 16–15

35. perc: Talpról vállalta el Höjlund, a labda pedig a blokkon megpattanva a kapufáról ment be. 15–15

34. perc: Klujbert megállították, majd Bölk szépen lőtt a bal alsóba. 15–14

33. perc: Lekics betörés után lőtt, de a kapus védett, a gyors ellentámadásból Van Wetering lőtt a hálóba. 14–14

33. perc: Aardahl kapott jó passzt, befordult beállóból, és bepattintotta. 14–13

32. perc: Housheer lövését könnyen védte Janurik, a másik oldalon Bölk lövése még kijött, a kipattanót viszont Malestein bevágta. 14–12

31. perc: Sokáig támadott a Ferencváros, végül Klujber tört be, és szépen belőtte. 13–12

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

Alicia Stolle betörése az Odense elleni BL-meccsen (fotó: Árvai Károly)

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége a félidőnek, jól kezdett a Ferencváros, feljöttek a dánok. 12–12

30. perc: Stolle fordult be, és hetest harcolt ki. A hetest Malestein remekül belőtte. 12–12

29. perc: Aardahl maradt egyedül a hatoson emberelőnyben, nyilván belőtte... 11–12

29. perc: Végre! Malestein több kihagyott helyzet után végre bevágta. 11–11

28. perc: Nem sikerült megtalálni a lövőhelyzetet, sőt a labdaeladás miatt Ikehara elcsípte, majd a saját térfeléről lőtt a Ferencváros kapujába. 10–11

27. perc: Itt az egyenlítés, természetesen Frahm tört be, és be is lőtte. 10–10

27. perc: Stolle kapott kétperces büntetést, jól becsapták őt, nem vitás.

26. perc: Gödörben a Ferencváros, nem tudott labdát szerezni hét a hat ellen, most viszont igen. Zácsik lövését viszont leblokkolták.

26. perc: Malestein megint megpróbálta, Reinhardt csípővel védett.

25. perc: Oldalt ment ki a labda, ezért folytathatták a dánok, Háfra pedig kintről bevágta a jobb alsóba. 10–9

24. perc: Dadogott a labda a dánok kezében, de összeszedték, és passzívnál Janurik védte Frahm lövését.

23. perc: Két betörésnél is belül védekezést reklamáltak a hazaiak, majd Stolle éles szögből nem tudta belőni a labdát.

23. perc: Ferencvárosi időkérés.

22. perc: Klujber sajnos eladta a labdát, jöhettek a dánok, de nem siették el. Már passzívot mutattak, amikor Frahm talpról nagyon bevágta. 10–8

20. perc: Megint segített a kapufa Iversen lövésénél, aztán Zácsiknál lábat fújtak. Folytatódott a dán támadás, Van Wetering lövését Janurik védte.

20. perc: Malestein ezúttal túlkombinálta, Reinhardt lábbal védett.

19. perc: Höjlund belemenését nem fújták le, a gólját viszont megadták... 10–7

18. perc: Szucsánszki passzolt Malesteinhez, aki a jobb szélről irgalmatlanul kilőtte a jobb alsót. 10–6

17. perc: Szucsánszki azt hitte, hogy belementek, de valójában belül védekezés volt... A hetest Frahm a kapufára dobta.

16. perc: Passzívig játszott a Ferencváros, Klujber lövését védte Reinhardt.

16. perc: Pedersent nem lehetett megállítani, és így már csak a ziccert kellett belőnie. Sikerült neki... 9–6

15. perc: Kljuber látta meg a rést a védőfalon, nagy lendülettel betört, és a jobb alsóba lőtt. 9–5

14. perc: Aardahl kapta meg a labdát beállóban, és könnyen belőtte. A hét a hat elleni játék egyelőre hatékony. 8–5

14. perc: Höjlund lövésénél segített a kapufa, a másik oldalon Bölk gyenge lövését ütötte fölé a kapus.

13. perc: Kljuber vett magának lendületet, hogy aztán a védő mellett a bal alsóba lőjön. 8–4

12. perc: Ezért kár volt, Frahm alsó lövése csúszott be a hazai kapuba. 7–4

11. perc: Ezt nagyon kijátszotta a Fradi. hosszú passzok után Márton kapta a bal szélen, és kiválóan pattintott a hálóba. 7–3

11. perc: Höjlund egyéni akcióval tört be a védőfalba, és be is lőtte a bal felsőbe. 6–3

10. perc: Edwige szeretett volna hetest, de csak szabaddobást kapott. De mindegy, mert Bölk nem sokkal később nagy góllal jelentkezett. 6–2

9. perc: Iversen maradt teljesen egyedül a hatoson megnézte a bal felsőt, és oda is dobta. 5–2

9. perc: Klujber lövését védte Reinhardt, ezért kár volt, mert szép akció előzte meg a lövést.

8. perc: Hét a hat ellen támadtak a dánok, viszont Van Wetering ziccerét ezúttal is hárította a kapufa.

7. perc: Időt kért az Odense.

7. perc: Újabb kimaradt dán helyzet, megint Van Wetering hagyta ki, viszont a másik oldalon Malestein kiválóan kilőtte a jobb alsót. 5–1

6. perc: Janurik védett megint remekül, pedig Van Wetering ziccert lőhetett. A másik oldalon Bölk lövését védte a kapus, de maradt a labda a Fradinál. Jött aztán egy kiváló kombináció, Bölk pedig szinte begyalogolt a kapuba. 4–1

5. perc: Klujber lövését most könnyen védte Reinhardt.

5. perc: Housheer kedvét nem szegte az előző hiba, ez most bement volna, ha Janurik nem véd szépen.

4. perc: Housheer ugrott fel átlövésre, végül a labdája elment a jobb alsó mellett. A másik oldalon Lekics némileg suta lövése meglepte a kapust, bent van a harmadik. 3–1

3. perc: Klujbernek nyúltak oda a dánok, egy szabaddobásra jó volt. Márton kapott labdát a bal szélen, és remekül lőtte ki a hosszú felsőt. 2–1

2. perc: Nagyon egyedül maradt Housheer, a védőfal szétnyílt előtte, így nem csoda, hogy gól is lett belőle. 1–1

1. perc: Aardahl lövését védte könnyen Janurik, jöhetett a Ferencváros támadása. Szép játék után Bölk lőtte el a jobb alsó fel, és a labda utat is talált a kapuba. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Ferencváros zöld-feketében, az Odense narancsárga-feketében játszik.

A meccs előtt Angela Malestein vette át a tavalyi BL legjobb jobbszélsőjének járó díjat.

A Ferencváros meccskerete:
13 Janurik (k), 1 Sass (k), 3 Edwige, 8 Szucsánszki, 15 Hársfalvi, 17 Stolle, 18 Kovács Anett, 20 Bölk, 21 Márton, 23 Tomori, 26 Malestein, 27 Kukely, 42 Klujber, 72 Cvijics, 77 Lekics, 90 Zácsik.

Az Odense meccskerete:
1 Thörn (k), 16 Reinhardt (k), 17 Fagerberg (k), 3 Aardahl, 5 Pedersen, 7 Van Wetering, 11 Iversen, 21 Ikehara, 25 Löseth, 31 Vollebregt, 32 Höjlund, 45 Háfra, 48 Housheer, 64 Mejlvang, 90 Frahm.

ELŐZMÉNYEK

A női Bajnokok Ligájáról szóló hosszabb beharangozónkat Elek Gábor nyilatkozatával ide kattintva lehet elolvasni.

16 csapat alkotja a Bajnokok Ligája mezőnyét, és két nyolccsapatos csoportban kezdik meg a küzdelmeket oda-visszavágós rendszerben. A csoportokból a 14 forduló után az első két helyezett automatikusan negyeddöntőbe jut, míg a harmadik, negyedik, ötödik és hatodik helyezettek oda-visszavágós mérkőzéseken vívhatják ki a legjobb nyolc közé jutást.